Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Komfortní exil. Tradiční hasičský ples, který pořádají ruku v ruce tři sbory - SDH Kostelec na Hané, SDH Bílovice a SDH Lutotín, se letos premiérově konal mimo rodnou hroudu. „Bohužel, kostelecká sokolovna je zavřená, proto jsme se uklidili k sousedům,“ informoval David Lakomý, zástupce velitele SDH Kostelec na Hané, jenž dodal: „Vůbec žádné problémy s tím ale nebyly.“

Podle nadstandardní návštěvy, se dá usuzovat, že s účastí na plese neměli problém ani ostatní lidé. V načapané čelechovické sokolovně, se při hudbě vlnily více než tři stovky tanečníků. „Na návštěvnosti se přesun do Čelechovic vůbec nepromítl. Sice tu chybí někteří zarytí Kostelečáci, na druhé straně přišla zase spousta místních,“ usmíval se Lakomý a dodal: „Máme i velmi sytě naplněnou tombolu, je v ní přes dvě stovky cen!“

Právě tombola, bývá na plesech tím zlatým hřebem. Tentokrát byla první cenou poukázka na let balónem pro dvě osoby, ale velký interes budila i druhá. Tou bylo metrákové prase! Šťastným výhercem stokilového čuníka se nakonec stal Vladimír Staněk, jenž měl opravdu šťastnou ruku při výběru losů. „No, vyhrál jsem hned šest cen,“ smál se Staněk a pokračoval: „Já už sedm let každému říkám, že bych chtěl vyhrát čuníka. Když jsem byl malý kluk, pravidelně jsme zabíjeli. Dobrých pětadvacet let už ale ne. Veškeré vybavení však pořád doma máme. Takže ho zase využijeme!“ Dobrá duše bílovických hasičů, už má jasno, co se s prasátkem stane. „Kamarádi se už hlásí, samozřejmě, že je pozvu na zabíjačku. Vyhrál jsem i dort, na ten jsem zase pozval naše holky,“ uzavřel Staněk.

Celkově se ples v čelechovické sokolovně líbil. Tradičně dobrá kuchyně, kde v nabídce nechyběl například pečený divočák nebo srnčí guláš. Jedinou vadou, i když rozhodně ne na kráse, mohlo být místo konání. „Je dobře, že hasiči tradici nepřerušili, i když momentálně v Kostelci prostory pro pořádání podobných akcí nejsou. Je to ale jen otázkou času,“ rozsvítil světlo na konci tunelu Ladislav Hynek, kostelecký starosta, který se plesu osobně zúčastnil. „Když se tak dívám po čelechovické sokolovně, tak trochu závidím. Je to pro nás jakýsi vzor, jak by mohla vypadat v budoucnu sokolovna v Kostelci. Bude záležet ale na zastupitelstvu, jestli odhlasuje její odkoupení.“

Pohodová atmosféra pohltila i samotného starostu, jenž si svou čelechovickou kolegyní Jarmilou Stawaritschovou vystřihl pár tanečků. „Atmosféra parádní, je opravdu dobře, že se hasiči nezalekli a i s tím rizikem, že by prodělali, do toho šli. Myslím si, že starosti mít nemusejí. Je tu plno a lidi se baví dobře,“ zakončil Ladislav Hynek.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-