Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Tak to bylo pořádné vánoční překvapení! Studenti Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova nominovali do Zlatého Ámose svoji učitelku chemie a biologie Radku Mikešovou. Celkem se o titul nejoblíbenějšího učitele České republiky letos utká třiapadesát pedagogů.

Je to téměř již dva roky, co v soutěži o Zlatého Ámose zvítězila chemikářka z GJW Ivanka Hájková. Nyní by se v jejích šlépějích ráda vydala její výrazně mladší prostějovská kolegyně. Studenti prostějovské „reálky“ své oblíbené kantorce Radce Mikešové připravili originální vánoční dárek. „Jejich nominací jsem nadšená a poctěná,“ svěřila se Večerníku Radka Mikešová, kterou ve čtvrtek 28. ledna čeká regionální kolo. „To nebude ani tak o mně jako o studentech, kteří před porotou budou obhajovat moji nominaci. Sama jsem zvědavá, co si připraví, nechávám to na nich. Ale pokud budou chtít, ráda jim pomůžu,“ prozradila nadšená pedagožka.
Semifinále je plánováno na 3. března 2016, finále se pak uskuteční v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze 18. března. „Mimo jiné bych ráda zaujala nějakými efektními chemickými pokusy, které předvádíme například během akce Věda na ulici,“ doplnila Mikešová.
Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování prostřednictvím SMS zpráv také Ámos sympaťák. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose bude spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále na sobotu 19. března v Národním domě na pražském Smíchově.

Radka Mikešová očima studentů

„Naše třídní paní učitelka Radka Mikešová je člověk velkého srdce na pravém místě. Je vždy upřímná, laskavá, ochotná a milá. Neexistuje den, kdy by se nesmála. Pro své mládí je velmi sympatická a krásná. Má velký smysl pro humor. To, že učí teprve třetím rokem, u ní nehraje roli. Naopak má styl pravého moderního učitele, který si umí získat žáky a studenty. Je obětavá a chápavá. Je také velmi soutěživá, když je sportovní den a třídy mezi sebou soupeří, vydá při fandění za půlku třídy. Její hodiny biologie, chemie a též biologicko-chemického semináře, které na našem gymnáziu vyučuje, jsou nejen velmi poučné, občas náročné a poutavé, ale není hodina, ve které bychom se s ní nezasmáli. Její hodiny jsou zajímavé, a proto i ten, koho tyto předměty moc nezajímají, si přijde na své. Na závěr je nutno dodat, že i po vyučování se věnuje studentům v přírodovědném kroužku, který je velmi oblíbený. Studenti tohoto kroužku předvádějí chemické pokusy na Dnech otevřených dveří nebo na Vědě na ulici a účastní se biologických a chemických olympiád. Vždycky rádi vidíme, že je šťastná a směje se.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-