Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Zástup princezen v pestrobarevných šatech, oživlé postavičky slavných komiksových hrdinů, společně s nimi také několik severoamerických indiánů, vojáků či sportovců. Na v pořadí dvanáctý suchdolský maškarní ples se děti i jejich rodiče připravili na výbornou a společně s pořadateli si připravili radostné sobotní odpoledne.

Podílela se na něm Anna Pávková v roli Sněhurky, která za dětmi přijela až z Prahy. A nejednalo se o žádnou komorní akci, suchdolský kulturní dům byl mnohem napěchovanější než při klasických plesech a obrazně řečeno praskal ve švech.

„Jo, moc se mi to líbilo jak hry, tak i tancování,“ usmívala se například malá Karolínka v kostýmu Elsy z Ledového království. Nadšení bylo patrné i na rodičích, kteří si tak mohli od svých ratolestí na chvíli odpočinout. „Byli jsme tu rádi. Organizačně to bylo dobré a už se těšíme na další ročník. Chodíme každým rokem a líbí se nám tady,“ odvětil například Lukáš Crhonek.

A v podobném duchu hovořila i Anna Voborníková. „Bylo to perfektní. Rodiče jsou utahaní, na dětech žádná známka únavy, takže to splnilo účel. (smích) Chodíme pravidelně a vždy tu bývá hodně lidí. Víme, že musíme z domu vyjít dřív, aby na nás zbyl stůl,“ podotkla.

O ten hlavní program se letos postarala Sněhurka, která s těmi malými i většími nejprve strávila hodinu písničkami a hrami, do nichž zapojila i maminky či tatínky, poté se ještě dlouhé minuty ochotně fotila s nadšenými školáky i předškoláky.

„Odmala jsem chtěla pracovat s dětmi, takže se můj sen naplnil. Je to pro mě neskutečná energie, kterou mi děti po celou dobu představení dávají. Vrací mi to svými úsměvy a radostí, že se jim to líbí. Tato zpětná vazba je pro mě nade vše. Dělám to moc ráda a doufám, že ještě pár let dělat budu,“ svěřila se poté Anna Pávková Večerníku.

Pochází sice z Prahy, se svým představením ale objíždí prakticky celou českou republiku a už navštívila i Slovensko, i proto neváhala s dalekou cestou do Suchdola. „Program máme vždy tematický. Dneska to byla pohádková šou včetně písniček a soutěží, celé to doplňují i ručně malované pohádkové kulisy. Máme ale i jiná představení, třeba indiánská, čarodějnice, Mikuláše, je toho opravdu spousta,“ sdělila v sobotu odpoledne pohádková tmavovláska v pestrobarevných šatech s tím, že vlastní rodina zatím není v plánu. „Samozřejmě se tomu nebráním, ale ještě to není na pořadu dne. Tou rodinou jsou pro mě nyní děti, za kterými jezdím,“ pousmála se.

Uspořádání celé akce se již tradičně ujal suchdolský obecní úřad ve spolupráci s tamější školkou, moderátorské taktovky se chopila regionální kapacita v tomto oboru Láďa „Sovjet“ Rus. A společně s hudebním doprovodem v podání skupiny Trex připravil pro několik stovek návštěvníků odpoledne plné zábavy a soutěží, vše vyvrcholilo bohatou tombolou.

„Bylo to super. Děti se podílely na výzdobě a program se snažíme trošku obměňovat, minule jsme měli cirkus, předtím kouzelníka, letos Sněhurku,“ zmínila ředitelka mateřské školy Lenka Milarová, která má pod sebou s paní učitelkou celkem čtyřiadvacet dětí, tedy plnou kapacitu. A právě na potřeby školky poputuje výtěžek z maškarního karnevalu.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-