Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Mimořádně vydařenou masopustní maškarní zábavu uspořádal uplynulou sobotu v nedávno zrekonstruovaném kulturáku místní fotbalový klub TJ Sokol Pivín. Místní občané prožili nádherný večer, dobrá polovina návštěvníků plesu přišla v originálních maskách. Pro tu nejlepší měli pořadatelé připravený obrovský dort.

Pivínští jsou široko daleko známí tím, že se prostě umí bavit a dokáží si udělat srandu i sami ze sebe. „A sranda patří i na dnešní masopustní setkání. Je určeno jen dospělým, dětské šibřinky jsme tu už měli nedávno v naší škole,“ svěřil se Večerníku na přivítanou hlavní pořadatel a dlouholetý pivínský fotbalista Viktor Švéda. „Možná je tu o něco méně lidí, než jsme původně předpokládali, ale bavíme se dobře. Večer nebude chybět slavnostní nástup všech masek, pochopitelně vyhodnotíme tu nejzdařilejší a ta obdrží velký dort,“ podotkl Viktor Švéda.

Součástí pivínských šibřinek pro dospělé samozřejmě musela být bohatá tombola, jak je tu ostatně zvykem. A jakmile zahrála muzika, na parketu se párovali Shrek, indiánská Nšo-či, Obelix s copánky a doktor Smrt, který společně s kolegou, zřejmě primářem Sovou, přímo na parketu operovali nebohého pacienta. Podle názoru Večerníku by o nejlepší masku mohla soutěžit také dáma převlečená za vánoční stromeček. Nejeden pán se jí snažil z „větviček“ něco uloupnout...

Při sobotní masopustní zábavě se skvěle bavil také pivínský starosta Jan Vrána. „Letos už máme za sebou obecní ples i dětské šibřinky. Těch různých zábav tady pořádáme skutečně hodně, jednu následuje hned druhá. Teď tu máme šibřinky pro dospělé, příští týden nás zase čekají tradiční pivínské ostatky. Lidi si u nás od zábavy ani nestačí odpočinout,“ zkonstatoval usměvavý starosta Pivína. Večerník ho ale v sobotu večer nachytal při tom, že ani při zábavě nepřestává myslet na obecní starosti. „Všechny tyto zábavy a plesy probíhají v našem kulturáku, který se nám vloni podařilo zrekonstruovat. Pořád nás ale trápí vlhkost, která se do budovy dostává ze země. To víte, nějaké ty mouchy vychytáváme za pochodu,“ usmál se Jan Vrána.Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-