Příjemnou noc, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naše město může být na hustou síť školských zařízení právem hrdé. Nejenže dává bohatý výběr zdejším žákům a studentům, ale přitahuje do centra Hané středoškoláky i ze vzdálenějších koutů Olomouckého kraje. Takto výjimečnou školou je Střední odborná škola podnikání a obchodu, Prostějov, která nemá v širokém regionu obdoby.

Zhruba padesát kilometrů vzdušnou čarou to má do svého bydliště v malebném podhůří Jeseníků studentka prvního ročníku oboru Marketingové komunikace a žurnalistika Karolina Staniczková. Její cesta na vybranou školu nebyla zdaleka jednoduchá. „Vlastně se dá říci, že jsem si přihlášku na tuto školu vybojovala. Svou roli hrála v mém okolí i určitá nedůvěra k soukromému školství, byla jsem směrována spíše na gymnázium, které bych měla podstatně blíž domovu. Mám ale jasnou představu věnovat se žurnalistice, takže tato škola byla pro mě logickou volbou,“ odkrývá Večerníku Karolina nelehkou cestu vedoucí k vytčenému cíli, což je samo o sobě pro tuto sympatickou studentku cenná životní zkušenost.

Začátky v Prostějově pro ni nebyly vůbec jednoduché. „Město jsem vůbec neznala, netušila jsem, kde je škola, kde internát, nikoho jsem tady neznala,“ vzpomíná Karolina Staniczková na první zářijové dny minulého roku. Škola samozřejmě s takovou situací počítá a rozjezd studentům usnadňuje díky třídennímu seznamovacímu pobytu na Baldovci. „Po pár měsících mohu říci, že jsem naprosto spokojená, jsou zde úžasné vztahy mezi pedagogy a studenty. Rozvíjím znalosti jazyků, které mám z jazykové školy, zatím zdokonaluji angličtinu a ruštinu, od druhého ročníku přibude další jazyk. Baví mě také předmět česká společnost, kde probíráme historii českého státu po roce 1918,“ pochvaluje si dívka, která také proniká do tajů komunikačních dovedností a písemné a elektronické komunikace.

A jak si nejlíp odpočine od studia? „Spousta kamarádek hraje florbal, takže jsem se zapojila do družstva dorostenek, a tento sport mě docela chytl. Teď před vysvědčením jsem si dala chvíli pauzu, ale už se těším na návrat k florbalce a děrovanému míčku,“ usmívá se Karolina Staniczková.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-