Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naše město může být na hustou síť školských zařízení právem hrdé. Nejenže dává bohatý výběr zdejším žákům a studentům, ale přitahuje do centra Hané středoškoláky i ze vzdálenějších koutů Olomouckého kraje. Takto výjimečnou školou je Střední odborná škola podnikání a obchodu, Prostějov, která nemá v širokém regionu obdoby.

Zhruba padesát kilometrů vzdušnou čarou to má do svého bydliště v malebném podhůří Jeseníků studentka prvního ročníku oboru Marketingové komunikace a žurnalistika Karolina Staniczková. Její cesta na vybranou školu nebyla zdaleka jednoduchá. „Vlastně se dá říci, že jsem si přihlášku na tuto školu vybojovala. Svou roli hrála v mém okolí i určitá nedůvěra k soukromému školství, byla jsem směrována spíše na gymnázium, které bych měla podstatně blíž domovu. Mám ale jasnou představu věnovat se žurnalistice, takže tato škola byla pro mě logickou volbou,“ odkrývá Večerníku Karolina nelehkou cestu vedoucí k vytčenému cíli, což je samo o sobě pro tuto sympatickou studentku cenná životní zkušenost.

Začátky v Prostějově pro ni nebyly vůbec jednoduché. „Město jsem vůbec neznala, netušila jsem, kde je škola, kde internát, nikoho jsem tady neznala,“ vzpomíná Karolina Staniczková na první zářijové dny minulého roku. Škola samozřejmě s takovou situací počítá a rozjezd studentům usnadňuje díky třídennímu seznamovacímu pobytu na Baldovci. „Po pár měsících mohu říci, že jsem naprosto spokojená, jsou zde úžasné vztahy mezi pedagogy a studenty. Rozvíjím znalosti jazyků, které mám z jazykové školy, zatím zdokonaluji angličtinu a ruštinu, od druhého ročníku přibude další jazyk. Baví mě také předmět česká společnost, kde probíráme historii českého státu po roce 1918,“ pochvaluje si dívka, která také proniká do tajů komunikačních dovedností a písemné a elektronické komunikace.

A jak si nejlíp odpočine od studia? „Spousta kamarádek hraje florbal, takže jsem se zapojila do družstva dorostenek, a tento sport mě docela chytl. Teď před vysvědčením jsem si dala chvíli pauzu, ale už se těším na návrat k florbalce a děrovanému míčku,“ usmívá se Karolina Staniczková.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments