Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naše město může být na hustou síť školských zařízení právem hrdé. Nejenže dává bohatý výběr zdejším žákům a studentům, ale přitahuje do centra Hané středoškoláky i ze vzdálenějších koutů Olomouckého kraje. Takto výjimečnou školou je Střední odborná škola podnikání a obchodu, Prostějov, která nemá v širokém regionu obdoby.

Zhruba padesát kilometrů vzdušnou čarou to má do svého bydliště v malebném podhůří Jeseníků studentka prvního ročníku oboru Marketingové komunikace a žurnalistika Karolina Staniczková. Její cesta na vybranou školu nebyla zdaleka jednoduchá. „Vlastně se dá říci, že jsem si přihlášku na tuto školu vybojovala. Svou roli hrála v mém okolí i určitá nedůvěra k soukromému školství, byla jsem směrována spíše na gymnázium, které bych měla podstatně blíž domovu. Mám ale jasnou představu věnovat se žurnalistice, takže tato škola byla pro mě logickou volbou,“ odkrývá Večerníku Karolina nelehkou cestu vedoucí k vytčenému cíli, což je samo o sobě pro tuto sympatickou studentku cenná životní zkušenost.

Začátky v Prostějově pro ni nebyly vůbec jednoduché. „Město jsem vůbec neznala, netušila jsem, kde je škola, kde internát, nikoho jsem tady neznala,“ vzpomíná Karolina Staniczková na první zářijové dny minulého roku. Škola samozřejmě s takovou situací počítá a rozjezd studentům usnadňuje díky třídennímu seznamovacímu pobytu na Baldovci. „Po pár měsících mohu říci, že jsem naprosto spokojená, jsou zde úžasné vztahy mezi pedagogy a studenty. Rozvíjím znalosti jazyků, které mám z jazykové školy, zatím zdokonaluji angličtinu a ruštinu, od druhého ročníku přibude další jazyk. Baví mě také předmět česká společnost, kde probíráme historii českého státu po roce 1918,“ pochvaluje si dívka, která také proniká do tajů komunikačních dovedností a písemné a elektronické komunikace.

A jak si nejlíp odpočine od studia? „Spousta kamarádek hraje florbal, takže jsem se zapojila do družstva dorostenek, a tento sport mě docela chytl. Teď před vysvědčením jsem si dala chvíli pauzu, ale už se těším na návrat k florbalce a děrovanému míčku,“ usmívá se Karolina Staniczková.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-