Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme až třetinu svého života a devadesát procent fyzických i psychických sil se duševně regeneruje při spánku, je jistě na místě si před koupí tohoto zásadního kusu nábytku důkladně prostudovat, jaké možnosti nám v tomto ohledu dnešní moderní doba nabízí. Pokud ovšem chcete kvalifikovanou radu a odborné posouzení výrobku, raději nenavštěvujte supermarkety, ale jděte přímo do specializované prodejny. Školení prodejci umějí pomoci při výběru toho nejlepšího přímo na míru. Samozřejmě zde dvojnásob platí, že bychom na komfortu našeho spánku neměli šetřit.

Rám postele

Výběr rámu postele je záležitostí vkusu. Rám vybíráme tak, aby se nám hodil do interiéru. Podobně jako jiné kusy nábytku ho lze sehnat dýhovaný, z lamina, z masivního dřeva, čalouněný, kovový. Rozměry vybíráme podle prostoru, kam chceme postel umístit, ale především podle výšky osoby, která bude v posteli spát. Měl by být o dvacet až třicet centimetrů delší, než je výška osoby. Šířka bývá standardně 90 cm a u „jeden a půl lůžek“ 120 až 140 cm. Manželské postele nebo letiště se pohybují v šířkách 180–220 cm.

Rošt

Rošt je část postele, která drží matraci umístěnou v rámu, aby nepropadla. Kromě toho má ale i další funkce: dopružuje matraci a prodlužuje tak její životnost a zajišťuje větší pohodlí. K dostání jsou pružné lamelové nebo tvrdé prkenné. U některých postelí se můžete setkat s rošty polohovacími. Polohovací rošty mají ruční nebo elektrické ovládání a jsou vhodné pro dlouhodobě nemocné osoby, těhotné ženy nebo seniory. Vyžadují však i speciální matraci. Kvalitní rošty vydrží klidně i celý život, ale záleží i na výšce matrace. Pokud je slabší než sedm centimetrů, je důležitá schopnost roštu pružit, ovšem také je více namáhán. Pevné nebo děrované desky není vhodné používat, jsou nedostatečně odvětrávané.

Matrace

Výběr matrace je to nejdůležitější. Proto je potřeba si dopředu ujasnit, co nám vadilo na matraci minulé a jaké jsou priority při jejím výběru. Rozdíl je samozřejmě například i v tom, zda budeme matraci používat denně, nebo jen na občasné přespání. Dále je důležité zvážit: rozměry, tedy znát šířku, délku, ale i výšku matrace. Je potřeba mít přehled i o podkladu, na kterém bude matrace ležet. Ne každá matrace je totiž na daný rošt vhodná. Podstatné jsou i osobní pocity, někdo se více potí, někdo je třeba alergik. I tyto faktory lze při výběru zohlednit. U matrací dále sledujeme několik kritérií: tvrdost (to je individuální záležitost, ale obecně by lidé s vyšší váhou měli mít matraci tvrdší), druh matrace (pružinová, pěnová, latexová) a samozřejmě rošt (do každé postele nelze dát jakýkoliv rošt, záleží na typu matrace).

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-