Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme až třetinu svého života a devadesát procent fyzických i psychických sil se duševně regeneruje při spánku, je jistě na místě si před koupí tohoto zásadního kusu nábytku důkladně prostudovat, jaké možnosti nám v tomto ohledu dnešní moderní doba nabízí. Pokud ovšem chcete kvalifikovanou radu a odborné posouzení výrobku, raději nenavštěvujte supermarkety, ale jděte přímo do specializované prodejny. Školení prodejci umějí pomoci při výběru toho nejlepšího přímo na míru. Samozřejmě zde dvojnásob platí, že bychom na komfortu našeho spánku neměli šetřit.

Rám postele

Výběr rámu postele je záležitostí vkusu. Rám vybíráme tak, aby se nám hodil do interiéru. Podobně jako jiné kusy nábytku ho lze sehnat dýhovaný, z lamina, z masivního dřeva, čalouněný, kovový. Rozměry vybíráme podle prostoru, kam chceme postel umístit, ale především podle výšky osoby, která bude v posteli spát. Měl by být o dvacet až třicet centimetrů delší, než je výška osoby. Šířka bývá standardně 90 cm a u „jeden a půl lůžek“ 120 až 140 cm. Manželské postele nebo letiště se pohybují v šířkách 180–220 cm.

Rošt

Rošt je část postele, která drží matraci umístěnou v rámu, aby nepropadla. Kromě toho má ale i další funkce: dopružuje matraci a prodlužuje tak její životnost a zajišťuje větší pohodlí. K dostání jsou pružné lamelové nebo tvrdé prkenné. U některých postelí se můžete setkat s rošty polohovacími. Polohovací rošty mají ruční nebo elektrické ovládání a jsou vhodné pro dlouhodobě nemocné osoby, těhotné ženy nebo seniory. Vyžadují však i speciální matraci. Kvalitní rošty vydrží klidně i celý život, ale záleží i na výšce matrace. Pokud je slabší než sedm centimetrů, je důležitá schopnost roštu pružit, ovšem také je více namáhán. Pevné nebo děrované desky není vhodné používat, jsou nedostatečně odvětrávané.

Matrace

Výběr matrace je to nejdůležitější. Proto je potřeba si dopředu ujasnit, co nám vadilo na matraci minulé a jaké jsou priority při jejím výběru. Rozdíl je samozřejmě například i v tom, zda budeme matraci používat denně, nebo jen na občasné přespání. Dále je důležité zvážit: rozměry, tedy znát šířku, délku, ale i výšku matrace. Je potřeba mít přehled i o podkladu, na kterém bude matrace ležet. Ne každá matrace je totiž na daný rošt vhodná. Podstatné jsou i osobní pocity, někdo se více potí, někdo je třeba alergik. I tyto faktory lze při výběru zohlednit. U matrací dále sledujeme několik kritérií: tvrdost (to je individuální záležitost, ale obecně by lidé s vyšší váhou měli mít matraci tvrdší), druh matrace (pružinová, pěnová, latexová) a samozřejmě rošt (do každé postele nelze dát jakýkoliv rošt, záleží na typu matrace).

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments