Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konec světa bude, až přestanou plumlovští nadšenci tančit. Parafráze citátu Alberta Einsteina by mohla klidně sloužit jako motto plesu spolku, který už jednu dekádu baví sebe i ostatní. Účastníci devátého ročníku oblíbené akce, kde to žije jako málokde jinde, uplynulou sobotní noc opět zcela vydýchali „kulturák“ v Žárovicích. A Večerník byl jako tradičně u toho!

O předtančení se na začátku bálu postarala čtveřice čiperných babiček. Na jejich sestavě bylo jasně patrné, že si na přípravě daly hodně záležet a strávily tak spoustu času. „V tomto roce slavíme deset let od založení. Na dubnové pálení čarodějnic jsme si pozvali kapelu Wohnout, na vinobraní pak přijede legendární Vladimír Mišík. Chybět nebude ani pohádkový les,“ prozradil nám prezident spolku Marek Otruba.
Pak už se do toho naplno pustila suverénní kapela Black rose, která k plesu patří stejně neodmyslitelně jako například zářivky žárovického „kulturáku“, jenž tentokrát u stropu doplnila výzdoba v podobě bronzových koulí a na stěnách snímky z předchozích ročníků plesů.
Jak už bývá u nadšenců dobrým zvykem, i letošní bál se mohl pochlubit skutečným unikátem. „Za chvíli se představí břišní tanečnice, které budou cinkat nejen penízky uvázanými kolem boků a prsou, ale když na to přijde, zaslechnete i chrastění jejich penísků,“ uvedl originální číslo Otruba. Byť se tedy jednalo o nenápadnou záměnu jediného písmene, každý, kdo pod růžovými závoji spatřil vousaté tváře, pochopil velmi rychle... A jak se zjistilo na závěr, celý harém i s pašou nakonec zamířil do Německa. „Sice nám hodinu před vystoupením chyběl paša a ještě deset minut před začátkem jeho kostým, nakonec jsme to všechno zvládli,“ oddechla si Gabriela Jančíková, která vystoupení se sedmi statečnými chlapy secvičila.
Samotným zlatým hřebem bylo i letos půlnoční překvapení Veselých kraviček, které se tentokrát představily v překvapivě asexuálních kostýmech církevních řeholnic. Brzy však své černé hábity odhodily... „Bez svlíkačky to prostě nejde,“ uvědomovala si zkušená choreografka Hana Prachařová. Poté se sálem rozezněla hudba Michala Davida, který by si vystoupení kraviček nepochybně užil víc než premiéru filmu Decibely lásky.
Pro členky spolku však tímto ples rozhodně neskončil. Součástí letošní tomboly totiž byla romantická večeře s kravičkami v plumlovské restauraci Pácl! „Teď trošku trneme, kdo to vyhraje. Ať už to však bude kdokoliv, získá si naši přízeň už jen tím, že nás pozve na rum či zelenou,“ prozradila se smíchem další z kraviček Jana Zelená.
Veselí v Žárovicích pokračovalo minimálně až do třetí hodiny ranní, kdy se přesunulo do autobusů rozvážející účastníky do Prostějova i okolních obcí a následně do postelí v širokém okolí. „Na desátém plese Spolku plumlovských nadšenců se opět sejdeme jedenáctého února příštího roku. Už brzy k nám však můžete vyrazit na náš Rockový bál s kapelami Break of Chains, Kabát revival, Arrhytmia a Quercus,“ vzkázal při rozloučení s Večerníkem Marek Otruba.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments