Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konec světa bude, až přestanou plumlovští nadšenci tančit. Parafráze citátu Alberta Einsteina by mohla klidně sloužit jako motto plesu spolku, který už jednu dekádu baví sebe i ostatní. Účastníci devátého ročníku oblíbené akce, kde to žije jako málokde jinde, uplynulou sobotní noc opět zcela vydýchali „kulturák“ v Žárovicích. A Večerník byl jako tradičně u toho!

O předtančení se na začátku bálu postarala čtveřice čiperných babiček. Na jejich sestavě bylo jasně patrné, že si na přípravě daly hodně záležet a strávily tak spoustu času. „V tomto roce slavíme deset let od založení. Na dubnové pálení čarodějnic jsme si pozvali kapelu Wohnout, na vinobraní pak přijede legendární Vladimír Mišík. Chybět nebude ani pohádkový les,“ prozradil nám prezident spolku Marek Otruba.
Pak už se do toho naplno pustila suverénní kapela Black rose, která k plesu patří stejně neodmyslitelně jako například zářivky žárovického „kulturáku“, jenž tentokrát u stropu doplnila výzdoba v podobě bronzových koulí a na stěnách snímky z předchozích ročníků plesů.
Jak už bývá u nadšenců dobrým zvykem, i letošní bál se mohl pochlubit skutečným unikátem. „Za chvíli se představí břišní tanečnice, které budou cinkat nejen penízky uvázanými kolem boků a prsou, ale když na to přijde, zaslechnete i chrastění jejich penísků,“ uvedl originální číslo Otruba. Byť se tedy jednalo o nenápadnou záměnu jediného písmene, každý, kdo pod růžovými závoji spatřil vousaté tváře, pochopil velmi rychle... A jak se zjistilo na závěr, celý harém i s pašou nakonec zamířil do Německa. „Sice nám hodinu před vystoupením chyběl paša a ještě deset minut před začátkem jeho kostým, nakonec jsme to všechno zvládli,“ oddechla si Gabriela Jančíková, která vystoupení se sedmi statečnými chlapy secvičila.
Samotným zlatým hřebem bylo i letos půlnoční překvapení Veselých kraviček, které se tentokrát představily v překvapivě asexuálních kostýmech církevních řeholnic. Brzy však své černé hábity odhodily... „Bez svlíkačky to prostě nejde,“ uvědomovala si zkušená choreografka Hana Prachařová. Poté se sálem rozezněla hudba Michala Davida, který by si vystoupení kraviček nepochybně užil víc než premiéru filmu Decibely lásky.
Pro členky spolku však tímto ples rozhodně neskončil. Součástí letošní tomboly totiž byla romantická večeře s kravičkami v plumlovské restauraci Pácl! „Teď trošku trneme, kdo to vyhraje. Ať už to však bude kdokoliv, získá si naši přízeň už jen tím, že nás pozve na rum či zelenou,“ prozradila se smíchem další z kraviček Jana Zelená.
Veselí v Žárovicích pokračovalo minimálně až do třetí hodiny ranní, kdy se přesunulo do autobusů rozvážející účastníky do Prostějova i okolních obcí a následně do postelí v širokém okolí. „Na desátém plese Spolku plumlovských nadšenců se opět sejdeme jedenáctého února příštího roku. Už brzy k nám však můžete vyrazit na náš Rockový bál s kapelami Break of Chains, Kabát revival, Arrhytmia a Quercus,“ vzkázal při rozloučení s Večerníkem Marek Otruba.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-