Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE + VIDEO Plný sál. Jako každoročně byl o v pořadí pátý Zámecký ples města Plumlova velký zájem. Prostory žárovického kulturáku byly obsazeny téměř do posledního místečka a v sále vládla přátelská atmosféra. „Myslím, že je tu lidí akorát a v příjemném prostředí se dobře baví,“ usmíval se Martin Hyndrich, plumlovský místostarosta a současně ředitel Klubového zařízení, které celou akci organizovalo.

Lidé se vlnili při chytlavých melodiích staršího i novějšího „data výroby“. Zajímavými cenami oplývala i tombola. Dominoval jí dort s městským znakem Plumlova nebo divočák. „Cen jsme měli třiadevadesát. Tradiční je dort, letos poprvé se znakem města. Ostatní ceny jsou ale také hodnotné,“ informoval Hyndrich a s úsměvem dodal: „Zajímavostí byly popelnice, které jsme měli v tombole dokonce dvě!“

Vedle spousty interesantních cen si návštěvníci mohli pochutnat například na srnčím gulášku nebo řízcích s bramborovým salátem. „Krásnou vsuvkou bylo vystoupení houslisty pana Pištěka. Jeho um byl odměněn bouřlivým aplausem,“ uzavřel Martin Hyndrich.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-