Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE V pořadí už dvanáctý ročník charitativního reprezentačního plesu uspořádal v sobotu 5. března večer v Národním domě Rotary Club Prostějov. Kromě zajištění pestré zábavy, včetně atraktivního představení orientálních tanečnic, však rotariáni předali šeky s finančními dary potřebným organizacím. Sobotní ples navštívily známé celebrity a pobavit se přijeli dokonce i zahraniční hosté!

„Při vánočním jarmarku na prostějovském náměstí jsme za prodej punče vybrali 130 tisíc korun. Nyní jsme se rozhodli, že bychom chtěli podpořit nějaký velký projekt. Pamatuji si, že před osmi lety jsme například věnovali dvě stě tisíc korun Dětskému domovu v Plumlově na nákup nového vozidla. V současné době registrujeme zhruba dvě desítky žádostí o podporu, ale všechno jsou to prosby na takzvané malé projekty. Proto jsme se nyní rozhodli, že z výtěžku za prodej vánočního punče dáme sto tisíc korun bokem a budeme hledat velký projekt, kterému bychom mohli pomoci ještě větší finanční sumou,“ řekl Večerníku Ladislav Burgr, prezident Rotary Clubu v Prostějově. Jak vzápětí dodal, při sobotním plese tak rotariáni rozdají čtyřem subjektům celkovou částku „jen“ čtyřiceti tisíc.

A Večerník byl přímo u této slavností akce! Rotary Club v Prostějově předal přímo na parketu v přednáškovém sále Národního domu vrchní sestře Domova Na zámku v Nezamyslicích Heleně Vránové šek na deset tisíc korun na kurzy zaměstnanců o bazální stimulaci pacientů. Zuzaně Znojilové z prostějovského Tyflocentra přispěl Rotary Club částkou třinácti tisíc korun na speciální záznamník pro zrakově postižené. Sedm tisíc korun si z plesu odnesl zástupce ředitele Dětského domova v Plumlově Petr Antoníček na zhotovení kalendáře s kresbami dětí, a deset tisíc korun pak Pavel Koupil na zakoupení iPadu na doplnění výuky těžce zdravotně postižených dětí na ZŠ v Komenského ulici. „Velice si vážím činnosti všech členů Rotary Clubu v Prostějově, kterým bych tady chtěla poděkovat za všechny, kterým věnujete nejenom finanční příspěvky, ale také dobré srdce a činy,“ pronesla při slavnostní události předávání finančních darů Alena Rašková, primátorka Prostějova. Tu doprovodil k pódiu její předchůdce Miroslav Pišťák. „Rotary Club je úctyhodná společnost plná úctyhodných lidí, kteří vykonávají dobré skutky. Po nich se každý musí cítit velmi dobře a já vám za takový pocit moc děkuji,“ řekl bývalý primátor Prostějova Miroslav Pišťák.

Sobotní ples Rotary Clubu navštívili i zahraniční hosté. „Dorazili i mladí lidé z Ameriky a Kanady, kteří jsou v Prostějově zásluhou Rotary Clubu na výměnných studentských pobytech. Máme tu samozřejmě i vážené hosty ze Slovenska,“ dodal Večerníku prezident prostějovského Rotary Clubu Ladislav Burgr.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-