Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE V pořadí už dvanáctý ročník charitativního reprezentačního plesu uspořádal v sobotu 5. března večer v Národním domě Rotary Club Prostějov. Kromě zajištění pestré zábavy, včetně atraktivního představení orientálních tanečnic, však rotariáni předali šeky s finančními dary potřebným organizacím. Sobotní ples navštívily známé celebrity a pobavit se přijeli dokonce i zahraniční hosté!

„Při vánočním jarmarku na prostějovském náměstí jsme za prodej punče vybrali 130 tisíc korun. Nyní jsme se rozhodli, že bychom chtěli podpořit nějaký velký projekt. Pamatuji si, že před osmi lety jsme například věnovali dvě stě tisíc korun Dětskému domovu v Plumlově na nákup nového vozidla. V současné době registrujeme zhruba dvě desítky žádostí o podporu, ale všechno jsou to prosby na takzvané malé projekty. Proto jsme se nyní rozhodli, že z výtěžku za prodej vánočního punče dáme sto tisíc korun bokem a budeme hledat velký projekt, kterému bychom mohli pomoci ještě větší finanční sumou,“ řekl Večerníku Ladislav Burgr, prezident Rotary Clubu v Prostějově. Jak vzápětí dodal, při sobotním plese tak rotariáni rozdají čtyřem subjektům celkovou částku „jen“ čtyřiceti tisíc.

A Večerník byl přímo u této slavností akce! Rotary Club v Prostějově předal přímo na parketu v přednáškovém sále Národního domu vrchní sestře Domova Na zámku v Nezamyslicích Heleně Vránové šek na deset tisíc korun na kurzy zaměstnanců o bazální stimulaci pacientů. Zuzaně Znojilové z prostějovského Tyflocentra přispěl Rotary Club částkou třinácti tisíc korun na speciální záznamník pro zrakově postižené. Sedm tisíc korun si z plesu odnesl zástupce ředitele Dětského domova v Plumlově Petr Antoníček na zhotovení kalendáře s kresbami dětí, a deset tisíc korun pak Pavel Koupil na zakoupení iPadu na doplnění výuky těžce zdravotně postižených dětí na ZŠ v Komenského ulici. „Velice si vážím činnosti všech členů Rotary Clubu v Prostějově, kterým bych tady chtěla poděkovat za všechny, kterým věnujete nejenom finanční příspěvky, ale také dobré srdce a činy,“ pronesla při slavnostní události předávání finančních darů Alena Rašková, primátorka Prostějova. Tu doprovodil k pódiu její předchůdce Miroslav Pišťák. „Rotary Club je úctyhodná společnost plná úctyhodných lidí, kteří vykonávají dobré skutky. Po nich se každý musí cítit velmi dobře a já vám za takový pocit moc děkuji,“ řekl bývalý primátor Prostějova Miroslav Pišťák.

Sobotní ples Rotary Clubu navštívili i zahraniční hosté. „Dorazili i mladí lidé z Ameriky a Kanady, kteří jsou v Prostějově zásluhou Rotary Clubu na výměnných studentských pobytech. Máme tu samozřejmě i vážené hosty ze Slovenska,“ dodal Večerníku prezident prostějovského Rotary Clubu Ladislav Burgr.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments