Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotu 12. března patřily veškeré prostory Národního domu zdravotníkům. Konal se zde totiž již devátý ročník plesu, nad kterým má záštitu okresní sdružení České lékařské komory. Tančilo se v přednáškovém sále i ve vinárně, pilo se a hodovalo až do ranních hodin a o stylové zahájení se postarali slavní tanečníci. Vítězové televizní soutěže StarDance 2013 Anna Polívková a Michal Kurtiš předvedli úchvatný taneční výkon... 

Doktory, doktorky, sestřičky i zdravotní bratry často každý zná jenom v uniformách a bílých pláštích. Proto by mnohým určitě činilo problém tu „svou paní doktorku“ nebo „svého pana doktora“ v sobotu 12. března poznat. Národní dům se totiž stal doslova přehlídkou krásných slavnostních garderob. Ve stejném slavnostním duchu se nesl i celý večer, který hned na začátku rozparádila taneční i partnerská dvojice Anna Polívková - Michal Kurtiš. Předvedli několik ukázek tanců ze StarDance a vystřihli i své úžasné tango, jehož výrazná část se odehrává na stole a které je přivedlo do vítězného konce slavné televizní taneční soutěže. Obrovský aplaus na konci jejich vystoupení značil, že stejně skvěle jako v roce 2013 na televizní diváky zapůsobili i na účastníky sobotního plesu.

Velkým fanouškem tanečníků byl také předseda okresního sdružení České lékařské komory, oblíbený představitel ambulance ORL, doktor Bohuslav Machaň: „Vystoupení tanečníků ze StarDance bylo skutečně vynikající. Anna Polívková, ač je vlastně herečka, ne profesionální tanečnice, je velmi ohebná a má krásné ladné pohyby. A to jejich tango, to mělo skutečně vysokou úroveň jak po stránce taneční, tak i choreografické.“ Pan doktor Machaň se také jako obvykle ujal moderování celé akce a opět tak učinil se svou pověstnou výmluvností a originálním humorem. Předávání tomboly, které netradičně proběhlo také hned na začátku plesu, operlil mnoha vtipnými průpovídkami glosujícími lékařské prostředí.

Program ještě pokračoval ochutnávkou chilských vín a bohatým rautem. Originální taneční kreace mohli předvádět nejen profesionálové, ale i všichni účastníci plesu. K tomu jim pomáhala v přednáškovém sále hudební skupina Novios a ve vinárně Romantica. „Jsem tady s kolegyněmi už několikátý rok. Vždycky je to příjemná akce. Hrají pěkně a ochutnávka vín je taky výborná,“ podělila se o zážitek z plesu sestřička Bohunka.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-