Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sobotu 12. 3. proběhl ve Dzbelu již tradiční dětský maškarní ples, na kterém se jeho účastníci v žádném případě nenudili. Program sestával z řady rozličných her, jimiž provázel známý Pepek námořník. Letos však nejen v tomto ohledu přibyly novinky.

Letos již osmnáctý ročník pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Dzbel nabídl bohatou sestavu disciplín, které děti celé odpoledne plnily. Někdy do nich dokonce zapojily i své rodiče. Kromě tradičních skládaček, přetahování se s lanem nebo židličkované byly nyní poprvé zařazeny hry jako tanec s balónky, nakládání dřeva s Tatrou nebo nezvyklé mumifikování.

Pro děti byla nachystána spousta odměn. Buď mohly vyhrát na los ihned a odnesly si nějakou z tří set nachystaných cen, nebo jejich losy postupovaly do slosování, kde se hrálo o ceny hodnotnější. „Každý rok je hlavní výhrou hasičské auto. Tento rok jsme navíc zařadili jako jednu z hlavních cen i dort s Pepkem námořníkem,“ komentoval situaci Bohumil Novák, sám Pepek.

Ples je značně oblíbený a dokazuje to každoroční velká návštěvnost nejen těch, co sem chodí pravidelně, ale i nově příchozích. „Letos tu jsme s dětmi poprvé a moc se nám tu líbí. O akci jsem se dozvěděla od manželovy sestřenice, která je jedna z hlavních organizátorek. Děti naléhaly, abychom se sem šli podívat, a tak jsme se rozhodli na ples zavítat,“ sdělila návštěvnice Jitka. Bál má jistě co nabídnout, lze tedy předpokládat, že návštěvnost akce nadále poroste.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments