Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci sobotní celorepublikové akce Ukliďme Česko se sešli dobrovolníci také při úklidu Močidýlek, kde si vzala stále více populárnější akci na starost organizace Iris za spolupráce se Střední školou designu a módy, Spolkem za staré Vrahovice či Okrašlovacím spolkem města Prostějova ve spolupráci se spolkem Zdraví od malička. Na místo dorazila více jak třicítka lidí...

„Jsem velmi ráda, že se nás sešlo tolik. Je vidět, že čisté životní prostředí ještě není všem lhostejné. Vzali jsme s sebou i děti, protože je nutné je od malička vychovávat k lásce k přírodě,“ nechala se slyšet Jitka Nadymáčková, předsedkyně spolku Zdraví od malička. Někteří z účastníků se na stejnou trasu vydali již poněkolikáté. „A příště zas,“ sdělil s úsměvem Dalibor Nenál. „Děkuji všem, kterým výzva k úklidu nebyla lhostejná,“ vzkázala Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. Všechny čekala příjemná odměna v podobě špekáčků, v blízké restauraci Taboo pak občerstvení v podobě kofol a piv.

Na Prostějovsku se dále uklízelo v Kostelci na Hané, Protivanově, Tvorovicích, Bílovicích-Lutotíně, Pivíně, Nezamyslicích, Vrbátkách, Určicích, Malém Hradisku, Stařechovicích, Mostkovicích, Otinovsi, Zdětíně, Slatinkách, Hradčanech-Kobeřicích.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments