Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Všichni příznivci módy zbystřete, šestnáctý ročník prestižní soutěže plné nejen zajímavých modelů, ale i atraktivních hostů je tu. Tolik očekávaný slavnostní galavečer se koná již tento pátek a PROSTĚJOVSKÝ Večerník jako hlavní mediální partner bude opět u toho. K vidění bude doslova módní smršť - DOTEKY MÓDY 2016 přichází...

Již tradičně se vše ponese výhradně v duchu módy. Soutěž je jako každoročně určena studentům středních a vysokých škol, z nichž se vyrekrutovala finálová patnáctka mladých módních návrhářů. Ta předvede své kolekce v první části programu, v němž bude k vidění také inspirativní přehlídka studentů Střední školy designu a módy Prostějov. Ve druhé polovině se pak představí módní návrhářka Sandra Švédová, která vytvořila šaty pro Českou Miss Earth 2014 Nikol Buranskou. Večerem bude provázet česká herečka, modelka a moderátorka Eva Decastelo, kterou doprovodí Bořek Slezáček. Známý producent, hudebník a moderátor nahradí a Lukáše Langmajera, který se omluvil. Přítomní diváci se mohou těšit na taneční vystoupení chlapeckého dua, jehož polovinu tvoří student SŠDAM Pavel Konvičný. Dvojice se zúčastnila talentové soutěže Česko-Slovensko má talent, a i když do finále sice nepostoupili, porota jejich výkon velice chválila.

Novinkou oproti předchozím ročníkům je letos rozhodování o vítězném modelu. Poroty totiž budou hned tři - tradiční odborná složená z módních návrhářů v čele s Liběnou Rochovou, druhá vytvořená z prodejců módy a třetí seskupení rozhodující o vítězi budou samotní diváci. „Každý zúčastněný divák totiž dostane hned u vstupu žeton, kterým může o přestávce podpořit svého favorita, takže vítězové budou hned tři. Chtěli jsme dát příležitost ohodnotit mladé autory nejen odborníkům, ale i tak trochu z jiného úhlu pohledu,“ vysvětlila Večerníku Ivana Vaňková, ředitelka Střední školy designu a módy Prostějov.

Jak už Večerník informoval v minulém vydání, letos se do soutěže přihlásilo třicet modelů od autorů napříč Českou i Slovenskou republikou. „Jsou to vesměs stejní účastníci, kteří se hlásí pravidelně každým rokem,“ poznamenala Vaňková.

Ani v letošním roce nebudou na slavnostním galavečeru chybět známé osobnosti ze světa módy. Hlavním hostem bude již zmíněná Liběna Rochová. Jedna z našich nejuznávanějších návrhářek obléká například Lucii Bílou, světoznámou operní pěvkyni Soňu Červenou, její modely ještě nedávno nosila také zpěvačka Hana Hegerová. „Módní přehlídky této návrhářky jsou k vidění až v dalekém New Yorku, Lyonu či Paříži. Naposledy získala prestižní ocenění Módního designéra roku 2015 od Czech Grand Design,“ poznamenala na adresu čestné předsedkyně poroty Ivana Vaňková s tím, že diváci se mohou těšit na přehlídku oděvů od Sandry Švédové. „V rámci doprovodného programu chystáme módní přehlídku nesoutěžní tvorby našich studentů,“ přidala ředitelka SŠDAM.

Zástupci pořádající školy ostatně postoupili i přímo do finálového kola letošního ročníku Doteky módy, a to hned se dvěma kolekcemi. „Naši studenti se přihlásili se čtyřmi kolekcemi, z toho dvě postoupily do finále. Mladým tvůrcům necháváme maximálně volnou ruku, vůbec nijak je v jejich tvorbě neohraničujeme. Proto se diváci mohou těšit na obzvláště pestrou přehlídku,“ usmála se Vaňková. A ve hře je dost! Na vítěze totiž čeká hodnotná cena ve výši 10 000 Kč, dále například víkendový pobyt v hotelu Plumlov či takzvaný chytrý telefon.

Jak dopadne šestnáctý ročník prestižní soutěže Doteky módy, budeme vědět již tento pátek 22. Dubna. Vše odstartuje v 19:00 hodin na prknech Městského divadla, a protože i letos je PROSTĚJOVSKÝ Večerník hlavním mediálním partnerem, máte jedinečnou možnost vyhrát vstupenky na tento slavnostní večer ZDARMA...


SOUTĚŽ O LÍSTKY na DOTEKY MÓDY
PROSTĚJOVSKÝ Večerník pro vás v rámci projektu „MILUJEME VEČERNÍK“ připravil ve spolupráci se Střední školou designu a módy SOUTĚŽ O VSTUPENKY na skutečně exkluzivní záležitost, která se chystá na tento PÁTEK 22. DUBNA 2016. Šestnáctý ročník DOTEKY MÓDY 2016 přinese vskutku mimořádnou podívanou a vy můžete u toho ZADARMO! Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku...

Soutěž probíhá od pondělí 18. do čtvrtku 21. dubna. A jestliže odpovíte správně na níže položenou otázku, může se TRIO Z VÁS těšit ze dvou VOLNÝCH VSTUPENEK.
SOUTĚŽNÍ OTÁZKA ZNÍ:
KDO MODEROVAL LOŇSKÝ 15. ROČNÍK SOUTĚŽE DOTEKY MÓDY?
Své odpovědi, či tipy zasílejte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „DOTEKY MÓDY“. Můžete nám ale ovšem také volat na známé telefonní číslo 582 333 433, zasílat SMS zprávu na mobil 608 960 042, případně se dostavit osobně do sídla redakce v Olomoucké ulici.
Na odpovědi čekáme v redakci do ČTVRTKU 21. DUBNA, 12.00 hodin. Š´TASTNÉ VÝHERCE budeme kontaktovat telefonicky, proto nezapomínejte uvádět svá TELEFONICKÁ SPOJENÍ.
Vstupenky pak budou následně připraveny k vyzvednutí přímo u vchodu do Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments