Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podpůrný program HK ČR Brána do Persie pomáhá firmám pronikat na íránský trh. Do Íránu Komora vyšle i dvě delegace podnikatelů. Zájem českým firem o podporu Hospodářské komory ČR (HK ČR) při rozvíjení obchodu s Íránem je enormní. Potvrzuje to i nově otevřený program Brána do Persie, do něhož se začaly hlásit první firmy, banky a investiční fondy. HK ČR pro podnikatele organizuje také hned dvě podnikatelské mise do Íránu.

„Íránský trh s 80 miliony spotřebiteli české firmy láká. Do nově otevřeného programu podpory určené firmám se zájmem o rozvíjení obchodních vztahů s Íránem se zapojilo prvních 14 firem,“ potvrdil ředitel Zahraničního odboru HK ČR Jiří Hansl.„Jedná se o firmy například z oblastí výroby těžebních strojů, technologií pro čištění vod, protichemických výrobků, ale i z oblasti turismu či finančnictví. Některé z nich v Íránu již působí, jiné hledají v Íránu partnery třeba pro vytvoření distribučních sítí,“ doplnil Hansl.

Program, na němž Komora spolupracuje mj. s Íránskou obchodní, průmyslovou a důlní komorou, zpřístupňuje firmám kontaktní servis mezi íránskými a českými firmami, umožňuje získávat dokumenty nezbytné pro realizaci exportu, např. osvědčení o původu zboží či ATA karnety pro bezcelní přepravu výrobků na výstavy a veletrhy, nebo využívat portál www.branadopersie.cz. Web shromažďuje informace o íránském trhu nebo zprávy od zastupitelských úřadů ČR v Teheránu.

HK ČR v blízké době organizuje také dvě mise do Íránu. První z nich se uskuteční ve dnech 15. až 21. dubna. Během ní 25členná delegace převážně z oblastí důlních technologií a energetiky doprovodí do Íránu náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapu. „Firmám jsme zajistili jednání s jejich íránskými protějšky v Teheránu a později v Birjandu a Tabasu, ve kterém navštíví i důl Tabas Parvadeh Coal Company (TPCC),“ potvrdil předseda Zahraniční sekce HK ČR Ilja Mazánek, který delegaci podnikatelů do Íránu povede.

Historicky první misi do Íránu v novodobé historii ČR uspořádala HK ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR už v září roku 2014, čímž prolomila pomyslné tabu ještě před postupným rušením sankcí vůči Íránu. Další mise se konala o rok později poté, co s prezidentem HK ČR Vladimírem Dlouhým na půdě HK ČR projednával možnosti prohloubení obchodní spolupráce mezi Íránem a ČR íránský ministr financí a hospodářství Ali Taieb Nia.

Zdroj: tiskové zprávy HK ČR

Helena Chalánková, ředitelka OHK v Prostějově

POZVÁNKY NA NAŠE AKCE

DAŇOVÉ DOKLADY A FAKTURACE

18. dubna – přednáší Tomáš Líbal

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY SE ZAMĚŘENÍM NA ZMĚNY OD ROKU 2016

19. dubna – přednáší Mgr. Ing. Miloš Kačírek, Ph.D

ZÁKONÍK PRÁCE – skončení pracovního poměru

27. dubna – přednáší Mgr. Radek Havran

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments