Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podpůrný program HK ČR Brána do Persie pomáhá firmám pronikat na íránský trh. Do Íránu Komora vyšle i dvě delegace podnikatelů. Zájem českým firem o podporu Hospodářské komory ČR (HK ČR) při rozvíjení obchodu s Íránem je enormní. Potvrzuje to i nově otevřený program Brána do Persie, do něhož se začaly hlásit první firmy, banky a investiční fondy. HK ČR pro podnikatele organizuje také hned dvě podnikatelské mise do Íránu.

„Íránský trh s 80 miliony spotřebiteli české firmy láká. Do nově otevřeného programu podpory určené firmám se zájmem o rozvíjení obchodních vztahů s Íránem se zapojilo prvních 14 firem,“ potvrdil ředitel Zahraničního odboru HK ČR Jiří Hansl.„Jedná se o firmy například z oblastí výroby těžebních strojů, technologií pro čištění vod, protichemických výrobků, ale i z oblasti turismu či finančnictví. Některé z nich v Íránu již působí, jiné hledají v Íránu partnery třeba pro vytvoření distribučních sítí,“ doplnil Hansl.

Program, na němž Komora spolupracuje mj. s Íránskou obchodní, průmyslovou a důlní komorou, zpřístupňuje firmám kontaktní servis mezi íránskými a českými firmami, umožňuje získávat dokumenty nezbytné pro realizaci exportu, např. osvědčení o původu zboží či ATA karnety pro bezcelní přepravu výrobků na výstavy a veletrhy, nebo využívat portál www.branadopersie.cz. Web shromažďuje informace o íránském trhu nebo zprávy od zastupitelských úřadů ČR v Teheránu.

HK ČR v blízké době organizuje také dvě mise do Íránu. První z nich se uskuteční ve dnech 15. až 21. dubna. Během ní 25členná delegace převážně z oblastí důlních technologií a energetiky doprovodí do Íránu náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapu. „Firmám jsme zajistili jednání s jejich íránskými protějšky v Teheránu a později v Birjandu a Tabasu, ve kterém navštíví i důl Tabas Parvadeh Coal Company (TPCC),“ potvrdil předseda Zahraniční sekce HK ČR Ilja Mazánek, který delegaci podnikatelů do Íránu povede.

Historicky první misi do Íránu v novodobé historii ČR uspořádala HK ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR už v září roku 2014, čímž prolomila pomyslné tabu ještě před postupným rušením sankcí vůči Íránu. Další mise se konala o rok později poté, co s prezidentem HK ČR Vladimírem Dlouhým na půdě HK ČR projednával možnosti prohloubení obchodní spolupráce mezi Íránem a ČR íránský ministr financí a hospodářství Ali Taieb Nia.

Zdroj: tiskové zprávy HK ČR

Helena Chalánková, ředitelka OHK v Prostějově

POZVÁNKY NA NAŠE AKCE

DAŇOVÉ DOKLADY A FAKTURACE

18. dubna – přednáší Tomáš Líbal

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY SE ZAMĚŘENÍM NA ZMĚNY OD ROKU 2016

19. dubna – přednáší Mgr. Ing. Miloš Kačírek, Ph.D

ZÁKONÍK PRÁCE – skončení pracovního poměru

27. dubna – přednáší Mgr. Radek Havran

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments