Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čarodějnice se jednou za čas musely scházet s ďáblem a skládat mu účty ze své činnosti. Na tyto schůzky zvané sabaty, konané v noci na osamělých místech, se slétaly na dřevěných vidlích potřených čarodějnou mastí. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo „pálení čarodějnic“.  Oblíbenou destinací všech čarodějnic nebyly v historii pouze Petrovy kameny na Šumpersku, scházely se i v Plumlově. Stejně tak tomu bude letos. Která z nich se stane tou nejkrásnější?

PROSTĚJOVSKÝ Večerník pro vás v rámci projektu „MILUJEME VEČERNÍK“ připravil ve spolupráci se Spolkem Plumlovských nadšenců SOUTĚŽ O VSTUPENKY na šestnáctý ročník SLETu ČARODĚJNIC. Ten vypukne již TUTO SOBOTU 23. DUBNA 2016 a jeho vrcholem bude koncert skupiny WOHNOUT. A hned DESET Z VÁS u toho může být ZADARMO!

Soutěž probíhá ve dvou dějstvích od pondělí 18. do pátku 29. dubna. V dnešním vydání zveřejňujeme první kvintet výherců a současně vyhlašujeme druhé kolo. Jestliže odpovíte správně na níže položenou otázku, může se další pětice z vás těšit na výhru VOLNÉ VSTUPENKY pro jednu osobu.

KDO USPĚL V PRVNÍM KOLE?

V úvodním dějství jsme vám položili otázku, jak se jmenuje jedno z alb kapely Wohnout. Jediná správná možnost ze tří uvedených byla za B) tedy „Polib si dědu“. Správně odpověděli a štěstí při losování měli: Alena JENEŠOVÁ, J. Zrzavého 18, Prostějov * Dagmar PROCHÁZKOVÁ, Prostějov * Soňa DAŇKOVÁ, V. Špály 10, Prostějov * Tomáš GOTTWALD, nám. T. G. Masaryka 21, Prostějov * Michal SZYMSA, Domamyslická 68, Prostějov

Výhercům gratulujeme! Vstupenky si mohou vyzvednout u nás v redakci.  

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA PRO 2. KOLO ZNÍ:

JAK SE JMENUJE BASKYTARISTA KAPELY BLACK ROSE? 

a) Víťa Křivánek      b) Víťa Kudlička      c) Víťa Marčík

Své odpovědi, či tipy zasílejte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „ČARODĚJNICE S WOHNOUTEM“. Můžete nám ale ovšem také volat na známé telefonní číslo 582 333 433, zasílat SMS zprávu na mobil 608 960 042, případně se dostavit osobně do sídla redakce v Olomoucké ulici.

Na odpovědi čekáme v redakci do ČTVRTKU 28. DUBNA, 12:00 hodin. DRUHOU PĚTICI VÝHERCŮ budeme kontaktovat telefonicky, proto nezapomeňte uvádět na sebe svá mobilní spojení. Vstupenky jsou připraveny k vyzvednutí přímo v redakci.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments