Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čarodějnice se jednou za čas musely scházet s ďáblem a skládat mu účty ze své činnosti. Na tyto schůzky zvané sabaty, konané v noci na osamělých místech, se slétaly na dřevěných vidlích potřených čarodějnou mastí. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo „pálení čarodějnic“.  Oblíbenou destinací všech čarodějnic nebyly v historii pouze Petrovy kameny na Šumpersku, scházely se i v Plumlově. Stejně tak tomu bude letos. Která z nich se stane tou nejkrásnější?

PROSTĚJOVSKÝ Večerník pro vás v rámci projektu „MILUJEME VEČERNÍK“ připravil ve spolupráci se Spolkem Plumlovských nadšenců SOUTĚŽ O VSTUPENKY na šestnáctý ročník SLETu ČARODĚJNIC. Ten vypukne již TUTO SOBOTU 23. DUBNA 2016 a jeho vrcholem bude koncert skupiny WOHNOUT. A hned DESET Z VÁS u toho může být ZADARMO!

Soutěž probíhá ve dvou dějstvích od pondělí 18. do pátku 29. dubna. V dnešním vydání zveřejňujeme první kvintet výherců a současně vyhlašujeme druhé kolo. Jestliže odpovíte správně na níže položenou otázku, může se další pětice z vás těšit na výhru VOLNÉ VSTUPENKY pro jednu osobu.

KDO USPĚL V PRVNÍM KOLE?

V úvodním dějství jsme vám položili otázku, jak se jmenuje jedno z alb kapely Wohnout. Jediná správná možnost ze tří uvedených byla za B) tedy „Polib si dědu“. Správně odpověděli a štěstí při losování měli: Alena JENEŠOVÁ, J. Zrzavého 18, Prostějov * Dagmar PROCHÁZKOVÁ, Prostějov * Soňa DAŇKOVÁ, V. Špály 10, Prostějov * Tomáš GOTTWALD, nám. T. G. Masaryka 21, Prostějov * Michal SZYMSA, Domamyslická 68, Prostějov

Výhercům gratulujeme! Vstupenky si mohou vyzvednout u nás v redakci.  

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA PRO 2. KOLO ZNÍ:

JAK SE JMENUJE BASKYTARISTA KAPELY BLACK ROSE? 

a) Víťa Křivánek      b) Víťa Kudlička      c) Víťa Marčík

Své odpovědi, či tipy zasílejte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „ČARODĚJNICE S WOHNOUTEM“. Můžete nám ale ovšem také volat na známé telefonní číslo 582 333 433, zasílat SMS zprávu na mobil 608 960 042, případně se dostavit osobně do sídla redakce v Olomoucké ulici.

Na odpovědi čekáme v redakci do ČTVRTKU 28. DUBNA, 12:00 hodin. DRUHOU PĚTICI VÝHERCŮ budeme kontaktovat telefonicky, proto nezapomeňte uvádět na sebe svá mobilní spojení. Vstupenky jsou připraveny k vyzvednutí přímo v redakci.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments