Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Střední škola designu a módy v Prostějově již uspořádala již pošestnácté prestižní soutěž Doteky módy, která se letos konala předminulý pátek 22. dubna v Městském divadle a PROSTĚJOVSKÝ Večerník jakožto hlavní mediální partner byl tradičně na místě. Vše přitom začalo již začátkem dubna, kdy probíhalo předkolo této soutěže a nadějní módní návrháři začali usilovat o postup do velkého finále... Jeho moderátory byli Bořek Slezáček a Eva Decastelo.

Studenti středních škol z České i Slovenské republiky pilně pracovali na tom, aby vytvořili co nejlepší model, který porotu zaujme. Ze třiceti přihlášených soutěžních návrhů pak odborná porota vybrala patnáctku nejlepších, kteří se předvedli na slavnostním galavečeru. Moderování této show tentokrát patřilo herečce Evě Decastelo a Bořku Slezáčkovi, jehož známe také jako herce a hudebníka. Oba měli velkou konkurenci, neboť předešlé roky Doteky módy uváděl Tomáš Hanák, který svým osobitým vystupováním a humorem sobě vlastním nasadil vysokou laťku. I přesto se však noví moderátoři zhostili své role na výbornou. „Této soutěže se aktivně účastnila před několika lety moje dcera. Od té doby se chodíme pravidelně dívat, jak mladí návrháři ve své tvorbě pokračují. Zažila jsem moderování Michaely Dolinové, Jana Čenského, Tomáše Hanáka, nyní i této nové dvojce. Musím říci, že se snažili a zanechali ve mně příjemný dojem,“ prozradila Večerníku Iveta Kaštylová.

Úvodem galavečera diváci zhlédli taneční vystoupení chlapeckého dua, kde jedním z tanečníků byl student SŠDAM Pavel Konvičný. Se svým tanečním vystoupením se protagonisté zúčastnili i talentové soutěže Česko Slovensko má talent. Po nich následovala přehlídka maturitních a klauzurních prací studentů pořádající školy. V samotné soutěži mohli diváci vidět kolekci šatů zhotovenou z pravého hedvábí, která je ručně batikovaná japonskou technologií Shovoru, či návrh, kde inspirací byla představa o tvarech rostlin v budoucnosti, v neposlední řadě pak kolekce inspirovaná značkou Victoria Secret, oděvy řeholníků a řeholnic či například modely ztvárňující vodní víry a klidnou hladinu.

Letošní novinkou bylo hlasování diváků, kteří pomocí tlačítek dali hlas svému favoritovi. Hlavní porota pak byla složena z módních návrhářů v čele se světově proslulou Liběnou Rochovou, další porotu pak vytvořili prodejci módy. Ještě před samotným vyhlášením vítězů proběhla přehlídka večerních šatů návrhářky Sandry Švédové, která vytvořila šaty pro Českou Miss Earth 2014 Nikol Buranskou.

A kdo se stal hlavním vítězem 16. ročníků soutěže Doteky módy? Byla to kolekce s názvem „OVER ALL“, kterou vytvořily studentky SŠDAM z Prostějova Dominika Vaníčková, Lída Černoušková, Natálie Karlíková a Anna Krenstetterová. Tato kolekce získala zároveň i cenu odborné poroty. „Jsme strašně nadšené, takový úspěch jsme vůbec nečekaly,“ zaznělo od vítězek. „Na kolekci jsme pracovaly něco málo přes dva měsíce a nechaly jsme se inspirovat minimalismem. Velkým konkurentem pro nás byla kolekce ´Panika´, která měla výborný nápad a myšlenku,“ pokračovaly mladé módní návrhářky. „Poděkování patří Yvoně Leitnerové, která byla naší mentorkou při realizaci oděvů. S touto vítěznou kolekcí se pak nyní chystáme na Ostrava Fashion Weekend, kde se koná soutěž pro mladé návrháře. Doufáme, že budeme mít podobný úspěch,“ uzavřely své vítězství devatenáctileté studentky ze Střední školy designu a módy.

FOTOGALERIE ZDE

Druhá příčka patřila kolekci Vlasty Hrančíkové ze Střední školy Strážnice „Spoutaná křídla“ neboli „BOUND WINGS.“ Třetí místo náleží již zmíněnému návrhu s názvem „PANIKA“, která se nechala inspirovat panickou chorobou. Autorkou byla Lucie Paslerová z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Samotní diváci zvolili jako vítěze kolekci „BUDOUCNOST“ od Patrika Svobody ze Střední školy Strážnice. Ta je inspirována liniemi moderní architektury. „Nejvíce se mi líbily kolekce Panika a Sněhová královna, ty měly dobrou myšlenku. Na soutěži jsem podruhé a moc se mi to líbilo. Strávila jsem příjemný večer a příští rok se budu opět těšit,“ uzavřela šestnáctý ročník soutěže Doteky módy divačka Michaela Moudrá.

HLAVNÍ CENA SOUTĚŽE

1. místo

Lída Černoušková, Natálie Karlíková, Anna Krenstetterová – kolekce OVER ALL (Střední škola designu a módy, Prostějov)

2. místo

Vlasta Hrančíková - kolekce BOUND WINGS (Střední škola Střážnice)

3. místo

Lucie Paslerová - kolekce Panika (Vyšší odborná škola oděvního návrhářství Praha)

CENA ODBORNÉ POROTY

Lída Černoušková, Natálie KArlíková, Anna Krenstetterová – kolekce OVER ALL (Střední škola designu a módy, Prostějov)

CENA DIVÁKA

Patrik Svoboda - kolekce Budoucnost (Střední škola Strážnice)

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-