Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE To zas byl neuvěřitelný gejzír energie! Prostějovský svátek Majáles se v průběhu let stal skutečným pojmem! Prostějovští studenti už jedenáct let slaví s elánem, jaký by jim ostatní města nejen v celé republice, ale snad i v Evropě mohla závidět.

Pěkné, ale fakticky provinční město Prostějov jednou v roce zažije něco, co lze přirovnat snad jen ke karnevalu v Riu. Nejen zápal, ale i množství mladých lidí, kteří se majálesového průvodu zúčastní, jsou fascinující. A v pátek se v centru města opět potvrdilo, že ani letošní generace se nemá za co stydět.
Jestli si někdo myslel, že prostějovský Majáles už nemůže být lepší, tak se mýlil. Letos se do něj totiž zapojil rovný tucet středních škol, což jinak jedinečná historie svátku prostějovských studentů nepamatuje. A rozhodně se dá říct, že ani jedna ze škol přípravu neodflákla. Bylo se opravdu na co dívat...

V čele průvodu šel tisíc a jeden dalmatin s bílými ponožkami místo uší z Gymnázia Jiřího Wolkera, za nimi následovaly postavy ze šílené pohádky tvořené sestřičkami ze „zdravky“, velké množství skutečně precizně vyvedených „špinavých, ale hrdých“ pralidí z „rrrrrreálky“, nepřehlédnutelnými se stali studenti SOU obchodní, kteří letos s předstihem oslavili Halloween, perfektní byli klauni ze SŠ automobilní, mezi nimiž se skvěli i „kámoši jak hrom - Jerry a Tom“, následovali hipíci z „obchodky“, kteří do ulic vyrazili pod heslem make love, not money, pokračování série Slunce, seno natočili „vesani“ ze SOŠ podnikání a obchodu, „Švehlovka“ zase ukázala, jak to chodí ve vězení, Art Econ dal přednost zkoumání života hmyzu, modrá vlna Šmoulů dorazila ze SOŠp a SOUs, zcela aktuální pak byli hokejoví fanoušci z CMG.  Průvod uzavírali milovníci sterea a audiokazet v podání SŠ Designu a módy.

Kdo vše kandidoval na krále?

Bujarý průvod vyšel v páteční slunečné poledne od lázní, prošel centrem města, aby došel na prostějovské náměstí a zastavil se až v prostoru před muzeem, kde bylo letos postaveno pódium. „To, co jste letos předvedli, je naprostá pecka,“ vzkázal studentům ředitel prostějovské Městské knihovny Aleš Procházka. Jeho ocenění jistě má svoji váhu, neboť právě on stál společně s ředitelem GJW Michaelem Šmucrem před lety za obnovením tohoto studentského svátku v Prostějově a dodal mu mnoho z jeho karnevalové atmosféry.

Posléze se představili jednotliví kandidáti na krále Majáles. I letos se bylo na co koukat a byla by velká škoda některé z představení vynechat. Art Econ vyrazil na rozkvetlou louku, dalmatini z Gymnázia Jiřího Wolkera předvedli epické drama plné humoru i zvratů s poselstvím, že rodina je nade vše. Po jedinečném Pyramid headovi ze SOU obchodního pak přišel na řadu boj o šampón mezi pralidmi z reálky, zazpíval i muzikant s dobrým hlasem z „obchodky“, následoval hip-hop souboj doprovázený hudbou z magneťáku v podání SŠ Designu a módy. V příštích minutách se představily nahluchlá babka ze SOŠ podnikání a obchodu a nezadaná Šmoulinka ze SOŠp a SOUs. Vše pak uzavřel kandidát CMG, který nezapřel své vietnamské kořeny a jehož jednoduché prohlášení, že miluje český holky, pivo a hokej, doprovázené frenetickým máváním českou vlajkou patřilo k nejvtipnějším momentům celé akce.

Vítěze nešlo přehlédnout 

„Měly bychom vyhrát, protože jsme nejlepší,“ měly o vítězi Majáles jasno například holky ze SŠ Designu a módy, které šly za kazeťáka  Fredyho. To se jim nakonec podařilo v rámci nejlepšího vystoupení. Nicméně nejlepší masku jim vyfoukl Pyramid head. Ocenění se dočkala i neobyčejná spousta práce, kterou si dali studenti reálky s kostýmy a dalšími pravěkými rekvizitami, které dokázali dotáhnout skutečně do precizních detailů. 

Králem Majáles však nakonec pětičlenná porota celkem po zásluze vyhlásila Cruellu de Vil z Gymnázia Jiřího Wolkera. Tato škola letos dokázala totiž přijít nejen s originálním nápadem, kterého se ujala spousta studentů, zajímavou scénkou, ale především skutečně nepřehlédnutelným kandidátem, který ostatní prostě a jednoduše „převyšoval“.  Právě jemu předal loňský král Jack Sparow rovněž z GJW korunu pro krále Majáles. „Vládněte moudře, laskavě a s humorem,“ doporučila na závěr novému králi Majáles prostějovská primátorka Alena Rašková.

video naleznete zde

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-