Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Ve dnech 19. - 22. dubna 2016 se uskutečnilo celostátní finále 19. ročníku soutěže odborných dovedností Učen Instalatér, které se koná v rámci doprovodného programu mezinárodního stavebního veletrhu IBF Brno. Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a pořadatelem Cech topenářů a instalatérů ČR. Letošní ročník soutěže je zařazen do Přehlídky České ručičky 2016.

Olomoucký kraj reprezentovali žáci Švehlovy střední školy polytechnické Prostějov, Vojtěch Pospíšil a Michal Grulich. Soutěž byla rozdělena do několika částí. V první měli soutěžící za úkol zhotovení ucelené sestavy svařenců ze tří materiálů: oceli, mědi a plastu. V prostřední osazovali umyvadlo se stojánkovou baterií, závěsné WC a otopný radiátor. Poslední úkol se skládal z teoretické části, kdy soutěžící řešili formou testu odborné otázky.

V konkurenci osmadvaceti účastníků - vítězů krajských kol ČR se na prvním místě v teoretické části umístil Vojtěch Pospíšil, který v této disciplíně získal plný počet bodů. Další praktické dovednosti: svařování, ohýbání plamenem, pájení a lisování mědi, kompletaci sanitárních předmětů, zvládali naši žáci velmi dobře a v celkovém pořadí družstev se umístili na velmi pěkném čtvrtém místě.

Poděkování za příkladnou reprezentaci školy a Olomouckého kraje patří nejen žákům Vojtěchu Pospíšilovi a Michalu Grulichovi, ale i učiteli odborného výcviku Vojtěchu Rozsívalovi, který žáky připravoval na celostátní finále soutěže Učeň Instalatér 2016.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-