Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik akcí, proběhlo o sobotním slunečném dnu v Určicích. Slavil se Den matek, manželé Dudíkovi měli zlatou svatbu, hasiči vzpomínali na svého patrona a fotbalové hřiště hostilo turnaj benjamínků. „Sešlo se toho opravdu hodně, ale všechno se zvládlo. Základem bylo přející počasí,“ usmíval se starosta obce Petr Kouřil.

Oslava svátku Dne matek se uskutečnila v místní sokolovně a sešla se na ní více než stovka maminek a babiček. Úvodní slovo a blahopřání pronesl starosta obce Petr Kouřil, následně roztleskaly sál nejmenší ratolesti z tanečního kroužku pod vedením Šárky Miklíkové. Po nich přišlo na řadu vystoupení žáků místní základní školy. „Pod vedením Jaroslavy Smékalové a Květy Strakové, předvedli svým nejmilejším pásmo písniček a básniček, zahráli na flétny, zatančili a nechybělo ani krátké divadlo,“ popsala Lenka Buřtová, vedoucí kulturního klubu v Určicích. Slzy dojetí a potlesk diváků jim byly velkou odměnou. Vše okořenila volná zábava, kterou doprovázelo svými melodiemi Duo pan Hrabal z Olomouce.

Rušno bylo dopoledne i před obecním úřadem, kde s nostalgií proběhla zlatá svatba manželů Dudíkových, kteří zde před padesáti lety, přesně na den 7. května, vstoupili do společného soužití manželského. „Zlatou svatbu jsme tu ještě neměli,“ uvedl starosta Kouřil a popřál manželům pevné zdraví a spoustu dalších, krásných, společných let. Odpoledne pak patřil sál obecního úřadu místním hasičům, kteří uspořádali již tradiční vzpomínkovou akci k uctění památky svého patrona, svatého Floriána. Po rozloučení s maminkami, se stihli starosta obce spolu s vedoucí kulturního klubu Lenkou Buřtovou alespoň na chvilku za místními hasiči zastavit a pozdravit je. „Byl to náročný den, ale všechno se organizačně zvládlo, a to nás těší,“ uvedli jednohlasně na závěr.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-