Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řeka soucitu s těžkým osudem Miriam Marčišinové proudí dál. Příběh dívky statečně bojující s nádory na mozku kromě vlny solidarity přinesl i konkrétní činy. Tím zatím posledním se stala páteční aukce obrazů v hotelu S-port ve Vésce u Olomouce.

Na dražbě pro Miriam byla k mání díla malířů Kristiana Kodeta, Tomáše Bíma či Vlastimila Zábranského. Zakoupit se daly i obrazy Borise Jirků, Vladimíra Komárka či sochy Olbrama Zoubka. Pro Miriam se podařilo vydražit díla za 8 500 korun, celkově aukce vynesla asi padesát tisíc korun. „Myslím, že to je slušná částka,“ pousmál se organizátor akce a galerista Jindřich Skácel, který zároveň poděkoval vedení hotelu S-port ve Vésce a řediteli prostějovského muzea Danielu Zádrapovi za zapůjčení stojanů a ostatních věcí, které umožnily vystavení děl. „S Miriam a její maminkou už na letošní prosinec chystáme další společný projekt do prostějovského muzea,“ prozradil s předstihem.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-