Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Hon na králíky či zajíce uskutečnilo několik desítek psů o nedělním odpoledni v zámeckém parku Čech pod Kosířem. Ochránci zvířat ovšem nemusí propadat panice, jednalo se o veřejný trénink coursingu, tedy disciplíny spočívající v běhu psa za kožešinou umístěnou na navijáku. „Je to sport, kdy pejsci běhají za umělou návnadou v přírodním terénu, takže se nejedná o klasický dostih, ale jsou tam různé zatáčky a hodnotí se rychlost, obratnost, inteligence. Nejde tedy o čas, jak si lidé často myslí,“ přiblížila organizátorka Adéla Benedeková celou podívanou, která po řadě jiných moravských destinací zavítala i na Prostějovsko.

Možnosti dopřát svému čtyřnohému mazlíčkovi trochu divočejší zábavy využilo na třicet páníčků či paniček a po travnatém pažitu se tak postupně proháněla plemena nejrůznější velikosti. Nechyběl ani australský podomácku cvičený ovčák Rocky, s nímž do Čech zavítala Nikola Lehovcová.

„Vydali jsme se jen tak na procházku a mile nás to překvapilo. Jsme obyčejní návštěvníci a vůbec jsme nevěděli, že se něco takového koná. Takže jsme zkusili našeho psa nejdříve na střapec, to se mu moc nelíbilo, tak pán poté vytáhl zajíce a to už frčelo, zajíc skončil na dvě půlky,“ vyprávěla se sympatickým úsměvem mladá chovatelka.

Pokud by se podobná příležitost znovu naskytla, ráda jí opět využije. A velice podobně to viděla i Lenka Buriánková, která do zámeckého parku zavítala s Ange. „Bydlíme tady blízko, v Držovicích a už jsme na jedné podobné akci byli, psa to bavilo, tak jsme se vydali i sem. V novinách jsme si přečetli upoutávku, tak jsme se nahlásili, cílem bylo vyvětrat se, pobavit se, podívat se,“ sdělila.

Naplnilo se tak i přání samotných pořadatelů z Moravského coursingu. „Když vezmete dnešního pejska, tak nemusí dělat nic. Přijde z procházky, lehne na gauč a lovecký pud se už vytrácí. Málokterý pes umí lovit, toto je taková imitace a nácvik, co dříve bylo pro pejsky běžné a normální, prostě ulovit si něco, aby přežili. Dneska dostanou granulky i masíčko a nemusí se snažit vyvinout žádné úsilí. Toto je to, co by mělo být pro pejska normální. Proběhnout se a dostat nějakou odměnu za to,“ upozornil Milan Oliva.

Slíbil, že se se svou kolegyní Adélou Benedekovou ještě vrátí, mimo to probíhají stejné akce i v Bravanticích u Ostravy, v Brně, ve Vranově u Brna, ve Slušovicích, v Humpolci. „Kde domluvíme terén, tak tam běháme. Třeba tady je krásné místo,“ pochvaloval si Oliva.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-