Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Hon na králíky či zajíce uskutečnilo několik desítek psů o nedělním odpoledni v zámeckém parku Čech pod Kosířem. Ochránci zvířat ovšem nemusí propadat panice, jednalo se o veřejný trénink coursingu, tedy disciplíny spočívající v běhu psa za kožešinou umístěnou na navijáku. „Je to sport, kdy pejsci běhají za umělou návnadou v přírodním terénu, takže se nejedná o klasický dostih, ale jsou tam různé zatáčky a hodnotí se rychlost, obratnost, inteligence. Nejde tedy o čas, jak si lidé často myslí,“ přiblížila organizátorka Adéla Benedeková celou podívanou, která po řadě jiných moravských destinací zavítala i na Prostějovsko.

Možnosti dopřát svému čtyřnohému mazlíčkovi trochu divočejší zábavy využilo na třicet páníčků či paniček a po travnatém pažitu se tak postupně proháněla plemena nejrůznější velikosti. Nechyběl ani australský podomácku cvičený ovčák Rocky, s nímž do Čech zavítala Nikola Lehovcová.

„Vydali jsme se jen tak na procházku a mile nás to překvapilo. Jsme obyčejní návštěvníci a vůbec jsme nevěděli, že se něco takového koná. Takže jsme zkusili našeho psa nejdříve na střapec, to se mu moc nelíbilo, tak pán poté vytáhl zajíce a to už frčelo, zajíc skončil na dvě půlky,“ vyprávěla se sympatickým úsměvem mladá chovatelka.

Pokud by se podobná příležitost znovu naskytla, ráda jí opět využije. A velice podobně to viděla i Lenka Buriánková, která do zámeckého parku zavítala s Ange. „Bydlíme tady blízko, v Držovicích a už jsme na jedné podobné akci byli, psa to bavilo, tak jsme se vydali i sem. V novinách jsme si přečetli upoutávku, tak jsme se nahlásili, cílem bylo vyvětrat se, pobavit se, podívat se,“ sdělila.

Naplnilo se tak i přání samotných pořadatelů z Moravského coursingu. „Když vezmete dnešního pejska, tak nemusí dělat nic. Přijde z procházky, lehne na gauč a lovecký pud se už vytrácí. Málokterý pes umí lovit, toto je taková imitace a nácvik, co dříve bylo pro pejsky běžné a normální, prostě ulovit si něco, aby přežili. Dneska dostanou granulky i masíčko a nemusí se snažit vyvinout žádné úsilí. Toto je to, co by mělo být pro pejska normální. Proběhnout se a dostat nějakou odměnu za to,“ upozornil Milan Oliva.

Slíbil, že se se svou kolegyní Adélou Benedekovou ještě vrátí, mimo to probíhají stejné akce i v Bravanticích u Ostravy, v Brně, ve Vranově u Brna, ve Slušovicích, v Humpolci. „Kde domluvíme terén, tak tam běháme. Třeba tady je krásné místo,“ pochvaloval si Oliva.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments