Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Hon na králíky či zajíce uskutečnilo několik desítek psů o nedělním odpoledni v zámeckém parku Čech pod Kosířem. Ochránci zvířat ovšem nemusí propadat panice, jednalo se o veřejný trénink coursingu, tedy disciplíny spočívající v běhu psa za kožešinou umístěnou na navijáku. „Je to sport, kdy pejsci běhají za umělou návnadou v přírodním terénu, takže se nejedná o klasický dostih, ale jsou tam různé zatáčky a hodnotí se rychlost, obratnost, inteligence. Nejde tedy o čas, jak si lidé často myslí,“ přiblížila organizátorka Adéla Benedeková celou podívanou, která po řadě jiných moravských destinací zavítala i na Prostějovsko.

Možnosti dopřát svému čtyřnohému mazlíčkovi trochu divočejší zábavy využilo na třicet páníčků či paniček a po travnatém pažitu se tak postupně proháněla plemena nejrůznější velikosti. Nechyběl ani australský podomácku cvičený ovčák Rocky, s nímž do Čech zavítala Nikola Lehovcová.

„Vydali jsme se jen tak na procházku a mile nás to překvapilo. Jsme obyčejní návštěvníci a vůbec jsme nevěděli, že se něco takového koná. Takže jsme zkusili našeho psa nejdříve na střapec, to se mu moc nelíbilo, tak pán poté vytáhl zajíce a to už frčelo, zajíc skončil na dvě půlky,“ vyprávěla se sympatickým úsměvem mladá chovatelka.

Pokud by se podobná příležitost znovu naskytla, ráda jí opět využije. A velice podobně to viděla i Lenka Buriánková, která do zámeckého parku zavítala s Ange. „Bydlíme tady blízko, v Držovicích a už jsme na jedné podobné akci byli, psa to bavilo, tak jsme se vydali i sem. V novinách jsme si přečetli upoutávku, tak jsme se nahlásili, cílem bylo vyvětrat se, pobavit se, podívat se,“ sdělila.

Naplnilo se tak i přání samotných pořadatelů z Moravského coursingu. „Když vezmete dnešního pejska, tak nemusí dělat nic. Přijde z procházky, lehne na gauč a lovecký pud se už vytrácí. Málokterý pes umí lovit, toto je taková imitace a nácvik, co dříve bylo pro pejsky běžné a normální, prostě ulovit si něco, aby přežili. Dneska dostanou granulky i masíčko a nemusí se snažit vyvinout žádné úsilí. Toto je to, co by mělo být pro pejska normální. Proběhnout se a dostat nějakou odměnu za to,“ upozornil Milan Oliva.

Slíbil, že se se svou kolegyní Adélou Benedekovou ještě vrátí, mimo to probíhají stejné akce i v Bravanticích u Ostravy, v Brně, ve Vranově u Brna, ve Slušovicích, v Humpolci. „Kde domluvíme terén, tak tam běháme. Třeba tady je krásné místo,“ pochvaloval si Oliva.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments