Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lze na českém trhu práce získat zaměstnance, kteří tu nejsou či pracovat nechtějí? Na odborných seminářích se dovídáme, že dobře již v oblasti náborů bylo a bude hůř. Řešení ale existuje. Nabízíme výměnu osobních zkušeností s náborem zaměstnanců mimo EU prostřednictvím našeho semináře „Praktické zkušenosti z pohledu zaměstnavatele se zaměstnáváním osob ze třetích zemí“

Seminář se uskuteční ve středu 8. 6. 2016 od 9:00 hodin v Národním domě Prostějov, v červeném salonku.

Jaké informace získáte:

ü  Seznámíme Vás s možností, jak řešit nábor zaměstnanců v praxi.

ü  Předáme praktické zkušenosti, jak lze řešit nábor mimo EU se zaměřením na země východního bloku.

ü  Poskytneme návod, jak připravit a realizovat projekt, který zabezpečí dostatek kvalifikovaných zaměstnanců.

Nenechejte si ujít jedinečnou příležitost k získání cenných praktických zkušeností od Ing. Ladislava Kožíška, který vede projekty zaměstnávání Ukrajinců v distribučních centrech, má 12 letou praxi v pozici HR manažera nadnárodního českého zaměstnavatele, je certifikovaným lektorem a projektovým manažerem. Věnuje se lektorské činnosti na témata personálního managementu, pracovního práva a náboru kvalitních a propouštění problémových zaměstnanců.

Na seminář je nutná registrace na OHK v Prostějově.

Hlavním tématem 28. sněmu Hospodářské komory ČR se staly překážky při podnikání

Složitá a nepřehledná legislativa a nadměrná administrativní zátěž na bedrech podnikatelů se staly hlavním tématem 28. sněmu Hospodářské komory ČR, který se uskutečnil dne 26. května v Olomouci. Podnikatelé by ale mohli dostat do rukou nový elektronický nástroj PES, který by za ně administrativní a regulatorní povinnosti vůči státu v budoucnu pohlídal.

„Právní elektronický systém pro podporu podnikání PES by mohl trvale přispívat k odstraňování nadměrné byrokratické zátěže podnikatelů. Chceme jím přispět k vytvoření předvídatelného a přátelského klimatu pro podnikání,“ řekl prezident HK ČR Vladimír Dlouhý během sněmu krátce poté, co zkritizoval vládu, že zhoršuje podmínky pro podnikání.

 „Cílem je, aby podnikatelé našli vše na jednom místě a z jednoho místa mohli plnění povinností vůči státu spravovat, aniž by se museli obávat, že na něco zapomenou,“ říká Dlouhý. Systém, který by mohl snížit zátěž podnikatelů stejně jako v minulosti CzechPointy, by mohl plně fungovat od roku 2018.

Dlouhý na sněmu prezentoval také další námět – jednu paušální daň, která by měla ulehčit život drobným podnikatelům, živnostníkům, které trápí souběžnost každoročního jarního podávání přiznání a přehledů finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně, komunikace s každou z těchto institucí a konečně kontroly, které tyto úřady provádí u podnikatele nezávisle na sobě.

„Jsme přesvědčení, že u drobných podnikatelů by stát měl umožnit sjednocení termínů povinností poplatníků, sjednotit sdružení u plateb daně a u obou povinných pojistných a soustředit komunikaci podnikatele se třemi institucemi, tedy finančním úřadem, správou sociálního zabezpečení a příslušnou zdravotní pojišťovnou do prostého kontaktu s finančním úřadem, který by vyinkasované prostředky podle zákonného klíče přeadresoval i zbylým dvěma institucím,“ uvedl Dlouhý. 

Zdroj: HK ČR

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-