Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letos se ve Vrbátkách rozhodli připravit pro děti něco zajímavého a zdraví prospěšného. Jelikož málo pohybu nejen u dětí je asi problém současné doby, zvítězila sportovní olympiáda. Samy děti si vybraly maskota - Spongeboba a přípravy mohly začít...

„Maskot nás provázel celý týden jak při hrách, grafomotorice, tak i při cílených vzdělávacích aktivitách. Společně s dětmi jsme vybrali pět disciplín olympiády, nachystali vše potřebné. Počkali jsme na sluníčko, které nám přálo, a olympiáda se mohla rozběhnout. Děti si procvičily hody míči, plavání s tajemstvím, jízdu na koloběžce i dostihy s koníkem. I poslední disciplína, kterou byl běh s úkolem, je zaujala. Děti si měly zapamatovat co nejvíce obrázků, které byly rozmístěny po trase,“ popsala průběh za kolektiv mateřské školy Milena Zapletalová.

A výsledek stál za to. „Všechny děti aktivně plnily disciplíny. Ti nejmenší si sice zkrátili trasu nebo pomalinku rozebíraly značení, přesto si všechny děti odnášely radost z pohybu i z odměny, která jim právem náležela - medaile za účast na olympiádě,“ přidala s úsměvem Zapletalová. „Už se společně s dětmi těšíme na příští rok. Třeba to bude Mimoňova nebo pirátská olympiáda. To už necháme na dětech...,“ usmála se.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-