Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro děti z příměstského tábora s veselou vědou v Prostějově uspořádali v úterý 19. července 2016 členové Okresního mysliveckého svazu (OMS) Prostějov myslivecké dopoledne. Akce se konala v prostorách myslivecké střelnice. Děti si při ní nadšeně zasoutěžily a získaly také povědomí o myslivosti a vztazích v přírodě.

Na úvod byla uspořádána poutavá přednáška o zvěři žijící v našich končinách, kterou vedl Radomil Holík. K vidění byly i ukázky paroží a trofejí. Vše bylo připraveno tak, aby děti nejen se zájmem naslouchaly, ale rovněž si mohly prohlédnout a osahat shozy a jiné předměty, o kterých byla řeč.

Poté, co se nasvačily a posilnily, vyrazily děti na soutěžní mysliveckou stezku. Sedmadvacet dětí přitom vytvořilo pět družstev. „Připravili jsme celkem šest stanovišť, mezi kterými nechybělo poznávání zvěře a mláďat, určování stop, lovecká kynologie, poznávání stromů a dřevin a další soutěže, které měly prověřit zručnost a šikovnost jednotlivých družstev,“ napsala nám Eva Fajtová z OMS Prostějov.

Během sčítání výsledků a chystání potřebných odměn pro vítěze, děti s nadšením opékaly špekáčky. Pro zpestření byla nachystána střelba ze vzduchovky, která se rovněž setkala s velkým ohlasem.

První tři družstva byla ohodnocena diplomy a odměnami pro vítěze. Avšak nikdo neodešel s prázdnou, neboť na závěr dostaly všechny děti jako malou pozornost nějakou tu sladkost. „Všichni malí veselí vědci byli ukáznění, šikovní a přírodovědné znalosti jim rozhodně nebyly cizí. S takovými byla opravdu radost pracovat!“ uzavřela Eva Fajtová.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-