Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 rotaryV pondělí 10. prosince se na náměstí T. G. Masaryka otevře ojedinělý stánek s vánočním punčem. Večerník pro vás zjistil, v čem je tento stánek jiný než ostatní a proč nás zahřeje hned dvakrát...

Jedná se o stánek prostějovského ROTARY klubu, který se již od roku 1995 v našem městě věnuje (nejen) charitativním aktivitám. Členové klubu se rozhodli, že budou každý den připravovat a prodávat vánoční punč. A v čem bude tento stánek výjimečný?

„Předně bude bezpečný, jelikož všechny alkoholické suroviny na přípravu punče nakupují rotariáni v prostějovské likérce Garnette & Starorežná, a tak si každý zákazník může u stánku vyžádat potvrzení nebo rodný list k alkoholu. Navíc každý den připravuje punč jiný náš člen. A jak je známo, když dva dělají totéž, nikdy to není stejné. Můžete proto ochutnávat každý den. Vánoční punč bude vždy jiný, s jiným ovocem i s jinou obsluhou,“ prozradil s úsměvem Ladislav Burgr, sekretář Rotary klubu Prostějov.

A proč by nás měl zahřát hned dvakrát? První zahřátí je jasné, punč určitě nebude podáván studený. Podruhé by mohl zahřát, protože vaše peníze utržené za punč budou použity na charitativní projekty. Rotariáni totiž všechny suroviny na výrobu punče platí ze své vlastní kapsy.

A komu peníze za punč pomohou? Prostějovští rotariáni se rozhodli výtěžek z vánočního punče rozdělit mezi Klub stomiků v Prostějově a domov Na Zámku Nezamyslice. Klub stomiků funguje v Prostějově již více než dvacet let a jeho náplní je setkávání lidí se stejnými zdravotními problémy, odborné přednášky apod. Domov Na zámku v Nezamyslicích se stará o děti i dospělé s mentálním postižením, kteří potřebují určitou míru podpory, a snaží se jim zajistit životní podmínky srovnatelné s běžným životem.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník se již těší, že u rotariánů ochutná vánoční punč a zároveň tak pomůže dobré věci. Srdečně zveme i vás...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar