Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Večerník pravidelně přináší informace ohledně hledání vánočního stromu, který tradičně na konci roku ozdobí náměstí T. G. Masaryka. Letos to podle posledních zpráv vypadá tak, že se magistrát bude muset spolehnout na Lesy města Prostějova!

„Měli jsme celkem pět velmi slušných nabídek od občanů z celého Prostějovska, kteří nám chtěli darovat jehličnany rostoucí na jejich pozemcích. Speciální komise je všechny postupně prověřila, ale ani jeden nebyl pro náměstí vhodný. Některé stromy byly malé, jiné křivě rostlé, k dalším pak zase byla velmi špatná přístupová cesta, tudíž kácení a následná doprava by byly velmi svízelné. Ještě prověřujeme parametry stromu, který Prostějovu nabízí starosta Seloutek, takže uvidíme,“ prozradila aktuálně Večerníku Ivana Hemerková (PéVéčko), náměstkyně primátorky statutárního města Prostějova. Jak ovšem vzápětí dodala, nechce už magistrát ponechat vůbec nic náhodě, neboť termín slavnostního rozsvícení vánočního stromu se kvapem blíží. „Už jsem požádala vedení Lesů města Prostějova, aby bylo v pohotovosti a případně zajistilo vánoční strom ze svých zdrojů,“ pousmála se.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-