Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již desátý ročník vědecko-výzkumného Sympozia společnosti AGEL hostil olomoucký NH Collection Olomouc Congress hotel. Na odbornou konferenci, která byla v letošním roce zaměřená na infekce, se sjelo více než 500 lékařů a zdravotních sester z celé České i Slovenské republiky. A nechyběli ani zdravotníci z Nemocnice Prostějov.

„S infekcemi se my zdravotníci setkáváme v praxi každodenně. Navíc spotřeba antibiotik neustále roste a roste rovněž rezistence na ně. Jedná se tedy o téma nesmírně aktuální a zajímavé pro odborníky napříč obory medicíny,“ uvedl předseda organizačního výboru MUDr. Marian Branny, Ph.D.

Na odborné konferenci o svých zkušenostech z praxe informovala své kolegy také zdravotní sestra dětské JIP Nemocnice Prostějov Julie Holíková, jejíž přednáška nesla netradiční název Jedna ruka netleská. „V přednášce rozebírám zajímavý případ banálního úrazu chlapce, který se změnil v těžkou infekci. Původně drobnou odřeninu na hřbetu ruky z boxování totiž šestnáctiletému chlapci doma v dobré víře ošetřili mastí. Bohužel později se zjistilo, že mast byla infikovaná a infekce se dostala chlapci do celé ruky,“ uvedla zdravotní sestra Holíková s tím, že nakonec chlapce v nemocnici léčili deset dní a naštěstí se ruku podařilo zachránit. Zpočátku byl ale jeho stav opravdu vážný.

Na Sympozium do Olomouce si přijel poslechnout přednášky také neurolog Nemocnice Prostějov MUDr. Vojtěch Mrňka. „V mém oboru se setkáváme s mnoha pacienty s infekcemi, jedná se především o závažnější potíže, například infekce v mozku, v mozkomíšním moku nebo záněty v oblasti páteře, které se léčí dost obtížně v řádech měsíců,“ uvedl MUDr. Vojtěch Mrňka s tím, že z přednášek jej zaujala především onkologická sekce.

Na Sympoziu aktivně přednášeli desítky zdravotníků, mezi nimi i špičky české medicíny jako například ortoped Prof. MUDr. Pavel Dungl, DrSc., kardiolog Prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc. nebo psychiatr Prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-