Dobré poledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý 4. října byla v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně slavnostně oceněna více jak stovka žáků z technických oborů, mezi níž byli i tři absolventi ze SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Prostějov.

„Jednalo se o naše dva obráběče kovů Tomáše Pajchla a Michala Špičáka a Jaroslava Škrabala, který je vyučen strojním mechanikem. Žáci splnili přísná kritéria během celého studia i praxe. Všichni tři pokračují ve studiu s cílem získat maturitu,“ neskrývala spokojenost

Helena Lešenarová, třídní učitelka.

Ocenění Hospodářské komory České republiky převzali naši absolventi z rukou jejího prezidenta Ing. Vladimíra Dlouhého. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili další významní hosté - Ing. Jiří Koliba, náměstek ministra průmyslu a obchodu, Mgr. Irena Palánová z Národního ústavu pro vzdělávání a Ing. Vladimír Poklop, zástupce firmy ŠKODA JS.

„Cílem ocenění je motivovat studenty k lepším výsledkům jak v teorii, tak i v praxi. Osvědčení slouží zároveň jako konkurenční výhoda na trhu práce a v případě čerstvých absolventů při hledání zaměstnání,“ míní Lešenarová. „Jsme rádi, že i naše škola patří mezi oceněné za vysokou úroveň teoretické a praktické přípravy a doufáme, že budeme mít stále více takových absolventů,“ dodala.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-