Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tiskaře, svářeče, zámečníky, kuchaře, obráběče kovů, lisaře umělých hmot, řidiče, ale i opraváře praček, švadleny nebo šičky v současnosti poptávají firmy prostřednictvím Hospodářské komory ČR (dále jen HK ČR) na Ukrajině. Dle posledních údajů ČSÚ zaměstnavatelé postrádají skoro 140 000 lidí, HK ČR se proto obává, že kapacita projektu na zaměstnávání i středně a nízkokvalifikovaných pracovních sil z Ukrajiny nebude dostatečná.

Prvních 30 českých firem nabídlo prostřednictvím HK ČR zaměstnání téměř 150 Ukrajincům. Kvůli nedostatku pracovních sil musí firmy odmítat zakázky, hlásí stovky zaměstnavatelů Hospodářské komoře. Ta proto nedávno posílila projekt zaměstnávání Ukrajinců a firmám umožnila využívat k vyřizování žádostí o nízko a středněkvalifikované zaměstnance z Ukrajiny také krajským hospodářským komorám.
Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.
Více informací naleznete na www.komara.cz. V rámci projektu může být vyhověno až 5000 žádostem ročně. „Situace na trhu práce ale naznačuje, že taková kvóta nebude dostatečná,“ uvedl prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

POZVÁNKY NA NAŠE AKCE
3. listopadu - ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB (EET) - přednáší Ing. Olga Hochmannová
7. listopadu - ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ - přednáší Ing. Antonín Daněk
21. listopadu - ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ MEZD – přednáší Ing. Milan Lošťák
24. listopadu - DAŇ Z PŘÍJMU PO A FO – přednáší Ing. Karel Kvítek
29. listopadu - DŮCHODOVÉ POJIŠTĚNÍ - přednáší Bc. Taťána Sojková
2. prosince - NOVELA ZÁKONA O DPH 2017 - přednáší Ing. Olga Hochmannová
7. prosince - ÚČETNÍ ZÁVĚRKA PODNIKATELSKÝCH SUBJEKTŮ - přednáší Tomáš Líbal

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-