Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO + VIDEO: Princezny Lenka, Lesněnka a Zdenička si po oba dva dny uplynulého víkendu daly rendez-vous na plumlovském zámku. A nejen ony. Pozvaly si sem i další hrdiny z oblíbených pohádek Princové jsou na draka, Strach má velké oči a Koloběžka první.  A tak se návštěvníci na plumlovském zámku mohli cítit opravdu jako v pohádce. Nechyběl u toho ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník...

Pohádkové prohlídky se na zámku v Plumlově pořádají už více jak osm let. Za tu dobu sem přitáhly již tisíce malých i velkých návštěvníků. Ti všichni měli zejména díky nim skutečně pádný důvod navštívit památku i minulou sobotu. A nejen to. Většina z nich se sem také ráda vrací.  „Snažíme se neopakovat a nabídnout po každé nové příběhy,“ vysvětlila důvody neutuchající obliby Kateřina Jenešová, která před osmy lety stála u zrodu pohádkových prohlídek.
Letos herci, z nichž většinu tvoří sice poměrně mladí, ale přesto už ostřílení matadoři, ztvárnili trojici pohádek. Tou první byla Princové jsou na draka, ve které se svého času sešli Ivana Andrlová a Jan Čenský. Vtipný příběh o tom, že nad drakem mohou zvítězit nejen princové, získal věhlas zejména díky nesmrtelným písničkám dua Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. „Kdo by je neznal...? Zrovna nedávno jsme si při práci na zahradě se synem notovali písničku Dělání, dělání, které říkáme píseň práce,“ zmínil se před Večerníkem jeden z přihlížejících rodičů.  
Zatímco první příběh byl pro většinu přítomných známý, druhá pohádka vzniklá podle snímku Strach má velké oči upadla v nezasloužené zapomnění. Přitom její filmová podoba s Ivou Janžurovou v nejlepší formě nabízí dokonalé skloubení humoru, písniček a napětí. „Tuhle pohádku jsem viděl jako hodně malé dítě a málem jsem na ni už zapomněl. Přitom je vážně skvělá, jsem rád, že jsem si ji tu mohl připomenout,“ poznamenal další z odrostlejších návštěvníků.
Závěrečnou pohádku o Koloběžce první znali snad všichni. Příběh o Zdeničce, která za králem přijela, nepřijela, oblečená, neoblečená, učesaná, neučesaná a přivezla mu dar nedar patří mezi naprosté klasiky. „Pohádku dobře znám, jeho základem je Werichův inteligentní humor, nicméně na zámku mě naprosto nejvíce bavila rytířka z Trychtýřovic. Přestože je to postava veskrze nesympatická, její žužlání cukrlat je mi osobně velmi blízké,“ pousmála se jedna z divaček.Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-