Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Tradiční výlov Hradeckého rybníka v Tovačově se v průběhu posledních dvaceti let stal opravdovou a nefalšovanou atrakcí. Fascinující pohled na metráky mrskajících se ryb si uplynulou sobotu dopoledne nenechalo opět ujít na deset tisíc lidí!

„Letos to vypadá na ještě větší nával než loni,“ poznamenal vousatý rybář hlídající příjezdovou cestu k rybníku. Jeho odhad byl správný, mezi davy na hrázi by nepropadl špendlík... „Popularita nás těší. Kapacitně jsme samozřejmě omezení, lidi musejí nějaké zmatky omluvit,“ komentoval Jiří Zahradníček, hospodář tovačovských rybníků, jenž má vedoucí postavení i u celého výlovu. 
Že tovačovský výlov není jen o rybách, ví každý, kdo jednou tuto akci navštívil. Nepřeberné množství stánků s všemožnými pochutinami od pražených oříšků přes vařenou kukuřici až po nejrůznější masné výrobky včetně mořských ryb. Na své si přijdou i děti, které tahají rodiče na kolotoče a další podobné atrakce. „Jezdíme sem roky a vždycky je to na celý den. Je to naše tradice,“ řekl tatínek dvou dětí školního věku. V sobotu 22. října u toho nechyběl ani Večerník!

Takřka nekonečná fronta bývá i u prodejních stánků s dravými rybami. Candát, sumec, štika nebo pstruh šli přímo na dračku. Právě candát, dle každého milovníka rybího masa nejchutnější tuzemská ryba, vyšel na 340 korun za kilo. Nejprodávanějším artiklem byl ale samozřejmě kapr. Jeho cena se udržela na loňské výši, nepřekročila 85 korun. „Letos bylo málo vody, trápili nás kormoráni, přesto to byl dobrý rok. Ryby jsou v odpovídající kondici i velikosti,“ prozradil nám Jiří Zahradníček.
První ryby se začaly lovit už v brzkých ranních hodinách. Největší zastoupení měli v sítích kapři, tolstolobici a amuři. Sem tam se mrskla i štika. „Počítáme, že bychom mohli odlovit něco mezi šesti až sedmi sty metráků,“ informoval Zahradníček. Samotné přípravy na výlov Hradeckého rybníka trvají několik týdnů. „Vodu pomalu odpouštíme tři týdny před samotnou akcí. Celkově se na výlovu podílí okolo osmdesáti lidí,“ doplňuje šéf tovačovských rybářů. Rybáři se nevěnují pouze tahání ryb, ale pro obří masu návštěvníků chystají i spoustu delikates. V letošní nabídce nechyběly populární rybí hranolky, kapří řízky, smažení pstruzi nebo rybí polévka. „Máme i kapra na cibuli nebo uzeného tolstolobika,“ lákal k voňavým stánkům Zahradníček.
Neodmyslitelnou součástí tovačovského rybího svátku je i nezbytné kolo štěstí, na kterém můžete za dvacetikorunu vyhrát kapra. „Asi jsme si loni vybrali štěstí dopředu. Za šedesát korun jsme měli dva kapry, letos zatím nic a už to zkoušíme déle,“ poznamenal tatínek s asi tříletou holčičkou za krkem. Mnohem více přála štěstěna pánovi důchodového věku, jenž vyhrál hned na první otočení. „Babička bude mít radost. Poslala mě pro kapra a mám ho za dvacku,“ culil se dobře naladěný sedmdesátník Honza.
Stejně jako ryby patří k Tovačovu i přerovská kapela Šediváci, která provází svou country hudbou návštěvníky od prvního ročníku. Zábavy tak bylo dost.
Kolik se nakonec nalovilo, se sečte až v průběhu týdne. „Podle prvních zátahů to vypadá dobře. Plán, který jsme si stanovili zhruba před měsícem, by se měl splnit. Počítáme asi s šesti sty padesáti metráky kapra,“ usmíval se Zahradníček.


Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-