Dobré odpoledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Můžeme to čekat, můžeme na to být i připraveni, ale stejně nám to zase vyrazí dech. Škála barev, které dokáže vyčarovat podzim, je naprosto fascinující. Užít si naplno všech jeho odstínů je možno nejlépe při procházce parkem plném listnatých stromů. Na Prostějovsku máme to štěstí, že se právě u nás nachází jeden z nejkrásnějších zámeckých parků v České republice. O uplynulém prodlouženém víkendu jsme měli ještě o jeden důvod víc, proč ho navštívit. V Čechách pod Kosířem totiž byla pro návštěvníky připravena strašidelná dýňová stezka. A Večerník byl pochopitelně u toho!Princip dýňové stezky byl jednoduchý. Děti v doprovodu rodičů si na pokladně zámku vyzvedly letáček, ve kterém našly mapku. Ta jim byla pomocníkem při pátrání po sedmi dýních nacházejících se v rozlehlém parku. Když se dětem některou z nich podařilo objevit, našly u ní zároveň i otázku. Ty se točily zejména kolem toho, co lze vidět v parku či historie zámku. Pokud na ně malí šikulové správě odpověděli, získali hesla do křížovky. S vyplněnou tajenkou si pak mohli vyrazit pro malý dárek.
A to nebylo vše. Během dušičkového putování mohly děti v zámeckém parku narazit i na nějakého toho ducha či strašidlo... Mezi ně patřil třeba hrabě Ervín Silva-Tarouca, mnich z Krakovce či drak. Vše o jejich trudném údělu stejně jako o tajné chodbě na Kosíř se děti dozvěděly rovněž z letáčku.
Dýňová stezka byla připravena od pátku až do neděle a byl o ni poměrně slušný zájem. „Natiskli jsme celkem dvě stě letáčků a už během pátku jsme jich tři čtvrtiny rozdali. Museli jsme proto tisknout další,“ potvrdila Večerníku velký zájem Lenka Faltýnková, která měla přípravu dýňové stezky na starosti. Mimo jiné tak vlastnoručně musela vyřezat i celkem dvanáct dýní. „Sedm jich bylo na dýňové stezce, tři na zámku a dvě před vstupem do něj. Byla to celkem fuška, naštěstí mi pomohla paní uklízečka a přítel,“ usmála se Faltýnková, která kromě průvodcovství bude mít od příštího roku na zámku na starosti i edukační programy pro žáky základních i středních škol. „Začneme s nimi od dubna příštího roku a budou obvykle nějak tematicky zaměřené například na Velikonoce. O jejich konkrétní podobě budeme ještě jednat s panem kastelánem,“ prozradila.
Samotní rodiče ocenili dýňovou stezku jako zajímavé zpestření procházky podzimním parkem. „Obzvláště pro děti to bylo fajn. Najít některá stanoviště ovšem dalo docela fušku. Díky tomu jsme si pobyt v tomhle krásném parku protáhli víc, než jsme sami čekali,“ svěřili se nám Petr a Dáša Procházkovi se svojí zkušeností.
Dušičkami byla v neděli oficiálně uzavřena letošní premiérová sezóna v zámku v Čechách pod Kosířem. Lidé se do zámeckého parku zase vrátí v sobotu 26. a neděli 27. listopadu, kdy se zde budou konat nejprve psí závody, posléze se tu objeví Napoleonské ležení. Předposlední den v roce se tu pak ve Velkém sále zámku bude konat Vánoční koncert. O tom, jaká byla první sezóna pro zámek v Čechách pod Kosířem, jeho návštěvníky i kastelána se dočtete v příštím vydání Večerníku.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-