Dobré odpoledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už pět let se na konci října mění Základní škola Klenovice na Hané ve STRAŠIDELNOU ŠKOLU. Nejinak tomu bylo i tento rok. Na schodech vítaly návštěvníky veselé, originální i strašidelné dýně. Po vstupu do budovy bylo možno u čarodějnic zakoupit hrací kartu. Pak už se mohli zájemci vrhnout do plnění strašidelných úkolů v patře, přízemí, suterénu i ve sklepení školy. Všechny prostory byly vyzdobeny duchy, bubáky, příšerkami, mumiemi, krysami a spoustou svíček. Po zdárném splnění obdrželi odvážní soutěžící malou odměnu a záznam do hrací karty. Po vyplnění celé karty si vyzvedli překvapení staré čarodějnice.

Hlad a žízeň mohly děti utišit v baru U kostlivce, který nabízel nejrůznější pochoutky, jaké představovali sušení netopýři, pečené prstíky nenechavců, dušené mozečky i žabí chuťovky a další dobroty. Každý, kdo měl chuť a dobrý žaludek, mohl ochutnávat, co hrdlo ráčí, a to zdarma. Nechyběl ani tanec malých i velkých čarodějnic. Asi po dvou hodinách návštěvníci pomalu školu opouštěli, celou akci si pochvalovali a už teď se těší na rok příští.

Poděkování patří všem, kteří se na uskutečnění takové akce podíleli. Zvláštní poděkování zaslouží rodiče, kteří hojně zásobovali náš ochutnávkový bar opravdu originálními a strašidelnými pochoutkami.

Mnohem starší tradicí je soutěž o nejstrašidelnější, nejoriginálnější a nejveselejší dýně, které po několik dní zkrášlují schodiště u hlavního vchodu školy. V tomto roce se sešlo téměř šedesát dýní. A opět se ukázalo, že fantazie nezná hranic. K vidění bylo letadlo, hlemýžď, škola či hladová dýně. Všichni obdrželi malou sladkost a pochvalu, ti nejlepší navíc diplom a veselou odměnu.

Mgr. Helena Kaprálová

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-