Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 strom_praniV rámci charitativní akce s názvem „STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ“ měli všichni lidé s otevřeným srdcem možnost obdarovat děti z dětských domovů v Plumlově a Prostějově. Osobní předání dárků proběhlo ještě před vánočními svátky za přítomnosti zástupců obou dětských domovů, pěveckého sdružení Vlastimila, Kloboukového klubu, květinářství Floris a dalších. Nechyběla ani Věra Novotná, předsedkyně občanského sdružení Dobré místo pro život, jehož prostřednictvím bylo možné akci zorganizovat.

Letošní vánoční večírek Okrašlovacího spolku města Prostějova nebyl jen o předvánočním setkání příznivců a spřátelených organizací. Tentokrát se přítomní hosté proměnili v Ježíšky, kteří v rámci charitativní akce Strom splněných přání pomohli obdarovat děti z dětských domovů v Prostějově a Plumlově. A že těch hodných Ježíšků nebylo málo, dokazoval nejen plný restaurační sál Národního domu, ale i skutečnost, že se podařilo zarezervovat všechna přáníčka, takže žádné z dětí nebylo na Štědrý večer bez dárku...

„Chvíli jsem měla i obavu, jestli se do sálu všichni vejdeme. Nakonec ale vše dobře dopadlo a každý dárek bude mít o Štědrém večeru svého majitele,“ svěřila se Večerníku Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku.

Večerem provázel prostějovský zástupce v televizní soutěži Česko-Slovenská Superstar Tomáš Jurenka a o uměleckou vložku se postaralo divadlo Point, jehož členové předvedli dramatizaci jedné z pohádek ze zbrusu nové knihy prostějovské spisovatelky Marcelly Dostálové. Kniha Kouzelné a moderní pohádky pro zvědavé děti vznikla taktéž s přispěním Okrašlovacího spolku a města Prostějova a křtu se jí dostalo právě na spolkovém vánočním večírku.

52 strom_prani1Program slavnostního předání dárků byl tedy opravdu nabitý a zahanbit se nedaly ani děti z obou dětských domovů, které se dostavily spolu s řediteli a vychovateli. Děti si pro své Ježíšky připravily básničku jako poděkování, že si i v předvánočním čase našli chvilku na ty, kteří nemají to štěstí slavit Vánoce se svou rodinou.

„Rád bych ještě jednou moc poděkoval všem organizátorům akce, kteří odvedli kus práce! Povedlo se sehnat všechny dárky, takže pod stromečkem bude veselo,“ uvedl ředitel plumlovského dětského domova Radim Kratochvil. „Rozdáno bylo tedy všech sedmapadesát dárků, o které děti z Prostějova a Plumlova prostřednictvím občanského sdružení Dobré místo pro život požádaly. Děkujeme...,“ dodal Kratochvil.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar