Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cestovat po celém světě, oblékat se do úžasných a originálních šatů, nechat se obletovat řadou profesionálů, kteří jsou tu jen proto, aby pečovali o váš perfektní vzhled, a stát před objektivem absolutních špiček mezi světovými fotografy.

Tak to je příběh, o kterém sní snad miliony dívek po celém světě. Splní se však jen několika málo vyvoleným. Lenka Hanáková z Prostějova patří mezi tuto smetánku.
Stačí se na chvíli zastavit, rozhlédnout a všem mužům to musí být hned jasné. Po Prostějově chodí neobyčejné množství krásných žen a dívek. Málokterá z nich však má ambice proniknout do světa modelingu a to je snad jediný důvod, proč se v něm naplno prosadily zatím pouze dvě z nich: v minulosti Pavlína Pořízková a ve druhé polovině loňského roku i Lenka Hanáková. Zatímco Pavlína Pořízková zářila na světových molech zejména v osmdesátých letech minulého století, kometa Lenky Hanákové na nebi světového modelingu září právě nyní.
Lenka Hanáková se narodila 18. prosince 1992. Po dokončení ZŠ Majakovského ve Vrahovicích studovala SOU podnikání a obchodu, kde v roce 2012 úspěšně odmaturovala. Zlom v jejím životě nastal, když dívku před pěti lety na ulici oslovil skaut modelingové agentury Elite Model Look. „Zeptal se mě, jestli bych se nechtěla zúčastnit soutěže a stát se modelkou. Bylo to pro mě překvapení, o modelingu jsem totiž předtím nikdy nesnila,“ zavzpomínala Lenka Hanáková. Už na podzim téhož roku byla v jízdárně Pražského hradu vyhlášena nejkrásnější českou modelkou, když se prosadila v konkurenci rekordního počtu sedmi tisíc dívek. Tím ovšem její kariéra teprve začala. V celosvětovém finále nejprestižnější modelingové soutěže Elite Model Look v Šanghaji skončila druhá. Díky tomu získala garantovaný kontrakt s agenturou Elite ve výši 1,9 milionu korun. V témže roce nafotila titulní stránku českého magazínu Elle, v Paříži pak získala práci pro slavnou módní značku Louis Vuitton. Posléze obdrýela zakázku/práce pro největší českou šperkařskou firmu Klenoty Aurum, když převálcovala taková esa, jako jsou Táňa Kuchařová či Simona Krainová.
A rozběh její kariéry se nezastavil ani po letech. Lenka Hanáková stále vystupuje na módních přehlídkách v New Yorku, Londýně, Miláně, Paříži či Tokiu. Fotí pro lifestylové časopisy po celém světě, díky čemuž se podívala například i do Jižní Koreje. Aktuálně také spolupracuje se slavnou českou módní návrhářkou Blankou Matragi. Díky tomu již nyní vznikají snímky pro unikátní Gala Fashion Show Elements, která proběhla 11. listopadu 2016. „Lenka při svých sto sedmdesáti pěti centimetrech váží něco málo přes padesát kilo. Na fotografiích zaujme půvabnou až andělskou tváří, její extrémně štíhlá až vychrtlá postava však nemusí na muže působit vždy úplně přitažlivě,“ zní charakteristika odborníků. V současném českém i světovém modelingu je však o podobné typy očividně velký zájem.
Exkluzivní rozhovor s Lenkou Hanákovou vám přineseme v některém z nejbližších čísel Večerníku.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-