Příjemnou noc, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Komediálně laděný film z fotbalové vesničky. Takhle jeho tvůrci charakterizují snímek FOTBALOVÝ SKŘÍTEK, který v těchto dnech připravuje dvaatřicetiletý režisér Michal „Miki“ Grepl. V příběhu o trenéru Skřítkovi, který se po letech vrací k fotbalu coby své vášni, se dá najít řada paralel se životem jeho tvůrce...

Michal Grepl od dětství hrál vrcholově fotbal. Ve dvaceti letech přišel v jeho životě velký zlom, když mu lékaři diagnostikovali nevyzpytatelnou nemoc, a to roztroušenou sklerózu. V boji s osudem mu pomáhala nejen rodina a přátelé, ale i veselý přístup k životu. Michal musel přehodnotit všechny své priority a nastavit si jiné hranice. Začal se věnovat svým dalším zálibám, a to převážně westernu a přírodě. Po jedenácti letech svého „nového života“ se rozhodl zkusit i něco nového. Napsal tedy scénář a začal s organizací natáčení krátkého filmu, ve kterém si zahrál hlavní roli. Snímek vznikal ve westernovém městečku v Boskovicích a loni v říjnu byl uveden v prostějovském kině Metro 70 pod názvem „Dnes je dobrý den na smrt“.

Točit se bude hlavně ve Vrahovicích
Role filmaře Michala Grepla očividně chytla a v současnosti už naplno připravuje svůj další ambiciózní projekt inspirovaný zkušenostmi z fotbalového prostředí. Snímek Fotbalový Skřítek by měl zachycovat osudy lidí kolem týmu TJ Jiskra Trpenovice. Natáčet se bude zejména na fotbalovém hřišti ve Vrahovicích, v místní hospodě, na hřišti ve Smržicích či ve stájích v Mostkovicích. „Fotbalový Skřítek vzniká ve zcela amatérských podmínkách. Vytvářejí jej nadšenci, kteří vše dělají bez nároku na honorář, plat, mzdu či jinou odměnu. Všichni herci hrají maximálně za pivo a párek. Ostatně přesně tak, jak je v nejnižší fotbalové soutěži zvykem,“ vyjádřil se Miki Grepl na Facebooku, kde se v současnosti snaží najít podporu pro svůj projekt. „Chceme, aby naši diváci odcházeli maximálně spokojeni. Přestože vše děláme bez nároku na honorář, v dnešní době nejde nic dělat zcela bez peněz. Proto jsme se zapojili do projektu startovač,“ objasnil Grepl.
Na stránkách www.startovac.cz/projekty/film-fotbalovy-skritek tak lze od 10. dubna přispět na vznik filmu. Jednotliví mecenáši mají za svůj příspěvek slíbené různé bonusy. Mezi nejatraktivnější z nich patřily kalhotky slečny Evičky z jedné ze scén ve filmu. Během prvních pěti dní přispělo deset lidí, a to celkovou částkou 9 600 korun. Posílat peníze je možné až do 10. května. Film by měl být hotový do konce letošního roku, začátkem toho příštího se plánuje jeho premiéra v kině Metro 70.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-