Dobrý podvečer, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Komediálně laděný film z fotbalové vesničky. Takhle jeho tvůrci charakterizují snímek FOTBALOVÝ SKŘÍTEK, který v těchto dnech připravuje dvaatřicetiletý režisér Michal „Miki“ Grepl. V příběhu o trenéru Skřítkovi, který se po letech vrací k fotbalu coby své vášni, se dá najít řada paralel se životem jeho tvůrce...

Michal Grepl od dětství hrál vrcholově fotbal. Ve dvaceti letech přišel v jeho životě velký zlom, když mu lékaři diagnostikovali nevyzpytatelnou nemoc, a to roztroušenou sklerózu. V boji s osudem mu pomáhala nejen rodina a přátelé, ale i veselý přístup k životu. Michal musel přehodnotit všechny své priority a nastavit si jiné hranice. Začal se věnovat svým dalším zálibám, a to převážně westernu a přírodě. Po jedenácti letech svého „nového života“ se rozhodl zkusit i něco nového. Napsal tedy scénář a začal s organizací natáčení krátkého filmu, ve kterém si zahrál hlavní roli. Snímek vznikal ve westernovém městečku v Boskovicích a loni v říjnu byl uveden v prostějovském kině Metro 70 pod názvem „Dnes je dobrý den na smrt“.

Točit se bude hlavně ve Vrahovicích
Role filmaře Michala Grepla očividně chytla a v současnosti už naplno připravuje svůj další ambiciózní projekt inspirovaný zkušenostmi z fotbalového prostředí. Snímek Fotbalový Skřítek by měl zachycovat osudy lidí kolem týmu TJ Jiskra Trpenovice. Natáčet se bude zejména na fotbalovém hřišti ve Vrahovicích, v místní hospodě, na hřišti ve Smržicích či ve stájích v Mostkovicích. „Fotbalový Skřítek vzniká ve zcela amatérských podmínkách. Vytvářejí jej nadšenci, kteří vše dělají bez nároku na honorář, plat, mzdu či jinou odměnu. Všichni herci hrají maximálně za pivo a párek. Ostatně přesně tak, jak je v nejnižší fotbalové soutěži zvykem,“ vyjádřil se Miki Grepl na Facebooku, kde se v současnosti snaží najít podporu pro svůj projekt. „Chceme, aby naši diváci odcházeli maximálně spokojeni. Přestože vše děláme bez nároku na honorář, v dnešní době nejde nic dělat zcela bez peněz. Proto jsme se zapojili do projektu startovač,“ objasnil Grepl.
Na stránkách www.startovac.cz/projekty/film-fotbalovy-skritek tak lze od 10. dubna přispět na vznik filmu. Jednotliví mecenáši mají za svůj příspěvek slíbené různé bonusy. Mezi nejatraktivnější z nich patřily kalhotky slečny Evičky z jedné ze scén ve filmu. Během prvních pěti dní přispělo deset lidí, a to celkovou částkou 9 600 korun. Posílat peníze je možné až do 10. května. Film by měl být hotový do konce letošního roku, začátkem toho příštího se plánuje jeho premiéra v kině Metro 70.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-