Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 hadankyTradičně v restauraci U Tří bříz si dali v sobotu sraz vyznavači hádanek, křížovek a luštitelských rébusů. Prostějovský kroužek Hanáci uspořádal totiž další ročník soutěže Grand Prix přeborů v luštění. Mezi šesti desítkami účastníků dominovali myslitelé z Brna a Ostravy, kteří si nakonec odvezli všechny cenné kovy.

„Tato soutěž je dalším dílem celorepublikové soutěže, kdy účastníci řeší křížovky a hádanky, při kterých musí každý uplatnit maximum logického myšlení, postřehu a rychlosti. Našeho Grand Prix se účastní profesionálové, ale rovněž příchozí z řad veřejnosti, kteří si chtějí ověřit svůj logický úsudek a zda jsou vůbec schopni konkurovat těm nejlepším luštitelům v republice,“ sdělil těsně před koncem celodenního zápolení hádankářů Bohumil Korčák, místopředseda hádankářského kroužku Hanáci v Prostějově, který ve spolupráci se Svazem českých hádankářů a křížovkářů akci uspořádal. „Početná účast nás těší. Bohužel na druhé straně se musíme letos obejít bez našeho tradičního hosta, exmistryně světa v sudoku Jany Tylové, která nemohla z rodinných důvodů dnes do Prostějova přijet,“ zalitoval Bohumil Korčák.

05 hadanky1Sedmihodinový maratón, při kterém luštění a řešení rébusů mnozí z účastníků prokládali řízným pivem či nějakou tou štamprlí, si všichni užívali. Nejpohotovější myšlení nakonec prokázal čtyřiatřicetiletý Dan Marek z Brna, který tak v přeboru získal zaslouženě zlatou medaili. Stříbro putuje rovněž do Brna, a to zásluhou Petra Vejchody. Na třetím místě skončil Jan Hes z Ostravy. „Je to pro mě velmi příjemné zahájení hádankářské sezony. Logické hádanky dnes nebyly nijak zákeřné, horší bylo během krátkého časového termínu najít jedno jediné řešení z pěti možných. Vítězství si opravdu cením, do Prostějova vždycky rád jezdím, je zde neopakovatelná atmosféra,“ svěřil se Večerníku vítěz sobotního hádankářského a křížovkářského klání, Dan Marek z Brna.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar