Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Špindírové“, komentovali při své návštěvě hradu Šternberk studenti Oktávy A z GJW fakt, že hradním pánům ve středověku stačilo na hygienu půldruhého litru vody na dva týdny. Šestnáct studentů si uplynulou středu 12. července vybralo poslední z rekordního množství cen za své vítězství v naší velké soutěži „O nejoriginálnější tablo PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku 2017“. Na delší dobu to rovněž bylo poslední setkání mladých lidí, kteří spolu v jedné třídě strávili dlouhých osm let. Redaktor nejčtenějšího regionálního periodika, které právě letos slaví dvacáté výročí svého založení, byl pochopitelně u toho a to nejzajímavější z průběhu výletu zaznamenal...

Letošní maturanti usilovali při dvacátých narozeninách o zvlášť atraktivní ceny. Hlavním lákadlem se stal večírek za symbolicky plných DVACET TISÍC KORUN, který se uskutečnil v Plzeňské restauraci na náměstí T. G. Masaryka, a všichni si jej užili dosyta. Neméně zdařile proběhla i další z cen, jíž byl tradiční výlet na hrad do Šternberku.
Oktáva A z Gymnázia Jiřího Wolkera čítala v maturitním ročníku třicítku studentů, z tohoto počtu úspěšně odmaturovalo sedmadvacet. Na výlet jich však vyrazilo pouze šestnáct. „Poslední velkou akci, na které jsme se sešli úplně všichni, jsme uspořádali koncem května v hájence ve Štětovicích. Nyní už je řada spolužáků a spolužaček v zahraničí, kde pracují například jako au pair. Další jsou na brigádě a nedostali v práci volno,“ vysvětlila Večerníku jedna ze studentek, která s sebou vzala i svoji sestru Elišku. Jiná studentka pak výlet podnikla ve společnosti sestřenice Sofie. „Jsem z Vikýřovic a v září nastoupím do školy v Šumperku. Nyní trávím prázdniny u babičky v Olšanech u Prostějova,“ svěřila se nám komunikativní Sofie.
Studenti Oktávy A společně strávili osm let, což je nepochybně ovlivní na zbytek jejich životů. Za tu dobu se u nich vystřídali hned tři třídní učitelé. „Asi nejraději jsme měli třídní, která nás učila zeměpis. Byla sice dosti přísná. Chvíli nám trvalo, než jsme se s ní sblížili, ale pak to bylo naprosto super. Škoda že nakonec ze školy odešla,“ zmínili se studenti.
Třída se kromě úspěchu v naší soutěži tabel velmi aktivně zapojila hned do dvou ročníků studentského Majáles. A loni její nepřehlédnutelný kandidát Petr Hájek v kostýmu Cruelly de Vill dokonce i zvítězil. Tehdy ho provázela veselá a družná skupina dalmatinů. Nyní už bez černých puntíků na bílých kostýmech se studenti ve Šternberku od své vrstevnice v roli průvodkyně dozvěděli nejen stručné dějiny státního hradu, ale i řadu historických zajímavostí. Mimo jiné také mohli nakouknout do hradního záchodu ústícího hluboko pod hradbami, zazvonit si na zvon či na historické mapě Moravy ze šestnáctého století dohledat Prostějov a jiná místa našeho regionu. Během návštěvy je trápilo snad jediné: že k sezení nemohli využívat různé kusy historického nábytku, který k tomu přímo vybízel. Když to někteří z nich navzdory zákazu zkoušeli, rozesmátá průvodkyně jim pohrozila, že je na hradě zamkne...
Po svižné chůzi na zpáteční vlak byli všichni odměněni plechovkami vychlazeného piva, obě holky školou povinné pak dostaly pomerančový džus. „Já strašně ráda jezdím na výlety. A tenhle byl zatím ze všech nejlepší,“ zhodnotila na závěr sedmiletá Sofie naši společnou cestu.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments