Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dobrovolníků je dnes málo. Výjimkou je 72hodin, ve kterých probíhá stejnojmenný projekt. Jedna z jeho pravidelných účastnic pro Večerník popsala, jak tento projekt letos v polovině října probíhal.

Zdeňka Řezáčová dlouhodobě a nezištně pomáhá v DPS Soběsuky. Letos se dohodla s paní učitelkou Naděždou Fidrmucovou a společně se školáčky ze ZŠ Krumsín připravily setkání s obyvateli DPS Soběsuky. „Bohužel jsem se letos nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, nicméně mě ochotně zastoupil můj manžel Miroslav Řezáč, kterému tímto moc děkuji,“ poznamenala Zdeňka Řezáčová na úvod.
Setkání proběhlo opět v přátelském duchu a naprosto rozdílné generace našly společnou řeč. Povídalo se o spolupráci školy a Obecního úřadu Krumsín, o sázení ovocných stromků a nakonec všichni společně - děti, babičky a dědečci - vystříhali stromy z papíru a vymalovali je. Chodba domova se pak stala výstavní galerií hotových děl. „Senioři si zaslouží naši pozornost, vždyť svět, ve kterém žijeme, je jejich dílem. Většina z nich má za sebou těžký život a mnoho dobrých i špatných zkušeností, které nám mohou usnadnit život, budeme-li jim naslouchat,“ upozornila sama Zdeňka Řezáčová.
Setkání se uskutečnilo nedlouho po oslavě 104. narozenin paní Grmelové. Děti tak stařence z Drahan zazpívaly narozeninovou písničku. „Věřím, že až zestárnu, najde se také někdo, kdo mi občas udělá radost a potěší mě. Za rok se opět do Projektu 72hodin ráda zapojím a na DPS v Soběsukách a jeho obyvatele nezapomenu ani během roku,“ přislíbila na závěr Zdeňka Řezáčová.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-