Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také v letošním roce se naše ZŠ a MŠ T. G. Masaryka v Brodku u Konice zapojila do úklidových prací v přilehlých obcích při příležitosti Dne Země. Žáci a jejich učitelé se stali v pátek 20. dubna součástí celorepublikového projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Hlavním cílem tohoto projektu je uklidit černé skládky a nepořádek. Je to akce dobrovolnická. U jejího zrodu stál Svaz ochránců přírody, a to už v roce 1992. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči,… Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízí se společně v jeden den. Protože v pátek 13. dubna 2018 zrovna pořádně pršelo, celá akce se na naší Základní škole v Brodku u Konice přesunula o týden později. Žáci uklízeli v obcích Brodek u Konice, Suchdol, Jednov, Labutice, Lipová, Hrochov, Skřípov, Lhota u Konice. Skupinky žáků se sešly se svými učiteli ráno v osm hodin většinou u obecních úřadů, kde na ně čekali páni starostové a paní starostka. Ještě pár důležitých bezpečnostních pokynů, každému účastníkovi rozdat malé občerstveníčko a mohlo se vyrazit do terénu. Za doprovodu paní učitelek a pana učitele všichni žáci pojali tuto akci velmi zodpovědně. A tak se pytle na odpadky brzy začaly plnit všemožným harampádím, které nezodpovědní lidé během celého roku kolem sebe bez rozmyslu odhazovali. Nejčastěji to byly plechovky, papíry, staré hadry, smaltované nádobí, sklenice, pneumatiky atd. Všichni se řídili pokyny vyučujících, pracovali v rukavicích, aby nedošlo k nějakému vážnému poranění. Bezpečnostní vesty byly samozřejmostí. Počasí všem přálo, a tak šla práce hezky od ruky. Někteří žáci po cestě nakoukli do dvorků či zahrad svých spolužáků, aby se podívali na malá, právě narozená mláďátka. Jedna skupinka žáků, která uklízela přímo v Brodku u Konice, si po dobře vykonané práci zahrála na místním hřišti za odměnu fotbálek.
Akce na naší škole měla především za cíl žáky skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadů v přírodě, oživit témata diskuzí o odpadech a recyklaci, a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Páteční školní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko v Brodku u Konice a v přilehlých obcích nebyla jenom o úklidu, vzájemné spolupráci mezi spolužáky, ale i o tom, že všichni zúčastnění kolem sebe poznávali a vnímali krásu probouzející se jarní přírody. Ti, co jednou uklízeli, nepořádek kolem sebe a v obcích dělat snad nebudou. Uvidíme příští školní rok!
Renata Fialová, učitelka ZŠ a MŠ T. G. Masaryka, Brodek u Konice

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments