Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Také v letošním roce se naše ZŠ a MŠ T. G. Masaryka v Brodku u Konice zapojila do úklidových prací v přilehlých obcích při příležitosti Dne Země. Žáci a jejich učitelé se stali v pátek 20. dubna součástí celorepublikového projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Hlavním cílem tohoto projektu je uklidit černé skládky a nepořádek. Je to akce dobrovolnická. U jejího zrodu stál Svaz ochránců přírody, a to už v roce 1992. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči,… Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízí se společně v jeden den. Protože v pátek 13. dubna 2018 zrovna pořádně pršelo, celá akce se na naší Základní škole v Brodku u Konice přesunula o týden později. Žáci uklízeli v obcích Brodek u Konice, Suchdol, Jednov, Labutice, Lipová, Hrochov, Skřípov, Lhota u Konice. Skupinky žáků se sešly se svými učiteli ráno v osm hodin většinou u obecních úřadů, kde na ně čekali páni starostové a paní starostka. Ještě pár důležitých bezpečnostních pokynů, každému účastníkovi rozdat malé občerstveníčko a mohlo se vyrazit do terénu. Za doprovodu paní učitelek a pana učitele všichni žáci pojali tuto akci velmi zodpovědně. A tak se pytle na odpadky brzy začaly plnit všemožným harampádím, které nezodpovědní lidé během celého roku kolem sebe bez rozmyslu odhazovali. Nejčastěji to byly plechovky, papíry, staré hadry, smaltované nádobí, sklenice, pneumatiky atd. Všichni se řídili pokyny vyučujících, pracovali v rukavicích, aby nedošlo k nějakému vážnému poranění. Bezpečnostní vesty byly samozřejmostí. Počasí všem přálo, a tak šla práce hezky od ruky. Někteří žáci po cestě nakoukli do dvorků či zahrad svých spolužáků, aby se podívali na malá, právě narozená mláďátka. Jedna skupinka žáků, která uklízela přímo v Brodku u Konice, si po dobře vykonané práci zahrála na místním hřišti za odměnu fotbálek.
Akce na naší škole měla především za cíl žáky skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadů v přírodě, oživit témata diskuzí o odpadech a recyklaci, a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Páteční školní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko v Brodku u Konice a v přilehlých obcích nebyla jenom o úklidu, vzájemné spolupráci mezi spolužáky, ale i o tom, že všichni zúčastnění kolem sebe poznávali a vnímali krásu probouzející se jarní přírody. Ti, co jednou uklízeli, nepořádek kolem sebe a v obcích dělat snad nebudou. Uvidíme příští školní rok!
Renata Fialová, učitelka ZŠ a MŠ T. G. Masaryka, Brodek u Konice

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments