Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také v letošním roce se naše ZŠ a MŠ T. G. Masaryka v Brodku u Konice zapojila do úklidových prací v přilehlých obcích při příležitosti Dne Země. Žáci a jejich učitelé se stali v pátek 20. dubna součástí celorepublikového projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Hlavním cílem tohoto projektu je uklidit černé skládky a nepořádek. Je to akce dobrovolnická. U jejího zrodu stál Svaz ochránců přírody, a to už v roce 1992. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči,… Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízí se společně v jeden den. Protože v pátek 13. dubna 2018 zrovna pořádně pršelo, celá akce se na naší Základní škole v Brodku u Konice přesunula o týden později. Žáci uklízeli v obcích Brodek u Konice, Suchdol, Jednov, Labutice, Lipová, Hrochov, Skřípov, Lhota u Konice. Skupinky žáků se sešly se svými učiteli ráno v osm hodin většinou u obecních úřadů, kde na ně čekali páni starostové a paní starostka. Ještě pár důležitých bezpečnostních pokynů, každému účastníkovi rozdat malé občerstveníčko a mohlo se vyrazit do terénu. Za doprovodu paní učitelek a pana učitele všichni žáci pojali tuto akci velmi zodpovědně. A tak se pytle na odpadky brzy začaly plnit všemožným harampádím, které nezodpovědní lidé během celého roku kolem sebe bez rozmyslu odhazovali. Nejčastěji to byly plechovky, papíry, staré hadry, smaltované nádobí, sklenice, pneumatiky atd. Všichni se řídili pokyny vyučujících, pracovali v rukavicích, aby nedošlo k nějakému vážnému poranění. Bezpečnostní vesty byly samozřejmostí. Počasí všem přálo, a tak šla práce hezky od ruky. Někteří žáci po cestě nakoukli do dvorků či zahrad svých spolužáků, aby se podívali na malá, právě narozená mláďátka. Jedna skupinka žáků, která uklízela přímo v Brodku u Konice, si po dobře vykonané práci zahrála na místním hřišti za odměnu fotbálek.
Akce na naší škole měla především za cíl žáky skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadů v přírodě, oživit témata diskuzí o odpadech a recyklaci, a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Páteční školní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko v Brodku u Konice a v přilehlých obcích nebyla jenom o úklidu, vzájemné spolupráci mezi spolužáky, ale i o tom, že všichni zúčastnění kolem sebe poznávali a vnímali krásu probouzející se jarní přírody. Ti, co jednou uklízeli, nepořádek kolem sebe a v obcích dělat snad nebudou. Uvidíme příští školní rok!
Renata Fialová, učitelka ZŠ a MŠ T. G. Masaryka, Brodek u Konice

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments