Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:Schovat se v otaslavických lesích v horkém úterním ránu byl nápad přímo geniální. Český svaz ochránců přírody spolu s prostějovským Ekocentrem Iris uspořádal tradiční akci s názvem Za studánkami Otaslavicka.

„Ve městech jsou ohromná vedra, protože tam je málo stromů a vodních ploch. Slunce se vám odráží od země a nemá se kde vstřebat. Kdo chodí na procházky do lesa, ten ví, že je to nejlepší osvěžení od rozpáleného chodníku,“ těšila se na vycházku Eva Holomková, jedna z účastnic
První přívrženci přírody se sešli již po osmé hodině na autobusovém nádraží v Prostějově, odkud se vyrazilo do Otaslavic. Na tamní zastávce se přidala další skupinka účastníků, kterých se nakonec sešlo na šedesát, z toho bylo třicet dětí. „Hojná účast nás hodně překvapila,“ svěřila se Večerníku pořadatelka akce Eva Zatloukalová.
Rozpálené chodníky střídaly vyšlapané cestičky a lesní vzduch nasáklý vlhkostí. V průběhu vycházky mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi se skupina cestovatelů zaobírala hlavní náplní - hledáním místních studánek, které slouží jako zdroj vody nejen zvěři, ale i lidem pro osvěžení na túrách. Bohužel kvůli vysokým teplotám bylo jejich hledání ještě ztíženo. „Našli jsme dvě studánky po cestě, ale moc vody v nich tedy kvůli těm vedrům nebylo. A ta nejhezčí studánka, na kterou jsme se těšili, bohužel zmizela úplně, protože část lesa, kde se nacházela, byla vykácena kvůli kůrovci,“ posteskla si Zatloukalová. „Ale podařilo se nám uvidět raka, což se dětem velice líbilo. A také jsme na blízkém poli mohli hledat pozůstatky archeologických nálezů, takže ti nejmenší si to určitě užili i přes ta vedra,“ dodává.
Kvůli vysokému počtu zájemců bylo tempo vycházky poněkud pomalejší, nestihlo se tak vše, co měli pořadatelé v plánu. Do cíle nakonec ani všichni nedošli. „Ne, že by po cestě odpadli, ale buď zamířili k místnímu koupališti, nebo se vydali dříve domů,“ pousmála se šéfka Ekocentra Iris.
Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments