Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE:Schovat se v otaslavických lesích v horkém úterním ránu byl nápad přímo geniální. Český svaz ochránců přírody spolu s prostějovským Ekocentrem Iris uspořádal tradiční akci s názvem Za studánkami Otaslavicka.

„Ve městech jsou ohromná vedra, protože tam je málo stromů a vodních ploch. Slunce se vám odráží od země a nemá se kde vstřebat. Kdo chodí na procházky do lesa, ten ví, že je to nejlepší osvěžení od rozpáleného chodníku,“ těšila se na vycházku Eva Holomková, jedna z účastnic
První přívrženci přírody se sešli již po osmé hodině na autobusovém nádraží v Prostějově, odkud se vyrazilo do Otaslavic. Na tamní zastávce se přidala další skupinka účastníků, kterých se nakonec sešlo na šedesát, z toho bylo třicet dětí. „Hojná účast nás hodně překvapila,“ svěřila se Večerníku pořadatelka akce Eva Zatloukalová.
Rozpálené chodníky střídaly vyšlapané cestičky a lesní vzduch nasáklý vlhkostí. V průběhu vycházky mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi se skupina cestovatelů zaobírala hlavní náplní - hledáním místních studánek, které slouží jako zdroj vody nejen zvěři, ale i lidem pro osvěžení na túrách. Bohužel kvůli vysokým teplotám bylo jejich hledání ještě ztíženo. „Našli jsme dvě studánky po cestě, ale moc vody v nich tedy kvůli těm vedrům nebylo. A ta nejhezčí studánka, na kterou jsme se těšili, bohužel zmizela úplně, protože část lesa, kde se nacházela, byla vykácena kvůli kůrovci,“ posteskla si Zatloukalová. „Ale podařilo se nám uvidět raka, což se dětem velice líbilo. A také jsme na blízkém poli mohli hledat pozůstatky archeologických nálezů, takže ti nejmenší si to určitě užili i přes ta vedra,“ dodává.
Kvůli vysokému počtu zájemců bylo tempo vycházky poněkud pomalejší, nestihlo se tak vše, co měli pořadatelé v plánu. Do cíle nakonec ani všichni nedošli. „Ne, že by po cestě odpadli, ale buď zamířili k místnímu koupališti, nebo se vydali dříve domů,“ pousmála se šéfka Ekocentra Iris.
Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments