Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:Schovat se v otaslavických lesích v horkém úterním ránu byl nápad přímo geniální. Český svaz ochránců přírody spolu s prostějovským Ekocentrem Iris uspořádal tradiční akci s názvem Za studánkami Otaslavicka.

„Ve městech jsou ohromná vedra, protože tam je málo stromů a vodních ploch. Slunce se vám odráží od země a nemá se kde vstřebat. Kdo chodí na procházky do lesa, ten ví, že je to nejlepší osvěžení od rozpáleného chodníku,“ těšila se na vycházku Eva Holomková, jedna z účastnic
První přívrženci přírody se sešli již po osmé hodině na autobusovém nádraží v Prostějově, odkud se vyrazilo do Otaslavic. Na tamní zastávce se přidala další skupinka účastníků, kterých se nakonec sešlo na šedesát, z toho bylo třicet dětí. „Hojná účast nás hodně překvapila,“ svěřila se Večerníku pořadatelka akce Eva Zatloukalová.
Rozpálené chodníky střídaly vyšlapané cestičky a lesní vzduch nasáklý vlhkostí. V průběhu vycházky mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi se skupina cestovatelů zaobírala hlavní náplní - hledáním místních studánek, které slouží jako zdroj vody nejen zvěři, ale i lidem pro osvěžení na túrách. Bohužel kvůli vysokým teplotám bylo jejich hledání ještě ztíženo. „Našli jsme dvě studánky po cestě, ale moc vody v nich tedy kvůli těm vedrům nebylo. A ta nejhezčí studánka, na kterou jsme se těšili, bohužel zmizela úplně, protože část lesa, kde se nacházela, byla vykácena kvůli kůrovci,“ posteskla si Zatloukalová. „Ale podařilo se nám uvidět raka, což se dětem velice líbilo. A také jsme na blízkém poli mohli hledat pozůstatky archeologických nálezů, takže ti nejmenší si to určitě užili i přes ta vedra,“ dodává.
Kvůli vysokému počtu zájemců bylo tempo vycházky poněkud pomalejší, nestihlo se tak vše, co měli pořadatelé v plánu. Do cíle nakonec ani všichni nedošli. „Ne, že by po cestě odpadli, ale buď zamířili k místnímu koupališti, nebo se vydali dříve domů,“ pousmála se šéfka Ekocentra Iris.
Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments