Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE:Schovat se v otaslavických lesích v horkém úterním ránu byl nápad přímo geniální. Český svaz ochránců přírody spolu s prostějovským Ekocentrem Iris uspořádal tradiční akci s názvem Za studánkami Otaslavicka.

„Ve městech jsou ohromná vedra, protože tam je málo stromů a vodních ploch. Slunce se vám odráží od země a nemá se kde vstřebat. Kdo chodí na procházky do lesa, ten ví, že je to nejlepší osvěžení od rozpáleného chodníku,“ těšila se na vycházku Eva Holomková, jedna z účastnic
První přívrženci přírody se sešli již po osmé hodině na autobusovém nádraží v Prostějově, odkud se vyrazilo do Otaslavic. Na tamní zastávce se přidala další skupinka účastníků, kterých se nakonec sešlo na šedesát, z toho bylo třicet dětí. „Hojná účast nás hodně překvapila,“ svěřila se Večerníku pořadatelka akce Eva Zatloukalová.
Rozpálené chodníky střídaly vyšlapané cestičky a lesní vzduch nasáklý vlhkostí. V průběhu vycházky mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi se skupina cestovatelů zaobírala hlavní náplní - hledáním místních studánek, které slouží jako zdroj vody nejen zvěři, ale i lidem pro osvěžení na túrách. Bohužel kvůli vysokým teplotám bylo jejich hledání ještě ztíženo. „Našli jsme dvě studánky po cestě, ale moc vody v nich tedy kvůli těm vedrům nebylo. A ta nejhezčí studánka, na kterou jsme se těšili, bohužel zmizela úplně, protože část lesa, kde se nacházela, byla vykácena kvůli kůrovci,“ posteskla si Zatloukalová. „Ale podařilo se nám uvidět raka, což se dětem velice líbilo. A také jsme na blízkém poli mohli hledat pozůstatky archeologických nálezů, takže ti nejmenší si to určitě užili i přes ta vedra,“ dodává.
Kvůli vysokému počtu zájemců bylo tempo vycházky poněkud pomalejší, nestihlo se tak vše, co měli pořadatelé v plánu. Do cíle nakonec ani všichni nedošli. „Ne, že by po cestě odpadli, ale buď zamířili k místnímu koupališti, nebo se vydali dříve domů,“ pousmála se šéfka Ekocentra Iris.
Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments