Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Regionální sdružení ochránců přírody IRIS uspořádalo v rámci celonárodní akce Ukliďme si Česko i prostějovskou „sešlost“ dobrovolníků a milovníků přírody. Uplynulou sobotu dopoledne se tak podobně jako stovky dalších míst po celé republice uklízely říčka Hloučela a celý její biokoridor. Významným pomocníkem organizátora byl i Okrašlovací spolek města Prostějova v čele s Miladou Sokolovou. Tato parta si vzala za svůj úklid biokoridoru ve směru od mostu v Olomoucké ulici až po pivovarský rybníček ve Vrahovicích. A děly se tam věci!

Už před devátou hodinou ráno se poblíž mostu v Olomoucké ulici scházely desítky mladých i starších pomocníků, kteří hodlali přiložit ruku k dílu při úklidu Hloučely. Dorazili například i skauti a dokonce také prostějovské hokejistky! „Úklid samozřejmě jako vždy organizuje organizace IRIS. Jejich sraz je u Abrahámka a uklízejí po Tichou. Sraz na Olomoucké u mostu máme my, kteří jsme přišli uklízet Hloučelu v okolí Olomoucké ulice. Přidali se nejen skauti z oddílu Járy Kaštila, kteří budou uklízet levou část směrem od centra, ale také hokejistky z HC Rebels a členové Okrašlovacího spolku. My máme za úkol uklidit říčku Hloučelu po obou březích směrem k Močidýlkám,“ informovala Večerník přímo na místě Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Účast ještě předtím, než se vydala společně s dobrovolníky do akce, spočítala jako rekordní. „Hloučelu uklízíme už nějaký ten rok, ale tak vysoký zájem jsem ještě nezažila. Je nás celkem k šedesáti, a to mi udělalo velkou radost,“ usmívala se Milada Sokolová.
Večerník pak ještě prožil pár minut s účastníky akce a hned na začátku se nestačil divit. Po pár metrech od mostu narazili uklízeči u břehu Hloučely na vyhozenou plazmovou obrazovku! To byl ovšem skutečně jen začátek, po ukončení úklidu nás Milada Sokolová informovala o dalších „úlovcích“. A člověk se nestačil divit... „Odpadů jsme sesbírali opravdu velké množství. Přibližně desítka starých ledniček, televizí, videopřehrávačů, jedna figurína ženské postavy a nespočet plastů, skla a papíru, což zabralo několik desítek pytlů. Nesmírně by mě zajímalo, jak se elektronika v tak obrovském množství dostala ke břehu Hloučely. Elektronika byla označena značkou přepravní společnosti. Je jen otázkou, zda se tam dostala odvozem jednoho z bezdomovců, přímo od přepravce, či nějak jinak? Toto je snad už k šetření policie...,“ krčila rameny šéfka Okrašlovacího spolku.
Nahromaděný odpad z břehů Hloučely zlikviduje společnost FCC. Organizátoři akce pak pro všechny účastníky připravili menší občerstvení. „Špekáčků na opékání i pití byla pro všechny spousta, až kolem jedné hodiny jsme tedy vyrazili domů. Všem velmi děkuji za pomoc,“ vzkázala Milada Sokolová.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments