Dobré ráno, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Regionální sdružení ochránců přírody IRIS uspořádalo v rámci celonárodní akce Ukliďme si Česko i prostějovskou „sešlost“ dobrovolníků a milovníků přírody. Uplynulou sobotu dopoledne se tak podobně jako stovky dalších míst po celé republice uklízely říčka Hloučela a celý její biokoridor. Významným pomocníkem organizátora byl i Okrašlovací spolek města Prostějova v čele s Miladou Sokolovou. Tato parta si vzala za svůj úklid biokoridoru ve směru od mostu v Olomoucké ulici až po pivovarský rybníček ve Vrahovicích. A děly se tam věci!

Už před devátou hodinou ráno se poblíž mostu v Olomoucké ulici scházely desítky mladých i starších pomocníků, kteří hodlali přiložit ruku k dílu při úklidu Hloučely. Dorazili například i skauti a dokonce také prostějovské hokejistky! „Úklid samozřejmě jako vždy organizuje organizace IRIS. Jejich sraz je u Abrahámka a uklízejí po Tichou. Sraz na Olomoucké u mostu máme my, kteří jsme přišli uklízet Hloučelu v okolí Olomoucké ulice. Přidali se nejen skauti z oddílu Járy Kaštila, kteří budou uklízet levou část směrem od centra, ale také hokejistky z HC Rebels a členové Okrašlovacího spolku. My máme za úkol uklidit říčku Hloučelu po obou březích směrem k Močidýlkám,“ informovala Večerník přímo na místě Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Účast ještě předtím, než se vydala společně s dobrovolníky do akce, spočítala jako rekordní. „Hloučelu uklízíme už nějaký ten rok, ale tak vysoký zájem jsem ještě nezažila. Je nás celkem k šedesáti, a to mi udělalo velkou radost,“ usmívala se Milada Sokolová.
Večerník pak ještě prožil pár minut s účastníky akce a hned na začátku se nestačil divit. Po pár metrech od mostu narazili uklízeči u břehu Hloučely na vyhozenou plazmovou obrazovku! To byl ovšem skutečně jen začátek, po ukončení úklidu nás Milada Sokolová informovala o dalších „úlovcích“. A člověk se nestačil divit... „Odpadů jsme sesbírali opravdu velké množství. Přibližně desítka starých ledniček, televizí, videopřehrávačů, jedna figurína ženské postavy a nespočet plastů, skla a papíru, což zabralo několik desítek pytlů. Nesmírně by mě zajímalo, jak se elektronika v tak obrovském množství dostala ke břehu Hloučely. Elektronika byla označena značkou přepravní společnosti. Je jen otázkou, zda se tam dostala odvozem jednoho z bezdomovců, přímo od přepravce, či nějak jinak? Toto je snad už k šetření policie...,“ krčila rameny šéfka Okrašlovacího spolku.
Nahromaděný odpad z břehů Hloučely zlikviduje společnost FCC. Organizátoři akce pak pro všechny účastníky připravili menší občerstvení. „Špekáčků na opékání i pití byla pro všechny spousta, až kolem jedné hodiny jsme tedy vyrazili domů. Všem velmi děkuji za pomoc,“ vzkázala Milada Sokolová.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments