Příjemnou noc, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Regionální sdružení ochránců přírody IRIS uspořádalo v rámci celonárodní akce Ukliďme si Česko i prostějovskou „sešlost“ dobrovolníků a milovníků přírody. Uplynulou sobotu dopoledne se tak podobně jako stovky dalších míst po celé republice uklízely říčka Hloučela a celý její biokoridor. Významným pomocníkem organizátora byl i Okrašlovací spolek města Prostějova v čele s Miladou Sokolovou. Tato parta si vzala za svůj úklid biokoridoru ve směru od mostu v Olomoucké ulici až po pivovarský rybníček ve Vrahovicích. A děly se tam věci!

Už před devátou hodinou ráno se poblíž mostu v Olomoucké ulici scházely desítky mladých i starších pomocníků, kteří hodlali přiložit ruku k dílu při úklidu Hloučely. Dorazili například i skauti a dokonce také prostějovské hokejistky! „Úklid samozřejmě jako vždy organizuje organizace IRIS. Jejich sraz je u Abrahámka a uklízejí po Tichou. Sraz na Olomoucké u mostu máme my, kteří jsme přišli uklízet Hloučelu v okolí Olomoucké ulice. Přidali se nejen skauti z oddílu Járy Kaštila, kteří budou uklízet levou část směrem od centra, ale také hokejistky z HC Rebels a členové Okrašlovacího spolku. My máme za úkol uklidit říčku Hloučelu po obou březích směrem k Močidýlkám,“ informovala Večerník přímo na místě Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Účast ještě předtím, než se vydala společně s dobrovolníky do akce, spočítala jako rekordní. „Hloučelu uklízíme už nějaký ten rok, ale tak vysoký zájem jsem ještě nezažila. Je nás celkem k šedesáti, a to mi udělalo velkou radost,“ usmívala se Milada Sokolová.
Večerník pak ještě prožil pár minut s účastníky akce a hned na začátku se nestačil divit. Po pár metrech od mostu narazili uklízeči u břehu Hloučely na vyhozenou plazmovou obrazovku! To byl ovšem skutečně jen začátek, po ukončení úklidu nás Milada Sokolová informovala o dalších „úlovcích“. A člověk se nestačil divit... „Odpadů jsme sesbírali opravdu velké množství. Přibližně desítka starých ledniček, televizí, videopřehrávačů, jedna figurína ženské postavy a nespočet plastů, skla a papíru, což zabralo několik desítek pytlů. Nesmírně by mě zajímalo, jak se elektronika v tak obrovském množství dostala ke břehu Hloučely. Elektronika byla označena značkou přepravní společnosti. Je jen otázkou, zda se tam dostala odvozem jednoho z bezdomovců, přímo od přepravce, či nějak jinak? Toto je snad už k šetření policie...,“ krčila rameny šéfka Okrašlovacího spolku.
Nahromaděný odpad z břehů Hloučely zlikviduje společnost FCC. Organizátoři akce pak pro všechny účastníky připravili menší občerstvení. „Špekáčků na opékání i pití byla pro všechny spousta, až kolem jedné hodiny jsme tedy vyrazili domů. Všem velmi děkuji za pomoc,“ vzkázala Milada Sokolová.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments