Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čas utíká jako voda. Máme za sebou další rok, ve kterém jsme prožili spoustu krásných věcí, ale museli jsme jistě řešit i několik svízelných životních situací. Jaký vůbec byl rok 2018 v prostějovském regionu?


Redakce Večerníku se tradičně v prvním vydání každého roku obsáhle vrací k tomu předešlému. Důvod je jasný, pokud máte všechny podstatné události pěkně pohromadě, můžete se z tohoto přehledu poučit a zhodnotit celé období mnohem racionálněji. A hlavně se vrátit k příjemným vzpomínkám, které přinesly radostné události.
Kolektiv Večerníku tak pro své čtenáře připravil tradiční souhrn všeho podstatného, co se na Prostějovsku v minulém roce událo. A to z oblasti politického dění, kultury, společnosti i sportu. Místní region rovněž během uplynulého letopočtu navštívily desítky významných osobností, kteří se sem tak rádi vrací.
Na začátku roku 2019 si každý z nás dává několik předsevzetí. To naše je jasné, abychom znovu byli u všeho podstatného, co se v našem životě a v prostějovském regionu děje. A vy, čtenáři a čtenářky, budete tím pádem u toho taky!
Celý kolektiv PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku přeje všem občanům dvanáct měsíců plných pohody, štěstí, lásky, zdraví a k tomu také plno dobrých nápadů!
01 rocenka2018

Speciální příloha ROČENKA 2018 je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 7. ledna

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments