Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: To bylo slávy! Studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, Prostějov (SOŠPO) pojali svůj letošní ples ve velkém stylu. Z jejich tanečního vystoupení by jistě byli nadšeni i členové skupiny ABBA. Právě muzikál Mamma Mia stojící na písních slavné švédské kapely udal charakter celého bálu od výzdoby až po muziku. Pozoruhodnou akci uplynulý pátek hostil prostějovský Společenský dům.

Na úvod plesu bylo ošerpováno celkem 46 studentů ze dvou tříd. Konkrétně se jednalo o 4. ES zaměřenou na Evropskou unii a sportovní management, kterou k maturitě dovedla třídní učitelka Daniela Šlézarová. Tou druhou byla 4. TM specializovaná na turismus a žurnalistiku vedená třídní učitelkou Zuzanou Kočovou. „Třídy se od sebe liší i tím, že v jedné převažují sportovci a ve druhé je zase více děvčat,“ charakterizoval ředitel SOŠPO Marek Moudrý, kterého mile překvapilo, s jakým nadšením letos studenti k přípravě plesu přistoupili.
Moderátorské úlohy se s pohotovostí sobě vlastní letos ujal ředitel prostějovské knihovny a dlouholetý divadelník Aleš Procházka. „Myslím, že už tak skvělé atmosféře dodal lesku,“ zhodnotil Moudrý.
Program plesu oživila taneční a pěvecká vystoupení. Coby zpěvák se představil student školy Martin Kapek, své taneční kreace zase absolvent SOŠPO a úspěšný tanečník Ondra Krysmánek.
Zlatým hřebem celého programu bylo překvapení třídy 4. ES, jejíž studenti nedlouho po desáté hodině nastoupili oděni do hokejových dresů. Jejich následný zápas kluci proti děvčatům na jednu branku netrval příliš dlouho. Nedlouho po vstřelení gólu se začaly obě skupiny radovat a živelně odhazovat svoji výstroj i výzbroj.
Další soupeření se už neslo v ryze tanečním duchu a všichni z vystupujících do něj dali skutečně spoustu energie a zároveň uplatnili své nesporné pohybové nadání. Moderátor Aleš Procházka pak přítomné vyzval, aby obě skupiny ocenili bouřlivým potleskem a on na základě hlukoměru mohl určit, zda v souboji zvítězila děvčata, či chlapci. V tu chvíli se zdálo, že „Kasko“ nacházející se dlouhodobě ve špatném technickém stavu zřejmě spadne. Kupodivu nápor tleskání, hvízdotu a křiku kulturák vydržel a Aleš Procházka mohl prohlásit, že souboj skončil… nerozhodně.
Od půlnoci si pak osvědčená skupina Novios vedená manžely Zuzanou a Pavlem Kožňárkovými připravila pro tanečníky dlouhý blok od jediného interpreta. Tím samozřejmě nemohl být nikdo jiný než švédská skupina ABBA. „Studenti si moc přáli, aby se jim ples vydařil, a myslím si, že se jim opravdu povedl,“ uzavřel Marek Moudrý.
Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments