Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: To bylo slávy! Studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, Prostějov (SOŠPO) pojali svůj letošní ples ve velkém stylu. Z jejich tanečního vystoupení by jistě byli nadšeni i členové skupiny ABBA. Právě muzikál Mamma Mia stojící na písních slavné švédské kapely udal charakter celého bálu od výzdoby až po muziku. Pozoruhodnou akci uplynulý pátek hostil prostějovský Společenský dům.

Na úvod plesu bylo ošerpováno celkem 46 studentů ze dvou tříd. Konkrétně se jednalo o 4. ES zaměřenou na Evropskou unii a sportovní management, kterou k maturitě dovedla třídní učitelka Daniela Šlézarová. Tou druhou byla 4. TM specializovaná na turismus a žurnalistiku vedená třídní učitelkou Zuzanou Kočovou. „Třídy se od sebe liší i tím, že v jedné převažují sportovci a ve druhé je zase více děvčat,“ charakterizoval ředitel SOŠPO Marek Moudrý, kterého mile překvapilo, s jakým nadšením letos studenti k přípravě plesu přistoupili.
Moderátorské úlohy se s pohotovostí sobě vlastní letos ujal ředitel prostějovské knihovny a dlouholetý divadelník Aleš Procházka. „Myslím, že už tak skvělé atmosféře dodal lesku,“ zhodnotil Moudrý.
Program plesu oživila taneční a pěvecká vystoupení. Coby zpěvák se představil student školy Martin Kapek, své taneční kreace zase absolvent SOŠPO a úspěšný tanečník Ondra Krysmánek.
Zlatým hřebem celého programu bylo překvapení třídy 4. ES, jejíž studenti nedlouho po desáté hodině nastoupili oděni do hokejových dresů. Jejich následný zápas kluci proti děvčatům na jednu branku netrval příliš dlouho. Nedlouho po vstřelení gólu se začaly obě skupiny radovat a živelně odhazovat svoji výstroj i výzbroj.
Další soupeření se už neslo v ryze tanečním duchu a všichni z vystupujících do něj dali skutečně spoustu energie a zároveň uplatnili své nesporné pohybové nadání. Moderátor Aleš Procházka pak přítomné vyzval, aby obě skupiny ocenili bouřlivým potleskem a on na základě hlukoměru mohl určit, zda v souboji zvítězila děvčata, či chlapci. V tu chvíli se zdálo, že „Kasko“ nacházející se dlouhodobě ve špatném technickém stavu zřejmě spadne. Kupodivu nápor tleskání, hvízdotu a křiku kulturák vydržel a Aleš Procházka mohl prohlásit, že souboj skončil… nerozhodně.
Od půlnoci si pak osvědčená skupina Novios vedená manžely Zuzanou a Pavlem Kožňárkovými připravila pro tanečníky dlouhý blok od jediného interpreta. Tím samozřejmě nemohl být nikdo jiný než švédská skupina ABBA. „Studenti si moc přáli, aby se jim ples vydařil, a myslím si, že se jim opravdu povedl,“ uzavřel Marek Moudrý.
Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments