Dobré odpoledne, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: To bylo slávy! Studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, Prostějov (SOŠPO) pojali svůj letošní ples ve velkém stylu. Z jejich tanečního vystoupení by jistě byli nadšeni i členové skupiny ABBA. Právě muzikál Mamma Mia stojící na písních slavné švédské kapely udal charakter celého bálu od výzdoby až po muziku. Pozoruhodnou akci uplynulý pátek hostil prostějovský Společenský dům.

Na úvod plesu bylo ošerpováno celkem 46 studentů ze dvou tříd. Konkrétně se jednalo o 4. ES zaměřenou na Evropskou unii a sportovní management, kterou k maturitě dovedla třídní učitelka Daniela Šlézarová. Tou druhou byla 4. TM specializovaná na turismus a žurnalistiku vedená třídní učitelkou Zuzanou Kočovou. „Třídy se od sebe liší i tím, že v jedné převažují sportovci a ve druhé je zase více děvčat,“ charakterizoval ředitel SOŠPO Marek Moudrý, kterého mile překvapilo, s jakým nadšením letos studenti k přípravě plesu přistoupili.
Moderátorské úlohy se s pohotovostí sobě vlastní letos ujal ředitel prostějovské knihovny a dlouholetý divadelník Aleš Procházka. „Myslím, že už tak skvělé atmosféře dodal lesku,“ zhodnotil Moudrý.
Program plesu oživila taneční a pěvecká vystoupení. Coby zpěvák se představil student školy Martin Kapek, své taneční kreace zase absolvent SOŠPO a úspěšný tanečník Ondra Krysmánek.
Zlatým hřebem celého programu bylo překvapení třídy 4. ES, jejíž studenti nedlouho po desáté hodině nastoupili oděni do hokejových dresů. Jejich následný zápas kluci proti děvčatům na jednu branku netrval příliš dlouho. Nedlouho po vstřelení gólu se začaly obě skupiny radovat a živelně odhazovat svoji výstroj i výzbroj.
Další soupeření se už neslo v ryze tanečním duchu a všichni z vystupujících do něj dali skutečně spoustu energie a zároveň uplatnili své nesporné pohybové nadání. Moderátor Aleš Procházka pak přítomné vyzval, aby obě skupiny ocenili bouřlivým potleskem a on na základě hlukoměru mohl určit, zda v souboji zvítězila děvčata, či chlapci. V tu chvíli se zdálo, že „Kasko“ nacházející se dlouhodobě ve špatném technickém stavu zřejmě spadne. Kupodivu nápor tleskání, hvízdotu a křiku kulturák vydržel a Aleš Procházka mohl prohlásit, že souboj skončil… nerozhodně.
Od půlnoci si pak osvědčená skupina Novios vedená manžely Zuzanou a Pavlem Kožňárkovými připravila pro tanečníky dlouhý blok od jediného interpreta. Tím samozřejmě nemohl být nikdo jiný než švédská skupina ABBA. „Studenti si moc přáli, aby se jim ples vydařil, a myslím si, že se jim opravdu povedl,“ uzavřel Marek Moudrý.
Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments