Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: To bylo slávy! Studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, Prostějov (SOŠPO) pojali svůj letošní ples ve velkém stylu. Z jejich tanečního vystoupení by jistě byli nadšeni i členové skupiny ABBA. Právě muzikál Mamma Mia stojící na písních slavné švédské kapely udal charakter celého bálu od výzdoby až po muziku. Pozoruhodnou akci uplynulý pátek hostil prostějovský Společenský dům.

Na úvod plesu bylo ošerpováno celkem 46 studentů ze dvou tříd. Konkrétně se jednalo o 4. ES zaměřenou na Evropskou unii a sportovní management, kterou k maturitě dovedla třídní učitelka Daniela Šlézarová. Tou druhou byla 4. TM specializovaná na turismus a žurnalistiku vedená třídní učitelkou Zuzanou Kočovou. „Třídy se od sebe liší i tím, že v jedné převažují sportovci a ve druhé je zase více děvčat,“ charakterizoval ředitel SOŠPO Marek Moudrý, kterého mile překvapilo, s jakým nadšením letos studenti k přípravě plesu přistoupili.
Moderátorské úlohy se s pohotovostí sobě vlastní letos ujal ředitel prostějovské knihovny a dlouholetý divadelník Aleš Procházka. „Myslím, že už tak skvělé atmosféře dodal lesku,“ zhodnotil Moudrý.
Program plesu oživila taneční a pěvecká vystoupení. Coby zpěvák se představil student školy Martin Kapek, své taneční kreace zase absolvent SOŠPO a úspěšný tanečník Ondra Krysmánek.
Zlatým hřebem celého programu bylo překvapení třídy 4. ES, jejíž studenti nedlouho po desáté hodině nastoupili oděni do hokejových dresů. Jejich následný zápas kluci proti děvčatům na jednu branku netrval příliš dlouho. Nedlouho po vstřelení gólu se začaly obě skupiny radovat a živelně odhazovat svoji výstroj i výzbroj.
Další soupeření se už neslo v ryze tanečním duchu a všichni z vystupujících do něj dali skutečně spoustu energie a zároveň uplatnili své nesporné pohybové nadání. Moderátor Aleš Procházka pak přítomné vyzval, aby obě skupiny ocenili bouřlivým potleskem a on na základě hlukoměru mohl určit, zda v souboji zvítězila děvčata, či chlapci. V tu chvíli se zdálo, že „Kasko“ nacházející se dlouhodobě ve špatném technickém stavu zřejmě spadne. Kupodivu nápor tleskání, hvízdotu a křiku kulturák vydržel a Aleš Procházka mohl prohlásit, že souboj skončil… nerozhodně.
Od půlnoci si pak osvědčená skupina Novios vedená manžely Zuzanou a Pavlem Kožňárkovými připravila pro tanečníky dlouhý blok od jediného interpreta. Tím samozřejmě nemohl být nikdo jiný než švédská skupina ABBA. „Studenti si moc přáli, aby se jim ples vydařil, a myslím si, že se jim opravdu povedl,“ uzavřel Marek Moudrý.
Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments