Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidé poškození tragickým výbuchem v Mostkovicích si do konce února mohou podat žádost o příspěvek z veřejné sbírky. K ní se připojil i Olomoucký kraj. Z jeho prostředků bylo na oba transparentní účty rozděleno celkem 750 tisíc korun.

Na konci ledna se na dvou transparentních účtech zřízených obcí Mostkovice sešlo celkem 1 728 756 Kč. Z toho se zatím na účet obětí výbuchu vybralo 1 270 689 Kč a na účet pozůstalých pak 458 067 Kč. Nově se ke sbírce připojil i Olomoucký kraj, ten by na ně v dohledné době měl poslat 750 tisíc korun. Tím se stal zatím jednoznačně největším dárcem. Fyzickým osobám pak vévodí kladenský důchodce Ján Trgiňa, jenž obětem přispěl částkou 150 tisíc korun.
Uplynulou středu se konala schůzka, na níž se mělo rozhodnout, jak budou dosud vybrané peníze rozděleny. „Shodli jsme se na tom, že postižení, kteří chtějí žádat o finanční pomoc ze sbírky, by si měli do konce února na obecním úřadu podat žádost a jejím prostřednictvím uvést konkrétní částku, o kterou žádají. K tomu by měli doložit například fakturu za provedené opravy, či další dokumenty,“ shrnula výsledky schůzky starostka Prostějoviček Zdeňka Růžičková s tím, že vybrané peníze na pokrytí všech škod určitě stačit nebudou.
Zářijový tragický výbuch dle odhadů zástupců Charity Prostějov napáchal škody za zhruba 25 milionů korun, poškozeno mělo být celkem 65 domů. Odhadem dvě třetiny škod by mohly uhradit pojišťovny. Lidé stále mohou přispívat na transparentní účty u Komerční banky číslo 115-8118390207/0100 (pomoc poškozeným) a 115-8118330247/0100 (pomoc pozůstalým).
Sbírka bude probíhat až do 1. 9. 2019.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments