Dobré odpoledne, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidé poškození tragickým výbuchem v Mostkovicích si do konce února mohou podat žádost o příspěvek z veřejné sbírky. K ní se připojil i Olomoucký kraj. Z jeho prostředků bylo na oba transparentní účty rozděleno celkem 750 tisíc korun.

Na konci ledna se na dvou transparentních účtech zřízených obcí Mostkovice sešlo celkem 1 728 756 Kč. Z toho se zatím na účet obětí výbuchu vybralo 1 270 689 Kč a na účet pozůstalých pak 458 067 Kč. Nově se ke sbírce připojil i Olomoucký kraj, ten by na ně v dohledné době měl poslat 750 tisíc korun. Tím se stal zatím jednoznačně největším dárcem. Fyzickým osobám pak vévodí kladenský důchodce Ján Trgiňa, jenž obětem přispěl částkou 150 tisíc korun.
Uplynulou středu se konala schůzka, na níž se mělo rozhodnout, jak budou dosud vybrané peníze rozděleny. „Shodli jsme se na tom, že postižení, kteří chtějí žádat o finanční pomoc ze sbírky, by si měli do konce února na obecním úřadu podat žádost a jejím prostřednictvím uvést konkrétní částku, o kterou žádají. K tomu by měli doložit například fakturu za provedené opravy, či další dokumenty,“ shrnula výsledky schůzky starostka Prostějoviček Zdeňka Růžičková s tím, že vybrané peníze na pokrytí všech škod určitě stačit nebudou.
Zářijový tragický výbuch dle odhadů zástupců Charity Prostějov napáchal škody za zhruba 25 milionů korun, poškozeno mělo být celkem 65 domů. Odhadem dvě třetiny škod by mohly uhradit pojišťovny. Lidé stále mohou přispívat na transparentní účty u Komerční banky číslo 115-8118390207/0100 (pomoc poškozeným) a 115-8118330247/0100 (pomoc pozůstalým).
Sbírka bude probíhat až do 1. 9. 2019.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments