Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidé poškození tragickým výbuchem v Mostkovicích si do konce února mohou podat žádost o příspěvek z veřejné sbírky. K ní se připojil i Olomoucký kraj. Z jeho prostředků bylo na oba transparentní účty rozděleno celkem 750 tisíc korun.

Na konci ledna se na dvou transparentních účtech zřízených obcí Mostkovice sešlo celkem 1 728 756 Kč. Z toho se zatím na účet obětí výbuchu vybralo 1 270 689 Kč a na účet pozůstalých pak 458 067 Kč. Nově se ke sbírce připojil i Olomoucký kraj, ten by na ně v dohledné době měl poslat 750 tisíc korun. Tím se stal zatím jednoznačně největším dárcem. Fyzickým osobám pak vévodí kladenský důchodce Ján Trgiňa, jenž obětem přispěl částkou 150 tisíc korun.
Uplynulou středu se konala schůzka, na níž se mělo rozhodnout, jak budou dosud vybrané peníze rozděleny. „Shodli jsme se na tom, že postižení, kteří chtějí žádat o finanční pomoc ze sbírky, by si měli do konce února na obecním úřadu podat žádost a jejím prostřednictvím uvést konkrétní částku, o kterou žádají. K tomu by měli doložit například fakturu za provedené opravy, či další dokumenty,“ shrnula výsledky schůzky starostka Prostějoviček Zdeňka Růžičková s tím, že vybrané peníze na pokrytí všech škod určitě stačit nebudou.
Zářijový tragický výbuch dle odhadů zástupců Charity Prostějov napáchal škody za zhruba 25 milionů korun, poškozeno mělo být celkem 65 domů. Odhadem dvě třetiny škod by mohly uhradit pojišťovny. Lidé stále mohou přispívat na transparentní účty u Komerční banky číslo 115-8118390207/0100 (pomoc poškozeným) a 115-8118330247/0100 (pomoc pozůstalým).
Sbírka bude probíhat až do 1. 9. 2019.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments