Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidé poškození tragickým výbuchem v Mostkovicích si do konce února mohou podat žádost o příspěvek z veřejné sbírky. K ní se připojil i Olomoucký kraj. Z jeho prostředků bylo na oba transparentní účty rozděleno celkem 750 tisíc korun.

Na konci ledna se na dvou transparentních účtech zřízených obcí Mostkovice sešlo celkem 1 728 756 Kč. Z toho se zatím na účet obětí výbuchu vybralo 1 270 689 Kč a na účet pozůstalých pak 458 067 Kč. Nově se ke sbírce připojil i Olomoucký kraj, ten by na ně v dohledné době měl poslat 750 tisíc korun. Tím se stal zatím jednoznačně největším dárcem. Fyzickým osobám pak vévodí kladenský důchodce Ján Trgiňa, jenž obětem přispěl částkou 150 tisíc korun.
Uplynulou středu se konala schůzka, na níž se mělo rozhodnout, jak budou dosud vybrané peníze rozděleny. „Shodli jsme se na tom, že postižení, kteří chtějí žádat o finanční pomoc ze sbírky, by si měli do konce února na obecním úřadu podat žádost a jejím prostřednictvím uvést konkrétní částku, o kterou žádají. K tomu by měli doložit například fakturu za provedené opravy, či další dokumenty,“ shrnula výsledky schůzky starostka Prostějoviček Zdeňka Růžičková s tím, že vybrané peníze na pokrytí všech škod určitě stačit nebudou.
Zářijový tragický výbuch dle odhadů zástupců Charity Prostějov napáchal škody za zhruba 25 milionů korun, poškozeno mělo být celkem 65 domů. Odhadem dvě třetiny škod by mohly uhradit pojišťovny. Lidé stále mohou přispívat na transparentní účty u Komerční banky číslo 115-8118390207/0100 (pomoc poškozeným) a 115-8118330247/0100 (pomoc pozůstalým).
Sbírka bude probíhat až do 1. 9. 2019.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments