Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 lukas_machacekO tom, že Střední škola designu a módy v Prostějově vychovává budoucí úspěšné módní návrháře s velkým talentem, není sebemenších pochyb. Již několik absolventů se dnes živí v branži, když oblékají známé osobnosti či mají své značky! Jedním takovým je právě bývalý student Lukáš Macháček, který ke konci školního roku navštívil onu mateřskou Střední školu designu a módy. Během setkání se současnými žáky všem přítomným osvětlil, jak to ve světě módy skutečně chodí... Pracuje totiž pro firmu Prospekta móda, která v České republice zastupuje značku DOLCE&GABBANA!

Bývalou „oděvku“ navštěvoval mladý Prostějovan Lukáš Macháček v letech 2006 až 2009 a již tehdy byl zřejmý jeho zájem o módu a dění kolem ní. Jak pedagogové z SŠDAM vzpomínají, už od prvního ročníku překvapoval svými vyspělými kresbami návrhů, ale i zručností při šití. Kolekce modelů, které v průběhu studia tvořil, vždy vynikaly jak stylově, tak hlavně neokoukanými detaily...

Na své cestě za módou pokračoval studiem na VOŠ v Brně, dále tvořil vlastní modelové kolekce a začal navrhovat šaty pro modelky i celebrity. V posledních čtyřech letech pak nabyl mnoho zkušeností v oblasti módy i showbyznysu. Spolupracoval například při oblékání jedné řady pěvecké soutěže Superstar a stal se dvorním stylistou zpěvačky Moniky Bagárové a Miss ČR Anety Vignerové. 

Na vlastní autorskou tvorbu však nezanevřel, nadále připravuje novou kolekci svých modelů. Studentům současné Střední školy designu a módy předával své zkušenosti, mluvil o svém profesním postupu, o práci, která ho baví i o svých pánech do budoucna. A jak sám Lukáš Macháček při nedávném setkání řekl: „Vše důležité z ´oděvařiny´ jsem se naučil na ´oděvce´. Ostatní je už o práci, cílevědomosti a štěstí!“ Na otázku, zda bylo návrhářství jeho snem, bez váhání odpověděl: ANO. „Po absolvování prvního ročníku střední oděvní školy bylo návrhářství mým jasným cílem, který však nikdy není v dohlednu, neboť tento byznys je jako rozjetý vlak, do kterého, když naskočíte, už nevystoupíte“ nechal se slyšet Lukáš Macháček.

28 kate_moss_machacekA čemu se věnuje mladý návrhář ve volném čase? „Popravdě řečeno, volného času mám minimum. Veškerý jej totiž investuji do své práce a realizaci svých snů. Pokud se však i tak trochu volna najde, trávím ho vždy se svými blízkými,“ prozradil exkluzivně Večerníku Lukáš Macháček, který kromě zmíněných kariérních posunů vyhrál také několik soutěží a probojoval se i do finále „Green design“ a TopStyl Designer“ v rámci mezinárodních veletrhů Styl a Kabo. Navíc nedávno zvítězil v soutěži Dreft Black Card, čímž si zajistil, že jeho kolekce bude prezentovaná na známém Prague Fashion Weeku.

Není tedy pochyb, že Lukáš Macháček je nejen pro většinu studentů SŠDAM inspirací a dobrým příkladem toho, jak s pílí a odhodláním si může každý splnit svůj sen...

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments