Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 lukas_machacekO tom, že Střední škola designu a módy v Prostějově vychovává budoucí úspěšné módní návrháře s velkým talentem, není sebemenších pochyb. Již několik absolventů se dnes živí v branži, když oblékají známé osobnosti či mají své značky! Jedním takovým je právě bývalý student Lukáš Macháček, který ke konci školního roku navštívil onu mateřskou Střední školu designu a módy. Během setkání se současnými žáky všem přítomným osvětlil, jak to ve světě módy skutečně chodí... Pracuje totiž pro firmu Prospekta móda, která v České republice zastupuje značku DOLCE&GABBANA!

Bývalou „oděvku“ navštěvoval mladý Prostějovan Lukáš Macháček v letech 2006 až 2009 a již tehdy byl zřejmý jeho zájem o módu a dění kolem ní. Jak pedagogové z SŠDAM vzpomínají, už od prvního ročníku překvapoval svými vyspělými kresbami návrhů, ale i zručností při šití. Kolekce modelů, které v průběhu studia tvořil, vždy vynikaly jak stylově, tak hlavně neokoukanými detaily...

Na své cestě za módou pokračoval studiem na VOŠ v Brně, dále tvořil vlastní modelové kolekce a začal navrhovat šaty pro modelky i celebrity. V posledních čtyřech letech pak nabyl mnoho zkušeností v oblasti módy i showbyznysu. Spolupracoval například při oblékání jedné řady pěvecké soutěže Superstar a stal se dvorním stylistou zpěvačky Moniky Bagárové a Miss ČR Anety Vignerové. 

Na vlastní autorskou tvorbu však nezanevřel, nadále připravuje novou kolekci svých modelů. Studentům současné Střední školy designu a módy předával své zkušenosti, mluvil o svém profesním postupu, o práci, která ho baví i o svých pánech do budoucna. A jak sám Lukáš Macháček při nedávném setkání řekl: „Vše důležité z ´oděvařiny´ jsem se naučil na ´oděvce´. Ostatní je už o práci, cílevědomosti a štěstí!“ Na otázku, zda bylo návrhářství jeho snem, bez váhání odpověděl: ANO. „Po absolvování prvního ročníku střední oděvní školy bylo návrhářství mým jasným cílem, který však nikdy není v dohlednu, neboť tento byznys je jako rozjetý vlak, do kterého, když naskočíte, už nevystoupíte“ nechal se slyšet Lukáš Macháček.

28 kate_moss_machacekA čemu se věnuje mladý návrhář ve volném čase? „Popravdě řečeno, volného času mám minimum. Veškerý jej totiž investuji do své práce a realizaci svých snů. Pokud se však i tak trochu volna najde, trávím ho vždy se svými blízkými,“ prozradil exkluzivně Večerníku Lukáš Macháček, který kromě zmíněných kariérních posunů vyhrál také několik soutěží a probojoval se i do finále „Green design“ a TopStyl Designer“ v rámci mezinárodních veletrhů Styl a Kabo. Navíc nedávno zvítězil v soutěži Dreft Black Card, čímž si zajistil, že jeho kolekce bude prezentovaná na známém Prague Fashion Weeku.

Není tedy pochyb, že Lukáš Macháček je nejen pro většinu studentů SŠDAM inspirací a dobrým příkladem toho, jak s pílí a odhodláním si může každý splnit svůj sen...

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-