Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 lukas_machacekO tom, že Střední škola designu a módy v Prostějově vychovává budoucí úspěšné módní návrháře s velkým talentem, není sebemenších pochyb. Již několik absolventů se dnes živí v branži, když oblékají známé osobnosti či mají své značky! Jedním takovým je právě bývalý student Lukáš Macháček, který ke konci školního roku navštívil onu mateřskou Střední školu designu a módy. Během setkání se současnými žáky všem přítomným osvětlil, jak to ve světě módy skutečně chodí... Pracuje totiž pro firmu Prospekta móda, která v České republice zastupuje značku DOLCE&GABBANA!

Bývalou „oděvku“ navštěvoval mladý Prostějovan Lukáš Macháček v letech 2006 až 2009 a již tehdy byl zřejmý jeho zájem o módu a dění kolem ní. Jak pedagogové z SŠDAM vzpomínají, už od prvního ročníku překvapoval svými vyspělými kresbami návrhů, ale i zručností při šití. Kolekce modelů, které v průběhu studia tvořil, vždy vynikaly jak stylově, tak hlavně neokoukanými detaily...

Na své cestě za módou pokračoval studiem na VOŠ v Brně, dále tvořil vlastní modelové kolekce a začal navrhovat šaty pro modelky i celebrity. V posledních čtyřech letech pak nabyl mnoho zkušeností v oblasti módy i showbyznysu. Spolupracoval například při oblékání jedné řady pěvecké soutěže Superstar a stal se dvorním stylistou zpěvačky Moniky Bagárové a Miss ČR Anety Vignerové. 

Na vlastní autorskou tvorbu však nezanevřel, nadále připravuje novou kolekci svých modelů. Studentům současné Střední školy designu a módy předával své zkušenosti, mluvil o svém profesním postupu, o práci, která ho baví i o svých pánech do budoucna. A jak sám Lukáš Macháček při nedávném setkání řekl: „Vše důležité z ´oděvařiny´ jsem se naučil na ´oděvce´. Ostatní je už o práci, cílevědomosti a štěstí!“ Na otázku, zda bylo návrhářství jeho snem, bez váhání odpověděl: ANO. „Po absolvování prvního ročníku střední oděvní školy bylo návrhářství mým jasným cílem, který však nikdy není v dohlednu, neboť tento byznys je jako rozjetý vlak, do kterého, když naskočíte, už nevystoupíte“ nechal se slyšet Lukáš Macháček.

28 kate_moss_machacekA čemu se věnuje mladý návrhář ve volném čase? „Popravdě řečeno, volného času mám minimum. Veškerý jej totiž investuji do své práce a realizaci svých snů. Pokud se však i tak trochu volna najde, trávím ho vždy se svými blízkými,“ prozradil exkluzivně Večerníku Lukáš Macháček, který kromě zmíněných kariérních posunů vyhrál také několik soutěží a probojoval se i do finále „Green design“ a TopStyl Designer“ v rámci mezinárodních veletrhů Styl a Kabo. Navíc nedávno zvítězil v soutěži Dreft Black Card, čímž si zajistil, že jeho kolekce bude prezentovaná na známém Prague Fashion Weeku.

Není tedy pochyb, že Lukáš Macháček je nejen pro většinu studentů SŠDAM inspirací a dobrým příkladem toho, jak s pílí a odhodláním si může každý splnit svůj sen...

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments