Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 lukas_machacekO tom, že Střední škola designu a módy v Prostějově vychovává budoucí úspěšné módní návrháře s velkým talentem, není sebemenších pochyb. Již několik absolventů se dnes živí v branži, když oblékají známé osobnosti či mají své značky! Jedním takovým je právě bývalý student Lukáš Macháček, který ke konci školního roku navštívil onu mateřskou Střední školu designu a módy. Během setkání se současnými žáky všem přítomným osvětlil, jak to ve světě módy skutečně chodí... Pracuje totiž pro firmu Prospekta móda, která v České republice zastupuje značku DOLCE&GABBANA!

Bývalou „oděvku“ navštěvoval mladý Prostějovan Lukáš Macháček v letech 2006 až 2009 a již tehdy byl zřejmý jeho zájem o módu a dění kolem ní. Jak pedagogové z SŠDAM vzpomínají, už od prvního ročníku překvapoval svými vyspělými kresbami návrhů, ale i zručností při šití. Kolekce modelů, které v průběhu studia tvořil, vždy vynikaly jak stylově, tak hlavně neokoukanými detaily...

Na své cestě za módou pokračoval studiem na VOŠ v Brně, dále tvořil vlastní modelové kolekce a začal navrhovat šaty pro modelky i celebrity. V posledních čtyřech letech pak nabyl mnoho zkušeností v oblasti módy i showbyznysu. Spolupracoval například při oblékání jedné řady pěvecké soutěže Superstar a stal se dvorním stylistou zpěvačky Moniky Bagárové a Miss ČR Anety Vignerové. 

Na vlastní autorskou tvorbu však nezanevřel, nadále připravuje novou kolekci svých modelů. Studentům současné Střední školy designu a módy předával své zkušenosti, mluvil o svém profesním postupu, o práci, která ho baví i o svých pánech do budoucna. A jak sám Lukáš Macháček při nedávném setkání řekl: „Vše důležité z ´oděvařiny´ jsem se naučil na ´oděvce´. Ostatní je už o práci, cílevědomosti a štěstí!“ Na otázku, zda bylo návrhářství jeho snem, bez váhání odpověděl: ANO. „Po absolvování prvního ročníku střední oděvní školy bylo návrhářství mým jasným cílem, který však nikdy není v dohlednu, neboť tento byznys je jako rozjetý vlak, do kterého, když naskočíte, už nevystoupíte“ nechal se slyšet Lukáš Macháček.

28 kate_moss_machacekA čemu se věnuje mladý návrhář ve volném čase? „Popravdě řečeno, volného času mám minimum. Veškerý jej totiž investuji do své práce a realizaci svých snů. Pokud se však i tak trochu volna najde, trávím ho vždy se svými blízkými,“ prozradil exkluzivně Večerníku Lukáš Macháček, který kromě zmíněných kariérních posunů vyhrál také několik soutěží a probojoval se i do finále „Green design“ a TopStyl Designer“ v rámci mezinárodních veletrhů Styl a Kabo. Navíc nedávno zvítězil v soutěži Dreft Black Card, čímž si zajistil, že jeho kolekce bude prezentovaná na známém Prague Fashion Weeku.

Není tedy pochyb, že Lukáš Macháček je nejen pro většinu studentů SŠDAM inspirací a dobrým příkladem toho, jak s pílí a odhodláním si může každý splnit svůj sen...

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments