Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další úspěch, a dost možná bude ještě větší. Budova Národního sportovního centra v Prostějově byla mezinárodní porotou složenou ze sedmi architektů nominována do užšího výběru čtyřiatřiceti děl, které se budou na konci tohoto roku ucházet o celkové vítězství v soutěži Česká cena za architekturu za rok 2018. Stavba NSC byla dokončena vloni a její architektura uchvátila nejen odborníky, ale také drtivou většinu laické veřejnosti.

Národní sportovní centrum slouží už řadu měsíců nejen profesionálním sportovcům, ale provoz haly je určen většinou pro veřejnost a hlavně školní děti. A co víc, architektonické řešení stavby nám závidí řada měst a sportovních klubů.
„Architekti přihlásili do letošní soutěže celkem 186 realizací a v pondělí devětadvacátého července sedmičlenná mezinárodní odborná porota nominovala do užšího výběru čtyřiatřicet děl, ze kterých v listopadu 2019 vzejdou finalisté a držitel historicky čtvrté České ceny za architekturu. Prostějov a celý Olomoucký kraj v soutěži reprezentuje už jen Národní sportovní centrum v Prostějově,“ potvrdila Alice Titzová, tisková mluvčí České komory architektů.
Cílem projektu Národního sportovního centra bylo vytvoření prostoru pro sportovní aktivity jako volejbal a basketbal pro mládež, které by bylo možno využít i pro mezinárodní juniorské turnaje. „Je vidět, že naše Národní sportovní centrum se líbí i za hranicemi našeho města a kraje. Lidé, kteří si k nám přijedou zasportovat, a to i mimoprostějovští, nešetří chválou nejenom na krásu stavby, ale i vnitřní zázemí haly. Národní centrum se po právu stalo novou dominantou Prostějova,“ pochvaluje si Večerníku Ivan Pospíšil, ředitel Národního sportovního centra v Prostějově.
„Hala úspěšně funguje a je využívána také širokou sportovní veřejností. A skutečnost, že stavbu si považují také odborníci z řad mezinárodně uznávaných architektů, je takovou tou pověstnou třešničkou na dortu velice úspěšného projektu,“ okomentoval postup Národního sportovního centra do užšího výběru nominantů na Českou cenu za architekturu František Jura, primátor Statutárního města Prostějova.
Zda objekt uspěje i v samotném finále, se ukáže 14. listopadu na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze. Na slavnostní akci budou rovněž vyhlášeny výsledky ocenění za výjimečný počin a ceny partnerů. Předcházet bude pečlivý výběr poroty, která se s realizacemi seznámí přímo v terénu.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments