Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další úspěch, a dost možná bude ještě větší. Budova Národního sportovního centra v Prostějově byla mezinárodní porotou složenou ze sedmi architektů nominována do užšího výběru čtyřiatřiceti děl, které se budou na konci tohoto roku ucházet o celkové vítězství v soutěži Česká cena za architekturu za rok 2018. Stavba NSC byla dokončena vloni a její architektura uchvátila nejen odborníky, ale také drtivou většinu laické veřejnosti.

Národní sportovní centrum slouží už řadu měsíců nejen profesionálním sportovcům, ale provoz haly je určen většinou pro veřejnost a hlavně školní děti. A co víc, architektonické řešení stavby nám závidí řada měst a sportovních klubů.
„Architekti přihlásili do letošní soutěže celkem 186 realizací a v pondělí devětadvacátého července sedmičlenná mezinárodní odborná porota nominovala do užšího výběru čtyřiatřicet děl, ze kterých v listopadu 2019 vzejdou finalisté a držitel historicky čtvrté České ceny za architekturu. Prostějov a celý Olomoucký kraj v soutěži reprezentuje už jen Národní sportovní centrum v Prostějově,“ potvrdila Alice Titzová, tisková mluvčí České komory architektů.
Cílem projektu Národního sportovního centra bylo vytvoření prostoru pro sportovní aktivity jako volejbal a basketbal pro mládež, které by bylo možno využít i pro mezinárodní juniorské turnaje. „Je vidět, že naše Národní sportovní centrum se líbí i za hranicemi našeho města a kraje. Lidé, kteří si k nám přijedou zasportovat, a to i mimoprostějovští, nešetří chválou nejenom na krásu stavby, ale i vnitřní zázemí haly. Národní centrum se po právu stalo novou dominantou Prostějova,“ pochvaluje si Večerníku Ivan Pospíšil, ředitel Národního sportovního centra v Prostějově.
„Hala úspěšně funguje a je využívána také širokou sportovní veřejností. A skutečnost, že stavbu si považují také odborníci z řad mezinárodně uznávaných architektů, je takovou tou pověstnou třešničkou na dortu velice úspěšného projektu,“ okomentoval postup Národního sportovního centra do užšího výběru nominantů na Českou cenu za architekturu František Jura, primátor Statutárního města Prostějova.
Zda objekt uspěje i v samotném finále, se ukáže 14. listopadu na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze. Na slavnostní akci budou rovněž vyhlášeny výsledky ocenění za výjimečný počin a ceny partnerů. Předcházet bude pečlivý výběr poroty, která se s realizacemi seznámí přímo v terénu.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments