Dobré dopoledne, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co by to bylo za Štědrý den, nebýt Vánoční koupele ve výpusti plumlovské přehrady? Tradiční štědrodenní akce přilákala letos rekordní počet 101 otužilců, kteří se vrhli do ledové vody před zraky tisíců diváků.

Oblíbená sešlost, která už dlouhá léta patří k neodmyslitelné součásti Štědrého dne, se konala opět za účasti zimních a dálkových plavců TJ Haná Prostějov. „Jsme ale rádi, že se mezi odvážlivci, kteří se nebojí vykoupat v ledové vodě, objevují každý rok nové a nové tváře a hlavně ty z mladé generace. Já osobně jsem navíc šťastný, že v účasti jsme letos konečně překonali onu magickou hranici stovky otužilců,“ řekl Michal Mucha, tradiční hlavní organizátor a také moderátor celé akce. Jeho samotného v závěru Vánoční koupele přemluvila mistryně světa a přemožitelka kanálu La Manche Dana Zbořilová k tomu, aby se svlékl z civillního oděvu a skočil do vody také! „Dneska je to tedy takové netradiční koupání. Teplota vzduchu je okolo deseti stupňů a voda má dva. My jsme zvyklí se koupat spíše v mrazech,“ připomněl letošní podmínky nestor zimního plavání devětasedmdesátiletý Bob Pácl.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-