Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co by to bylo za Štědrý den, nebýt Vánoční koupele ve výpusti plumlovské přehrady? Tradiční štědrodenní akce přilákala letos rekordní počet 101 otužilců, kteří se vrhli do ledové vody před zraky tisíců diváků.

Oblíbená sešlost, která už dlouhá léta patří k neodmyslitelné součásti Štědrého dne, se konala opět za účasti zimních a dálkových plavců TJ Haná Prostějov. „Jsme ale rádi, že se mezi odvážlivci, kteří se nebojí vykoupat v ledové vodě, objevují každý rok nové a nové tváře a hlavně ty z mladé generace. Já osobně jsem navíc šťastný, že v účasti jsme letos konečně překonali onu magickou hranici stovky otužilců,“ řekl Michal Mucha, tradiční hlavní organizátor a také moderátor celé akce. Jeho samotného v závěru Vánoční koupele přemluvila mistryně světa a přemožitelka kanálu La Manche Dana Zbořilová k tomu, aby se svlékl z civillního oděvu a skočil do vody také! „Dneska je to tedy takové netradiční koupání. Teplota vzduchu je okolo deseti stupňů a voda má dva. My jsme zvyklí se koupat spíše v mrazech,“ připomněl letošní podmínky nestor zimního plavání devětasedmdesátiletý Bob Pácl.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar