Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 12 valentynDen žen, dětí a maminek doplnil v českých zemích celkem nedávno i svátek všech zamilovaných - Svatý Valentýn. Ten je pro ty, kteří ještě nenašli svou druhou polovičku, hořkou připomínkou toho, že zatímco se tokající párečky 14. února romanticky veselí a odměňují se drobnými dárečky, čeká je doma místo kytice růží a dobré večeře jen poloprázdná lednička a televize plná zbytečně přeslazených romantických seriálů...

Valentýnské veselí, zahrnující masivní nákup rudých růží, plyšáků, čokoládiček a srdíček různých velikostí a materiálů, se v našich končinách týká především teenagerů a čerstvě zamilovaných. Pro ty je svátek tou pravou chvílí, kdy mohou naplno vyjádřit své city. Kněz Valentýn, jehož jméno svátek nese, by se asi hodně divil, jak se jeho bohulibá činnost na počátku věků odráží na zisku soudobých prodejců květin a ocenitelných důkazů lásky. Ale zatímco v anglicky mluvících zemích si obchodníci 14. února pěkně namastí kapsy, Češi dávají přednost permanentnímu vyznávání si lásky a odměňování se milými drobnostmi v průběhu celého roku, zřejmě dle hesla ‚co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek‘.  Představte si totiž tu zapeklitou situaci, když se zamilujete třeba o Velikonocích a museli byste s vyznáním lásky čekat až do února. Hrůza! Ale pokud nejste právě příznivci vycpaných zvířátek a srdíčkových dekorací nebo držíte dietu a čo-koládová bonboniéra by vás vyloženě urazila, přesto byste byli rádi trendy, a alespoň nějakou maličkostí byste chtěli dát partnerovi najevo, že pro vás moc znamená, zaskočte tento pátek do Zlaté brány. V některém z obchůdků určitě najdete to pravé, co potěší právě toho vašeho miláčka, ať už připravíte speciální večeři nebo svou lásku odměníte vybraným vínem, šperkem nebo květinou. Inspiraci můžete nabrat přímo na svátek svatého Valentýna v pátek 14. února, kdy se bude od 15:00 hodin v prostorách prostějovského obchodního centra Zlatá brána točit kolo štěstí, pro zamilované páry bude připraveno srdce z lásky a naši nejmenší si budou moci vyrobit valentýnskou dekoraci pro maminku a tatínka nebo nejmilejšího kamaráda ve škole. Ať už jste zamilovaní nebo ne, přijďte si do Zlaté brány udělat na Valentýna radost.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments