Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 plaketyZlaté a stříbrné Janského plakety předal ve čtvrtek odpoledne v obřadní síni prostějovského magistrátu pravidelným dárcům krve primátor statutárního města Miroslav Pišťák. „Oceníme občany, kteří dvacetkrát, respektive čtyřicetkrát bezplatně darovali krev,“ informovala Večerník ještě před zahájením slavnostního předávání Lenka Černochová, ředitelka úřadu Oblastního spolku ČČK. Lavice sálu se do půl třetí zcela zaplnily, oceněných bylo totiž rovných sedmdesát. „Stříbrných dárců je čtyřiapadesát, zlatých šestnáct,“ doplmila základní informace šéfka.

„Drobné dárky pro oceněné předá zástupce prostějovské nemocnice, která pro tento účel oslovila sponzory, místní podnikatele, samotné plakety pak přijmou z rukou pana primátora,“ avizovala Černochová.

První muž radnice Miroslav Pišťák také celý slavnostní akt zahájil. „Dárcem krve se už bohužel nestanu, a to nejen vzhledem k svému věku, ale také faktu, že jsem si svého zdraví příliš nehleděl. Na druhé straně jsem byl jednou při drobném zákroku příjemcem cizí krve. Chtěl bych při této příležitosti onomu neznámému dárci poděkovat,“ svěřil se primátor Statutárního města Prostějov zúčastněným, když jim děkoval za projev jejich člověčenství.

„Vztah k ostatním lidem musí být člověku vlastní, nedá se příliš uměle vypěstovat,“ podtrhla lékařka transfuzního oddělení prostějovské nemocnice Lukešová, která připomněla citát německého filozofa Schopenhauera. „Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím“. Dobrovolní dárci totiž nejen pomáhají svým bližním, ale zároveň pečují o vlastní zdraví vzhledem k prohlídkám před každým odběrem.

A že jde v případě oceněných o dlouhodobý závazek, potvrdil příjemce stříbrné plakety Petr Špičák. „V případě darování krve je možných maximálně pět odběrů ročně, u krevní plazmy je frekvence vyšší. Dvaceti odběrů lze tak dosáhnout za čtyři až pět let, což je také můj případ,“ vysvětlil Večerníku s tím, že tímto pro něj darování krve rozhodně nekončí.

Po předání plaket následoval ve čtvrtek malý kulturní program, o který se postaraly žákyně LŠU pod vedením paní učitelky Pelové. Pro zájemce byla na závěr připravena prohlídka radnice.

42 plakety242 plakety342 plakety4
42 plakety542 plakety642 plakety7

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments