Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 plaketyZlaté a stříbrné Janského plakety předal ve čtvrtek odpoledne v obřadní síni prostějovského magistrátu pravidelným dárcům krve primátor statutárního města Miroslav Pišťák. „Oceníme občany, kteří dvacetkrát, respektive čtyřicetkrát bezplatně darovali krev,“ informovala Večerník ještě před zahájením slavnostního předávání Lenka Černochová, ředitelka úřadu Oblastního spolku ČČK. Lavice sálu se do půl třetí zcela zaplnily, oceněných bylo totiž rovných sedmdesát. „Stříbrných dárců je čtyřiapadesát, zlatých šestnáct,“ doplmila základní informace šéfka.

„Drobné dárky pro oceněné předá zástupce prostějovské nemocnice, která pro tento účel oslovila sponzory, místní podnikatele, samotné plakety pak přijmou z rukou pana primátora,“ avizovala Černochová.

První muž radnice Miroslav Pišťák také celý slavnostní akt zahájil. „Dárcem krve se už bohužel nestanu, a to nejen vzhledem k svému věku, ale také faktu, že jsem si svého zdraví příliš nehleděl. Na druhé straně jsem byl jednou při drobném zákroku příjemcem cizí krve. Chtěl bych při této příležitosti onomu neznámému dárci poděkovat,“ svěřil se primátor Statutárního města Prostějov zúčastněným, když jim děkoval za projev jejich člověčenství.

„Vztah k ostatním lidem musí být člověku vlastní, nedá se příliš uměle vypěstovat,“ podtrhla lékařka transfuzního oddělení prostějovské nemocnice Lukešová, která připomněla citát německého filozofa Schopenhauera. „Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím“. Dobrovolní dárci totiž nejen pomáhají svým bližním, ale zároveň pečují o vlastní zdraví vzhledem k prohlídkám před každým odběrem.

A že jde v případě oceněných o dlouhodobý závazek, potvrdil příjemce stříbrné plakety Petr Špičák. „V případě darování krve je možných maximálně pět odběrů ročně, u krevní plazmy je frekvence vyšší. Dvaceti odběrů lze tak dosáhnout za čtyři až pět let, což je také můj případ,“ vysvětlil Večerníku s tím, že tímto pro něj darování krve rozhodně nekončí.

Po předání plaket následoval ve čtvrtek malý kulturní program, o který se postaraly žákyně LŠU pod vedením paní učitelky Pelové. Pro zájemce byla na závěr připravena prohlídka radnice.

42 plakety242 plakety342 plakety4
42 plakety542 plakety642 plakety7

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments